Žmogus-voras

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Spider-Man</tr></td><tr style="text-align: center; font-size: 90%;"><td>

Spider-man.jpg

Leidėjas Marvel Comics
Pirmas Pasirodymas Amazing Fantasy #15 (1962 Rugpjūtis)
Sukūrė Stan Lee
Steve Ditko
Charakteristikos
Kitas egoPeter Benjamin Parker
Priklauso
komandoms
Naujieji Keršytojai
Daily Bugle
"Naujasis Fantastiškasis Ketvertas"
Veiklos vietaNew York
GebėjimaiAntžmogiška jėga, greitis, ištvermė, vikrumas, refleksai
Aukštas intelektas
Galimybė prilipti prie kietų paviršių
"Voro nuojauta"
Naktinis matymas
Pagreitintas gijimas
Galimybė gaminti organinį ir dirbtinį voratinklį

Žmogus-voras (Spider-Man) – fiktyvus Marvel komiksų herojus, kurį sukūrė rašytojas Stan Lee ir menininkas Steve Ditko. Pirmą kartą pasirodęs „Amazing Fantasy“ 15-oje serijoje (1962 m. rugpjūtis), jis tapo vienu populiariausių Marvel komiksų superherojų.

Tuo metu, kai pasirodė Žmogus Voras, paaugliai komiksų knygose įprastai būdavo kitų superherojų padėjėjais. Žmogus Voras tapo vienu pirmųjų savarankiškų paauglių - superherojų.

Veikėjo biografija

Žmogaus-voro sugebėjimai atsirado, kai paaugliui Piteriui Parkeriui mokslinio eksperimento metu atsitiktinai įkando radioaktyvus voras. Po to jis pajuto, kad įgijo neįprastų sugebėjimų, ir nusprendė juos panaudoti tam, kad taptų TV žvaigžde. Po vienos laidos filmavimo jis leido pabėgti vagiui, kuris vėliau įsilaužė į Piterio namus ir atsitiktinai nužudė jo dėdę Beną. Tai sužinojęs Žmogus Voras susekė vagį ir suprato, kad būtent jis galėjo sustabdyti savo dėdės mirtį, jei būtų naudojęs savo galias atsakingai. Nuo to laiko jis dažnai vartoja posakį, kad "su didelėmis galiomis kartu ir didelė atsakomybė". Po dėdės Beno mirties Piteriui Parkeriui ir jo tetai May atėjo sunkūs laikai, todėl jis įsidarbino fotografu laikraštyje Daily Bugle. Prieš tai bandė prisijungti prie Fantastiškojo Ketverto, bet nesėkmingai. Laikraščiui jis pardavinėjo Žmogaus Voro nuotraukas. Daily Bugle redaktorius Jonah J. Jameson nekenčia Žmogaus Voro ir stengiasi visaip jį šmeižti. Pirmąją Piterio Parkerio meilę Gwen Stacy nužudė Žaliasis Goblinas - vienas pagrindinių Žmogaus Voro priešų. Po kurio laiko Piteris Parkeris veda Mary Jane Watson, kuri, viena iš nedaugelio žmonių, žinojo, kas iš tikrųjų yra Žmogus Voras. Pilietinio karo metu Žmogus Voras pirmasis atskleidė savo asmenybę visuomenei, taip sukeldamas dar didesnių problemų sau ir savo artimiesiems.

Galios ir įranga

Viena svarbiausių jo savybių yra gebėjimas prilipti prie beveik bet kokio paviršiaus ir taip vaikščioti sienomis. Taip pat Žmogus Voras pasižymi didele fizine jėga bei vikrumu ir turi "voro nuojautą", kuri praneša apie gręsiančius pavojus. Piteris Parkeris yra protingas žmogus, gerai išmanantis fiziką ir chemiją. Komiksų serijoje pats išrado savo voratinklio giją, kurios pagalba jis "supasi" tarp dangoraižių, taip keliaudamas per miestą, bei supančioja priešus. Taip pat ir prietaisą gijai šaudyti.

Kita medija

Žmogaus-voro nuotykiai ne kartą buvo iliustruoti komiksų knygelėse ir žurnaluose, animaciniuose serialuose ir filmuose. Yra nufilmuotos trys filmo dalys:

VikitekaLeidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: