Anglijos administracinis suskirstymas

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Anglijos administracinio suskirstymo schema

Anglija administraciškai suskirstyta 4 lygiais, kurie yra skirtingi, atisžvelgiant į vietinės valdžios pageidavimus ir istorines tradicijas.

Turinys

Regionai

NUTS 1 statistiniai regionai Jungtinėje Karalystėje

Anglija suskirstyta į 9 regionus (angl. region), sukurtus 1994 m. Kiekvienas regionas turi bent vieną grafystę. Tai stambiausias administracinio suskirstymo vienetas Anglijoje. Regionų yra 9:

Grafystės

Pagrindinis straipsnis – Anglijos grafystės.

Pagrindinis Anglijos suskirstymo vienetas - grafystė (angl. county). Grafystės skirstomos į metropolines (6), nemetropolines, dar vadinamas -shire (35) ir administracinę teritoriją kurią sudaro Didysis Londonas.

Taip pat dar išskiriamos ne administracino, bet geografinio ar istorinio pobūdžio ceremoninės grafystės (ceremonial county). Kiekvienai tokiai grafystei atstovauja karalienės paskirtas lordas - letenantas.

Rajonai

Grafystės skirstomos į rajonus (district). Metropolinės grafystės suskirstytos į metropolinius rajonus (36), nemetropolinės - į nemetropolinius (284). Didysis Londonas padalintas į 32 savivaldybes (borough).

Vietinės savivaldybės

Kaikurios, daugiausia miestietiškos, Anglijos vietovės nepatenka į grafystės ar rajono lygmenį, bet sudaro vietines savivaldybes (unitary authority). Yra 45 vietinės savivaldybės, sudarytos ir rajonų, viena - iš grafystės (Vaito sala) ir sui generis principu - Scilės salos.

Parapijos

Didelė Anglijos dalis padalinta į civilines grafystes (civil parish). Į parapijas neskirstomas Didysis Londonas, kitos grafystės taip pat susiskirsčiusos savo nuožiūra.


Leidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: