Ševeliovaitė Angelė

    Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
    Ševeliovaitė Angelė
    Ševeliovaitė Angelė.jpg

    Gimė 1961 m. gruodžio 30 d. (62 m.)
    Kelmės rajone, Pašiaušės kaime

    Veikla
    Tytuvėnų gimnazijos rusų kalbos ir literatūros bei lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja, direktoriaus pavaduotoja.

    Išsilavinimas 1979 m. Padubysio (Bazilionų) vidurinė mokykla
    Alma mater 1984 m. Šiaulių pedagoginis institutas

    Ševeliovaitė Angelė (g. 1961 m. gruodžio 30 d. Kelmės rajone, Pašiaušės kaime) – Tytuvėnų gimnazijos rusų kalbos ir literatūros bei lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja, direktoriaus pavaduotoja.

    Gyvenimo kelias

    Autobiografija

    Gimiau 1961 metų gruodžio 30 dieną Pašiaušės kaime.

    1976 m. baigiau Pašiaušės aštuonmetę, o 1979 m. – Padubysio ( dabar Bazilionų) vidurinę mokyklą. Tais pačiais metais įstojau į Šiaulių pedagoginį institutą, kurį baigiau 1984 m. Įgijau rusų kalbos ir literatūros mokytojos specialybę.

    Nuo 1984 m. rugsėjo mėnesio trejus metus dirbau Karklėnų vidurinėje mokykloje.

    1987-1989 m. dirbau Kelmės rajono komjaunimo komitete ir Kelmės I – oje vidurinėje mokykloje (rusų kalbos ir literatūros mokytoja).

    Nuo 1989 m. rugsėjo mėnesio – Tytuvėnų vidurinės mokyklos mokytoja. Metus dėsčiau rusų kalbą ir literatūrą, o nuo 1990 –ų šešerius metus buvau direktoriaus pavaduotoja.

    1997 m. Šiaulių pedagoginiame institute įgijau dar vieną – lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos specialybę. Lietuvių kalbos mokytoja teko dirbti ne tik mūsų, bet ir Tytuvėnų jaunimo mokykloje.

    2008 m. įgijau lietuvių kalbos ir literatūros vyresniosios mokytojos kvalifikacinę kategoriją.

    2006 m. – rusų kalbos ir literatūros mokytojos metodininkės kvalifikacinę kategoriją.

    Esu išleidusi vieną abiturientų laidą. Daug metų vadovauju maironiečių būreliui.

    Maironiečių būrelio vadovė

    Metų Mokytoja

    Regina MUSNECKIENĖ 2021-10-17 Ištrauka iš straipsnio „Tytuvėnų gimnazijoje net trys Metų mokytojai“

    Šiemet 300 eurų „Metų mokytojo“ premijos skirtos septyniems Kelmės rajono pedagogams. Daugiausia pagarbos sulaukė Tytuvėnų gimnazijos mokytojai. Net trys iš jų pelnė „Metų mokytojo“ titulus. Ši gimnazija garsėja puikiais mokinių pasiekimais. Laikant valstybinius brandos egzaminus Tytuvėnuose visuomet atsiranda šimtu balų įvertintų abiturientų. Kartais ir ne vienas.

    Visapusiškos asmenybės

    Tytuvėnų gimnazijos direktorė Irma Stankuvienė „Metų mokytojo“ nominacijai pristatė biologijos mokytojos metodininkės Irenos Banevičiūtės, geografijos mokytojos metodininkės Rositos Marcinkienės ir rusų kalbos mokytojos metodininkės Angelės Ševeliovaitės kandidatūras.

    Kandidatūros premijai atrenkamos atsižvelgiant į mokytojo praktinės veiklos rodiklius, mokinių pasiekimus, egzaminų rezultatus ir kitą mokytojo veiklą. Kandidatūros apsvarstomos mokytojų metodinėje taryboje.

    Rusų kalbos mokytojos metodininkės, Lietuvos mokytojų asociacijos narės Angelės Ševeliovaitės trys mokiniai tapo Respublikinio vertimų konkurso „Tavo žvilgsnis“ nugalėtojais – diplomantais, dar keturi tapo šio konkurso rajono turo nugalėtojais.

    Šiais mokslo metais A. Ševeliovaitės abiturientas Artem Veselov per valstybinį rusų kalbos egzaminą pelnė 100 balų.

    Mokytoja organizavo netradicinį užsiėmimą Maironio gimtinėje Pasandravyje, skaito pranešimus mokytojų kvalifikacijos tobulinimo renginiuose. Ji yra rajono rusų kalbos metodinio būrelio pirmininkė, dalyvauja projektuose ir konkursų vertinimo komisijose, veda pamokas regioniniame parke, miško muziejuje ir kitose netradicinėse aplinkose, surengė Žydų genocido dienos paminėjimą prie B. Chveideno kapo.

    Kartu su maironiečiais ji padeda vienišiems žmonėms, rūpinasi istorijos paminklų priežiūra – tvarko sukilėlių, žydų kapus.

    Nuotraukos

    Apie mokytoją žiniasklaidoje

    Bronislava Buchienė

    ANT ANGELO SPARNŲ

    Kai mums suteikiamas vardas, tame rituale esame tik statistai. Retai kuriam tėvai vėliau paaiškina, dėl kokios priežasties, kieno skatinami jie savo atžalai parinko vieną ar kitą vardą. Tačiau dažnai jie keistu būdu suteikia informacijos apie žmogų ir įvardija žmogaus savybes.

    Jau greitai bus ketvirtis amžiaus, kai Angelė Ševeliovaitė dirba Tytuvėnų gimnazijoje. Čia ji yra (jos vardas išvertus iš graikų kalbos reiškia pranešėja, šauklė) dialogo kūrėja. Mokytoja sujungia dvi kalbas (kas, tikriausiai, atitinka jos prigimtį – tėtis rusas, mama lietuvė), tobulėja pati ir labai aktyviai skatina tai daryti savo ugdytinius, nesvarbu, ar tai auklėtiniai, ar tiesiog mokiniai, kuriuos moko konkrečių dalykų. Ji stengiasi pastebėti vaikų ir jaunuolių talentus, padeda pražysti gražiems jų polinkiams: veda už rankos į prozos ir poezijos pasaulį, drąsina ir pataria pirmą kartą rizikuojantiems lipti ant scenos, moko mylėti tėviškę, gimtąją kalbą ir žmones. Dažniausiai šis dialogas išplinta į kolegų gretas, nes ir pedagogas juk negali visko mokėti, kartais reikia konsultuotis su kitomis lituanistėmis, muzikais, dailės mokytojais... Angelė yra labai pareiginga, sąžininga, dora, ištikima, nors šiais laikais, kaip rašė Justinas Marcinkevičius, šias savybes palaipsniui gali tekti įrašyti į „Raudonąją knygą“. Gal todėl moters darbus pastebi ir vertina gimnazijos administracija bei rajono valdžia.

    Didelę savo darbo savaitės dalį Angelė skiria maironiečių būrelio veiklai. Su įvairių klasių mokiniais pedagogė rengiasi įvairių datų paminėjimams, domisi poeto ir visuomenės veikėjo Jono Mačiulio-Maironio gyvenimu ir kūryba, dalyvauja respublikiniuose renginiuose, renka apie jį medžiagą bei įvairias senas knygas, prižiūri miestelio istorijos, kultūros paminklus. Be to, maironiečiai aktyviai bendradarbiauja su kultūros centru, biblioteka, miesto bendruomene. Rengia tradicija tampančias akcijas „Padovanok knygą gimnazijos bibliotekai“. Šiais metais ji bus skirta Knygnešio dienai paminėti.

    Kai prieš keletą metų Angelė Ševeliovaitė su visa komanda ir savo auklėtiniais aukštai pakėlė Šimtadienio šventės meninio, estetinio lygio kartelę, tai dabar jau kelintus metus iš eilės šie tradiciniai renginiai nuskaidrėjo, neteko prasto skonio ir banalybių apnašų. O kur dar kiekvienais mokslo metais kartą ar du pagal Angelės scenarijus organizuojami valstybinių švenčių paminėjimai!.. Tai kupini lietuvybės ir meilės Tėvynei renginiai, kai žiūrovai girdi ir pakilius, ir kasdieniškus žodžius, įsiklauso į jų prasmę ir suvokia, kokiu keliu reikėtų eiti, kur yra Lietuvos piliečio pašaukimas. Deja, gyvenimas už gimnazijos durų daug ką nutapo niūresnėmis spalvomis...

    Kasdienybėje mokytoja Angelė pasižymi gebėjimu atskleisti visiems rūpimas problemas, siekiu spręsti sudėtingas situacijas čia ir dabar, o ne už akių, apgaubia kolegas ir ugdytinius nedirbtiniu dėmesingumu ir meile. Namuose pedagogės niekas nelaukia, bet tai jokiu būdu nereiškia, kad ji yra vieniša. Angelė dažnai skuba į gimtąją sodybą, kurioje gyvena vaikų pagalbos vis sulaukianti mama, kur savaitgaliais ar per atostogas susitinka su šeimas seniai sukūrusiais broliu ir seserimi bei gausiu būriu artimųjų. Jiems ir artimiems kaimynams tarsi ant angelo sparnų atnešami Angelės rūpestingumas, meilė ir užuojauta.

    „Visada žemėje per maža gerų žodžių – meilės, tiesos ir dėkingumo žodžių. Mes dažnai taip ir išsiskiriame, nepasakę jų vienas kitam, nusinešame, užgniaužę juos savo širdyse. Ir praeiname abejingi pro medį, paukštį, pro žydintį rugį ir pro kenčiantį žmogų, tarytum ne vienos žemės broliai, ne vienos saulės vaikai būtumėm“. Tai vėl Just. Marcinkevičiaus žodžiai. Šią šventišką pavasario dieną norisi tikėti, kad kiekvienas vertas dėmesio bus pastebėtas, jo darbai ir poelgiai įvertinti, o tikri jausmai ir žmoniški poelgiai bei santykiai neišnyks...

    Publikuotas 2013 kovo 8 d .www.zemaitijosgidas.lt. , laikraštyje „Kelmiškiams“, p. 8, www.15min.lt

    Šaltiniai

    Sudarytojai, rašytojai ir redaktoriai

    Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo sumanytojus, sudarytojus, rašytojus ir redaktorius.
    • Bronislava Buchienė – autorius ir redaktorius – 100% (+12325-8=12317 wiki spaudos ženklai).
    • Vitas Povilaitis – redaktorius – 0% (+40-0=40 wiki spaudos ženklai).