Aldona Ašmonavičienė

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Aldona Ašmonavičienė
Mergautinė pavardė Šlekytė
Aldona Ašmonavičienė.jpg

Gimė 1953 m. gruodžio 28 d.
Irkutsko sritis

Veikla
Linkuvos gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja, gimnazijos laikraštuko „Varpelis“ ilgametė redaktorė

Aldona Ašmonavičienė (Šlekytė, g. 1953 m. gruodžio 28 d. Rusijoje, Irkutsko srit. Tulunsko raj. Uigat km.) – Linkuvos gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja, gimnazijos laikraštuko „Varpelis“ ilgametė redaktorė.

Turinys

Biografija

Gimė 1953 m. gruodžio 28 d. Rusijoje, Irkutsko srit. Tulunsko raj. Uigat km. Čia buvo ištremta senelių iš mamos pusės šeima. 1959 m. su tėveliais grįžo į Lietuvą ir 1961 m. pradėjo mokytis Biržų raj. Papilio vidurinėje mokykloje, kurią baigė 1972 m.

19721976 m. studijavo VVPI lietuvių kalbą ir literatūrą ir įgijo lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos specialybę.

19761986 m. pagal paskyrimą dirbo Ūdekų aštuonmetėje mokykloje.

19861989 m. Žeimelio I.Gaškos vidurinėje mokykloje dėstė lietuvių kalbą ir literatūrą.

19892015 m. dirbo Linkuvos gimnazijoje. 1996 m. įgijo vyr. lietuvių kalbos mokytojos kvalifikacinę kategoriją. 2009 m. suteikta lietuvių kalbos ir literatūros mokytojo metodininko kvalifikacinė kategorija.

Linkuvos gimnazijoje kaip auklėtoja išleido 71, 79, 87 laidas ir 19881989 m. laidą Žeimelyje.

Linkuvos gimnazijos 75 laida Išleidome abiturientus... Po paskutinio skambučio programos...mokyt. Aldonos paruošta programa 1998 m. Meninė kompozicija „Lenkiuosi žemės balsui“

Laisvalaikiu mėgsta keliauti po Lietuvą ir kitas šalis, skaityti knygas. Ypač patinka raiškus poezijos žodis, todėl dirbant gimnazijoje šis hobis tapo įdomiu darbu – tradicinei paskutinio skambučio šventei pastatyta vienuolika programų – savotiškų poezijos spektaklių.

Užaugino dukrą Aliną, g. 1978 m., sūnus Edviną, g. 1980 m. ir Galminą, g. 1988 m.

Kūryba

Parengė paskutinio skambučio šventes:

1992 m. Meninė kompozicija „Gudobelė mano pražydo“.

1994 m. Meninė kompozicija „Eisim saulės pasitikti“.

1997 m. Meninė kompozicija „Iš smėlio, ugnies ir dvasios“.

1998 m. Meninė kompozicija „Lenkiuosi žemės balsui“.

2000 m. Meninė kompozicija „Pasauliu netikiu, o pasaka netikiu“.

2002 m. Meninė kompozicija „Ant slenksčio“.

2008 m. Meninė kompozicija „Koralų pasaka“.

2010 m. Meninė kompozicija „Iš lelijų baltų “.

2012 m. Meninė kompozicija „Į kelią“.

2013 m. Meninė kompozicija „Pro kambario langą“.

2015 m. Meninė kompozicija „Skrenda paukštė baltaplunksnė“.

20022015 m. redagavo gimnazijos gimnazijos laikraštuką „Varpelis“, vadovavo žurnalistų būreliui.

„Sudie senieji, susitiksime Naujaisiais!“

Daugiau nei tris dešimtmečius, prieš pat Naujuosius, Ūdekų kultūros salėje ištariamas šis tradicinis pasveikinimas. Šventinis koncertas ir spektaklio premjera – ūdekiečių „atributai“, be kurių ne vienas neįsivaizduotų švenčių - ir šiemet pilna salė žmonių susirinko pažiūrėti naujų saviveiklininkų kūrinių. „Susirenkantys ne tik ūdekiečiai, bet ir svečiai iš aplinkinių vietovių nuteikia šventiškai, bet ir įrodo, kad ne sau, o visuomenei darome renginį, o kultūra labai reikalinga“,- sako ilgametė Ūdekų kultūros namų vadovė Vitalija Vareikienė.

Šventiniame koncerte pasirodė ūdekiečių dainininkės – puikiai žinomas ansamblis „Lakštutės“ ir kelią į žiūrovų širdis besiskinantis moterų vokalinis ansamblis „Sentimentai“, savo repertuare vietos randantis romansams. Abiems moterų kolektyvams vadovauja Vilma Zinkevičiūtė-Janickienė. Ne mažiau plojimų sulaukė ir 4-ių metų atlikėja Melita, dainavusi ir duetu su mama Aušra Jukniene. Nors šeima gyvena Pakruojyje, dažai lankosi pas Ūdekuose gyvenančius tėvus, tad nesunku ir repeticijas suderinti, ir žiūrovai – savi.

Autorės nuotr.: Po premjeros moterys nenustojo šypsotis – premjera pavyko! Iš kairės: A. Ašmonavičienė, V. Ogintienė (sėdi); A. Aperavičiūtė, režisierė V. Vareikienė, R. Urbonienė, D. Naudžiūnienė

„Šito spektaklio scenarijų saugojau dešimt metų, kaip sakau, juodai dienai, deja, bet tokia atėjo“,- juokaudama savo kultūros namų vadovė ir dramos ratelio vadovė V. Vareikienė. „Juoda diena“ – nebėra norinčių vaidinti vyrų! Užtat pasirinkta G. Mareckaitės pjesė „Penkios mylimos, arba kaip rasti šeimos laimę“ – čia kuriasi ir susipina skirtingų moterų likimai. Moterys, kaip visada, ieškančios meilės, supratimo, romantikos... Jas ant scenos įkūnijo daugybę metų vaidinanti Rita Poželienė, trečius metus ant scenos lipanti Daiva Naudžiūnienė (sulaukusi daugybę sveikinimų ne už mėgėjišką, bet kone profesionalią vaidybą!), vėl vaidybos džiaugsmą atradusios mokytojos Aldona Ašmonavičienė ir Virginija Ogintienė, debiutavusios Rasa Urbonienė ir Aistė Aperavičiūtė. „Tiesa, spektaklio personažai taikomi prie pačių aktorių charakterių, ieškome, kas kam tinka ir patinka. Mūsų aktorės – puikios, pavyzdingos, pačios siūlančios savo idėjas“,- kaip sekėsi dirbti moteriškame kolektyve, atskleidžia režisierė. Kaip visada, spektaklis turėtų būti parodytas ne tik Ūdekų, bet ir kitose scenose – lauks mėgėjų teatro pasirodymai, įvairios šventės.

Simona Lipskytė

Miuziklas "Aida" Kauno muzikiniame teatre...

Račkienė, Birutė Deveikienė, Vaiva Klupšienė, Aldona Ašonavičienė, Rasytė Ašmenavičienė, Virginija Ogintienė

Gimnazijos jubiliejus

Linkuvos gimnazijos jubiliejai


Nuorodos, šaltiniai

Šaltiniai

Leidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: