Albinas Biliūnas

    Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
    Albinas Biliūnas

    Gimė 1910 m. spalio 3 d.
    Voveriškiai
    Mirė 1996 m. sausio 12 d. (85 m.)
    Šiauliai
    Religija Romos Katalikų Bažnyčia

    Veikla
    jėzuitas, visuomenės veikėjas

    Albinas Biliūnas (1910 m. spalio 3 d. Voveriškiai, Šiaulių valsčius1996 m. sausio 12 d. Šiauliai. Palaidotas Šiluvos kapinėse.) – Lietuvos jėzuitas, visuomenės veikėjas.

    Biografija

    Eidamas 27-uosius metus, apsisprendė tapti jėzuitu. 1937 m. rugpjūčio 5 d. įstojo į noviciatą Pagryžuvyje. Ро dvejų metų noviciato išbandymų davė pirmuosius įžadus ir paskirtas mechaniko pareigoms Pagryžuvio noviciato ūkyje – prižiūrėjo įvairią techniką, ураč elektros variklius. Jo triūso dėka jėzuitų novicijai Pagryžuvyje vakarais galėjo džiaugtis elektros šviesa. Šiame tarnavimo kitiems poste jis liko ir pirmosios sovietų, ir vėliau hitlerininkų bei naujos sovietų okupacijos pradžioje...

    Kai tarybinė valdžia uždarė vienuolynus, brolis Albinas persikėlė į gimtuosius Šiaulius: pusantrų metų dirbo dildžių fabrike, о paskui „E1nio“ kombinate mechaniku. Amžinuosius įžadus Jėzaus Draugijoje davė pogrindžio sąlygomis 1960 m. liepos 31 d., per Šv. Ignaco Šventę, Bijutiškyje. 1973 m. išėjo į pensiją ir, kol galėjo, padėjo broliui Jonui Minelgai dirbti zakristijono darbą Šv. Petro ir Povilo bažnyčioje.

    Kai atėjo atgimimo laikai ir jėzuitams buvo grąžinta Šv. Ignaco Lojolos bažnytėlė Šiauliuose, brolis Albinas, tėvo Stanislovo Kazėno pakviestas, su dideliu entuziazmu ir uoliai ėmėsi zakristijono pareigų šioje atkuriamoje Šventovėje. Šį darbą dirbo iki pat mirties, nors paskutiniais mėnesiais dėl sušlubavusios sveikatos ir atminties jau buvo sunku ir jam, ir kitiems.

    Beveik visą gyvenimą dirbęs su triukšminga technika, senatvėje prarado klausą, о tai dar labiau sunkino jo bendravimą su žmonėmis. Nieko nepadėjo nė senųjų tėvų net iš užsienio parūpinti klausos aparatai. Beliko vienintelė atrama – atverti Viešpačiui savo širdį maldoje, išpasakoti vienatvėje patiriamus vargus. [1]

    Šaltiniai

    1. Katalikų kalendorius žinynas, 1998. Katalikų pasaulis, Vilnius, 1998 m. p. 265-266

    Sudarytojai, rašytojai ir redaktoriai

    Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo sumanytojus, sudarytojus, rašytojus ir redaktorius.
    • Rimantas Lazdynas – autorius ir redaktorius – 96% (+2892-10=2882 wiki spaudos ženklai).
    • Vitas Povilaitis – redaktorius – 5% (+162-21=141 wiki spaudos ženklai).