Algis Aleksandras Dičpetris

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Algis Aleksandras Dičpetris
Linkuvos gimnazijos direktorius 14.jpg

Gimė 1939 m. balandžio 2 d.
Linkuva
Mirė 2001 m. (~62 m.)
Linkuva

Sesuo
Sutuoktinis(-ė) Bernadeta Dičpetrienė

Veikla

Išsilavinimas 1957 m. Linkuvos gimnazija
Alma mater 1962 m. Vilniaus Valstybinis universitetas

Algis Aleksandras Dičpetris (1939 m. balandžio 2 d., Linkuva – 2001 m., Linkuva) – Linkuvos vidurinės mokyklos direktorius.

Biografija

Algis Dičpetris gimė Linkuvoje. Baigęs 1957 m. Linkuvos gimnaziją (33 laidą), studijavo Vilniaus Valstybinio universiteto istorijos-filologijos fakultete ir įsigijo anglų kalbos ir literatūros specialybę. Studijuodamas pasižymėjo neeiliniais gabumais bei aktyvia visuomenine veikla, todėl 1962 metais baigęs studijas penkerius metus dirbo anglų kalbos katedros dėstytoju. 1967 m. dėl šeimyninių aplinkybių grįžo į gimtąją Linkuvą ir vidurinėje mokykloje mokė vaikus anglų kalbos. 1982 m. buvo paskirtas Linkuvos vidurinės mokyklos direktoriumi ir joje dirbo iki pat mirties.

Baigę ir dirba Linkuvoje mokytojai 1974
Mokyklos direktorius A.Dičpetris 1988 m.


Linkuvos gimnazijoje kaip auklėtojas išleido 48, 49, 56 abiturientų laidas.

1991m. rugsėjo mėn. anglų kalbos mokymo mokytojų stažuotė Henley College Coventry Jungtinėje karalystėje.

1992 m. yra išklausęs valdymo mokymo vadovų ir vyresniųjų vadovų ugdymo įstaigos kursą, fakulteto Švietimo, Wolverhampton politechninį Jungtinė Karalystė ( Faculty of education, wolverhampton polytecnic, United Kingdom.)

1993 m. įgijo anglų kalbos mokytojo metodininko kvalikaciją. 1995 m. suteikta I-oji vadybos kategorija.

19931998 m. dalyvavo ilgalaikiame tarptautiniame projekte „Demokratijos, savivaldos, draugystės ir kultūrinių ryšių plėtojimas bei įtvirtinimas tarp Lillestromo (Norvegija) ir Linkuvos vidurinių mokyklų“. Organizavo Linkuvos vidurinės mokyklos dalyvavimą Škotijos Glazgon universiteto profesoriaus Byrant Peck rengtame projekte „Baltijos šalys, švietimas ir Europos sąjunga“.

A. Dičpetrio parašyti metodiniai straipsniai publikuoti aukštosios mokyklos aprobuotame leidinyje (vadovas Bryan Peck). 1994 m., 1998 m. švietimo reformos Lietuvoje ir Linkuvos vidurinėje mokykloje patirtimi dalijosi straipsniuose, skirtuose pasaulinei pedagoginei visuomenei.

Kartu su kolektyvu puoselėjo senąsias gimnazijos tradicijas, dalyvavo kraštiečių „Žiemgalos“ draugijos veikloje. Būti - tik priekyje!

Prisiminimai

Eidamas direktoriaus pareigas jis skatino mokytojus ir mokinius glaudesniems ryšiams su kitų šalių moksleiviais, organizavo ryšius su užsienio mokyklų jaunimu.

Direktorius Algis Dičpetris pasižymėjo erudicija, nepaprastu darbštumu, pareigingumu ir reiklumu, visada turėjo aiškų veikos tikslą ir sugebėjo rasti efektyviausius būdus jam pasiekti. Gerbiamas ne tik mokinių, mokytojų, bet ir tėvų, miestelio visuomenės už aktyvumą, už rūpinimąsi mokyklos ateitimi. Jis, mokytojas ir klasės auklėtojas, buvo mylimas už jautrumą, supratingumą, rūpestį savo auklėtinių ateitimi, ugdė naujai mąstantį, bet aiškius dorovinius bei pilietinius principus turintį žmogų.

Šaltiniai

Leidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: