1936 m. vasaros olimpinės žaidynės

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
XI olimpinės žaidynės
1936 berlin logo.jpg
Sostinė Berlynas, Vokietija
Valstybių skaičius 49
Sportininkų skaičius 3963:
3632 vyrai
331 moterys
Rungčių kiekis 129 (19 šakų)
Atidarymo ceremonija Rugpjūčio 1
Uždarymo ceremonija Rugpjūčio 16
Atidarytomis paskelbė Adolfas Hitleris
Sportininkų priesaika Rudolf Ismayr
Olimpinę ugnį uždegė Fritz Schilgen

1936 m. vasaros olimpinės žaidynės – vienuoliktosios vasaros olimpinės žaidynės, kurios vyko Berlyne, Nacistinėje Vokietijoje. Tarptautinio olimpinio komiteto susitikimas, kuriame įvyko sprendimas išrinkti Berlyną vyko 1931 m., likus dvejiems metams iki nacių įsigalėjimo Vokietijoje. Nacistinio judėjimo lyderis Adolfas Hitleris skyrė didelį dėmesį olimpiadai: jis oficialiai paskelbė žaidynių atidarymą, vykdė miesto „apsivalymo“ programą iki olimpiados pradžios (uždarinėjo romus specialiose stovyklose ir t.t.). Dėl teisės surengti žaidynes Berlynas varžėsi su Barselona. Lietuva nebuvo pakviesta dalyvauti žaidynėse dėl nesutarimų su Vokietija dėl Klaipėdos krašto.

Sporto šakos

Žaidynėse pirmą kartą oficialiai vyko krepšinio, kanojų sporto ir rankinio varžybos, rengtos lauko aikštėse. Po šios olimpiados rankinis buvo pašalintas iš olimpinės programos iki 1972 m. vasaros olimpinių žaidynių. Po pertraukos olimpiadoje vėl vyko polo varžybos, tačiau vėliau vykusiose olimpiadose jos daugiau neberengtos.

Demonstracinės sporto šakos:

Dalyvaujančios šalys

Dalyvaujančios šalys

Olimpinėse žaidynėse išviso dalyvavo sportininkai iš 49 šalių. Šešioms šalims tai buvo pirmosios žaidynės: Afganistanui, Bermudai, Bolivijai, Kosta Rikai, Lichtenšteinui ir Peru. Žaidynės boikotavo Ispanija.Leidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: