Šokei Macujis

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Shokei Matsui

Gimė 1963 m. sausio 15 d. (56 m.)

Veikla
japonų karateka, dabartinis internacionalinės Kyokushinkai organizacijos (IKO-1) pirmininkas turintis 8 Dan.

Shokei Matsui (pilnas vardas: Akiyoshi Matsui, g. 1963 m. sausio 15 d.) – japonų karateka, dabartinis internacionalinės Kyokushinkai organizacijos (IKO-1) pirmininkas turintis 8 Dan.

Biografija

Šokei (Akijoši) Matsui pradėjo Kyokušin treniruotis būdamas 13 metų. 1976 jis įstojo į Kita Nagare-Yama Dojo, kuris randasi Chiba prefektūroje, ir per daugiau nei vienerius metus pasiekė juodą diržą. 1980 metais būdamas vos 17 metų Matsui iškovojo 4 vietą atvirose Japonijos Karate varžybose. Po kurio laiko jis tapo aukščiausiu treneriu internacionalinėje Kyokushin mokykloje, kuri randasi Tokijuje, vadinamame Honbu-Dojo.

1981 ir 1982 Matsui užėmė 3 vietą atvirose Japonijos Karate varžybose. Per 3 pasaulio Karate varžybas jis užėmė taip pat 3 vietą ir tapo žinomas dėl savo stebinančios kovinės dvasios, savo jėgos bei ištvermės. Per sekančius dvejus metus 1985 ir 1986 jis laimėjo abu atvirus Japonijos Karate čempionatus ir išlaikė patį sunkiausią Kyokushin testą, vadinamąji Hyakunin-Kumite (100 kovotojų kova) per rekordiškai trumpą laiką. Japonijoje jis buvo žinomas kaip žmogus turintis neprilygstamą talentą, kaip žmogus, kuris yra nepakartojamas. Taip jis tapo 1987 metais pačiu visų laikų jauniausiu Karate pasaulio čempionu. 1992 Matsui atidarė savo nuosavą mokyklą Asakusa rajone, Tokijuje, o Sosai Mas Oyama jį titulavo ten esančio Karate skyriaus pirmininku.

Veikla

1994 metais birželio 26 mirus Sosai Mas Oyamai, visos organizacijos valdžia buvo perleista Šokei Matsui, kuris nuo dabar tapo organizacijos Kancho (pimininkas). Po įkūrėjo mirties nepaisydamas jam priešiškų pareiškimų dėl pasivadinimo Kancho, Matsui surengė tų pačių metų liepos mėnesį 11 Japonijos visų svorio kategorijų turnyrą, o po to dar ir atviras Japonijos Karate varžybas, kurias gyvai stebėjo apie 16.000 žmonių. Sekančiais metais jis organizavo labai sėkmingą 6 atvirą pasaulio Karate čempionatą, kuriame dalyvavo 168 kovotojai iš viso pasaulio, o 25.000 žiurovų sekė renginį.

Per dešimtį metų nuo to kai jis perėmė IKO (International Kyokushinkaikan Organisation) pirmininko pareigas, jis suplanavo bei surengė ne vieną, bet tris naujus turnyrus: pasaulio vyrų Karate čempionatą, pasaulio moterų Karate žemionatą ir pasaulio čemionatą su svorio klasėmis, kuriais jis toliau platino Mas Oyamos sukurtus idealus ir vedė Kyokushin į ateitį.

Šiuo metu internationalinė Karate organizacija turi daugiau nei 12 milijonų narių 125 šalyse. Tuo metu kai jis iš Honbu rūpinasi organizacijos veikla, Kancho Matsui keliauja taip pat per įvairiausias mažesnes organizacijas. Kiekvienais metais besilankydamas įvairiose šalyse bei kultūrose visame pasaulyje jis ir toliau tesia Mas Oyama misiją ir mokina bei platina Kyokushin kelio tiesas.

Nuorodos

http://www.kyokushin-rheinmain.de/index.php?option=com_content&task=view&id=23&Itemid=41

Leidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: