Įtaisas

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).

Įtaisas (angl. device) - negyvas materialus daiktas (ne taisyklės ar panašus abstraktus objektas), turintys tam tikrą sandarą, pritaikytą tam tikrai funkcijai atlikti. Ši sąvoka plačiai naudojama įvairių įrankių ir panašių priemonių klasifikacijose bei apibrėžtyse.

Pvz., elektronikoje įtaisas yra objektas iš komponentų, atliekantis tam tikrą funkciją ir sudarantis įrenginio, aparato ar sistemos dalį, tarkime, termostatas, relė, mygtukai, jungiklis arba kontaktorius.

Medicinos įtaisai

Medicinoje įtaisas (medicinos įtaisas) - bet koks daiktas, naudojamas gydymui ar diagnostikai, bet nesantis vaistas. Tai gali būti instrumentas, aparatas, įrenginys, įrankis, kuris vienas ar kartu su kitais įtaisais ar medžiagomis naudojamas diagnostikai, profilaktikai, monitoringui, gydymui ar būklės palengvinimui ar funkcijos atstatymui (pvz., kaip protezas).[1] Medicinos priemonė yra platesnė sąvoka, apimanti tiek medicinos įtaisus, tiek organizacines priemones ir veiksmus (pvz., karantinas, chirurginė operacija, psichoanalizės seansas ir kt.), tiek medicinos medžiagas (fiziologinis tirpalas, antibiotikas, distiliuotas vanduo ir kt.).
Medicinos įtaisų pavyzdžiai yra šaukštelis gerklės apžiūrai, stetoskopas, chirurginė adata, švirkštas, įtvaras, tvarstis, skalpelis ir t. t.

Nuorodos


Sudarytojai, rašytojai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo sumanytojus, sudarytojus, rašytojus ir redaktorius.
  • Vitas Povilaitis – autorius – 100% (+1776-0=1776 wiki spaudos ženklai).