Andrew Fletcher

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Andrew Fletcher

Andrew John Fletcher (g. 1961 m. liepos 8 d. Nottingham, Jungtinė Karalystė) – britų muzikantas, geriausiai žinomas kaip grupės Depeche Mode narys, joje grojantis nuo pat grupės įsikūrimo 1980 m.

Turinys

Prieš Depeche Mode

Andrew kartu su Martin'u ir Vince'u grojo grupėje "Composition of Sound" 1980-aisiais; vėliau kartu su David'u keturiese subūrė "Depeche Mode". Čia jis iš pradžių grojo bosine gitara, tačiau vėliau perėjo prie sintezatoriaus.

Depeche Mode

Grupėje Fletch’o (taip jis vadinamas pačių grupės narių bei fanų) vaidmuo – daugiau nei muzikanto. Dažniausiai būtent jis būna pagrindinis asmuo, bendraujantis su spauda, duoda interviu, pristato grupės naujienas ir pan.

1984 m. Fletcher’is įrašė solinį koverių albumą "Toast Hawaii". Muzikinę partiją atliko grupės nariai Martin’as ir Alan’as, o Andrew pirmąkart tapo vokalistu. Deja, albumas taip niekad ir nebuvo išleistas.

2002 m. Fletch’as įsteigė įrašų kompaniją "Toast Hawaii", kurioje albumus išleido futuristinė merginų grupė "Client". Koncertinio turo su šia grupe metu, Andrew retsykiais DJ’avo. Šią vasarą taip pat numatomi keli jo pasirodymai [1].

Asmeninis gyvenimas

Andrew Fletcher’is vedęs Grainne, su kuria turi dvi atžalas – Megan ir Joe.

Nuorodos

Šaltiniai


Leidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: