Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinė „Aras“

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
(Nukreipta iš puslapio ARAS)
Peršokti į: navigaciją, paiešką


 Broom icon.svg  Šį puslapį ar jo dalį reikia sutvarkyti pagal Enciklopedijos standartus.
Jei galite, sutvarkykite; apie sutvarkymą galite pranešti specialiame Enciklopedijos projekte.

Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinė „Aras“ (toliau – rinktinė „Aras“) savarankiška specializuota Lietuvos policijos įstaiga.

Turinys

Struktūra

Rinktinę sudaro:[reikalingas šaltinis]

 • Vadovybė,
 • Informacijos, analizės ir derybų skyrius,
 • Specialusis būrys,
 • Sprogmenų paieškos ir neutralizavimo skyrius
 • 3 kuopos, viena iš jų dislokuota Klaipėdoje.

Rinktinė taip pat turi specializuotas žvalgybos, snaiperių, alpinistų bei narų grupes, kurios reikalingos pagrindiniams rinktinei keliamiems uždaviniams užtikrinti.

Funkcijos

Pagrindinės rinktinės „Aras“ funkcijos yra:

 • organizuoti, valdyti ir vykdyti antiteroristines operacijas Lietuvos Respublikos teritorijoje;
 • esant ekstremalioms, didelio pavojaus sąlygoms išlaisvinti įkaitus ir sulaikyti pavojingus ginkluotus nusikaltėlius;
 • neutralizuoti savadarbius sprogstamuosius įtaisus bei karinius sprogmenis, naudojamus teroristiniais ar kriminaliniais tikslais;
 • pagal savo kompetenciją dalyvauti vykdant operatyvinius veiksmus, sulaikant asmenis, įtariamus padarius arba besirengiančius daryti nusikaltimus;
 • rinkti ir analizuoti informaciją apie terorizmo grėsmes, bendradarbiauti su kitomis šioje srityje kompetentingomis institucijomis;
 • dalyvauti rengiant ir įgyvendinant antiteroristinių priemonių planus ir programas, kitus terorizmo prevenciją reglamentuojančius teisės aktus.

Ginkluotė

Sėkmingam darbui rinktinė „Aras“ aprūpinta šiuolaikine ginkluote bei įranga. Tarp jų yra modernių ginklų su specialiais taikikliais, naktinio matymo prietaisais, kurie leidžia atlikti pavestą užduotį bet kuriuo paros metu, termovizoriai, sprogmenų paieškos prietaisai, šiuolaikinė narų įranga, specialios šarvuotos liemenės, skydai bei šalmai.

Iš daugelio ginklų galima būtų paminėti tokius rinktinės „Aras“ ginklų modelius: H&K MP-5/A5/SD6/KA4, H&K G36C/K, H&K 69 A1, Steyer AUG A1/P, SIG SG 551-2 SWAT, Sig Sauer P226, Glock 17, Benelli M4 Super 90, PGM Ultima Ratio Intervention, PGM Ultima Ratio Hecate II, Acuracy International AW F, ...

Parengimas

Šiuo metu rinktinės branduolį sudaro aukštos kvalifikacijos kovotojai, specialiai parengti dirbti ekstremaliomis sąlygomis, įgiję fizinį bei psichologinį pasirengimą. Didelę patirtį pareigūnai įgijo dalyvaudami keliuose JAV valstybės departamento rengtuose specialiųjų dalinių reagavimo į ypatingas situacijas kursuose, įeinančiuose į tarptautinę kovos su terorizmu programą, kurių metu parodė gerą pasirengimą, gavo aukštą kursų rengėjų įvertinimą. Rinktinės pareigūnai dalyvavo ir daugelyje kitų kursų, rengtų ne tik JAV, bet ir kitų valstybių teisėsaugos institucijų.

Tarptautinis bendradarbiavimas

2004 m. gruodžio mėnesį rinktinė „Aras“ buvo priimta į tarptautinę organizaciją ATLAS, kuri vienija Europos Sąjungos šalių kovos su terorizmu padalinius, atstovauti Lietuvai. Pagrindinė ATLAS užduotis – padėti šalims keistis informacija apie naujausias technologijas, ekipuotę, taktinius sprendimus terorizmo prevencijos bei incidentų likvidavimo srityse, inicijuoti ir organizuoti bendras pareigūnų pratybas.

Operacijos

Rinktinės „Aras“ pareigūnų profesionalumas ne kartą buvo patikrintas realiose operacijose. Kaip vieną iš išbandymų galima paminėti įkaitų išlaisvinimo operaciją 2001 metų spalio mėnesį Panevėžyje, kai ginkluotas nusikaltėlis Virginijus Savickis įkaitais paėmė pagyvenusią moterį ir trylikametį jaunuolį. Po ilgų derybų, kai nebeliko kitos išeities, pastatas buvo šturmuotas, pagrobėjas nukautas, įkaitai išlaisvinti.

Rinktinės „Aras“ 20-metis

Rinktinė „Aras“ įkurta 1991 m. balandžio 4 d. ir 2011 metais šves savo 20-metį.

ArasAps.jpg

Nuorodos


Leidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: