Apl.de.ap

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
apl.de.ap
Apl de ap 061014 2.jpg
Biografija
Pilnas vardas Allan Pineda Lindo
Gimė 1974 m. rugsėjo 28 d. (44 m.)
Anchelesas, Pampanga, Filipinai
Kilmė Los Andželas, Kalifornija, JAV
Žanras Hiphopas,
Užsiėmimas reperis, šokėjas, prodiuseris,
Instrumentai vokalas
Aktyvumo metai 1992 - dabar
Įrašų kompanija Interscope Records
Susijusi
veikla
Black Eyed Peas, Fergie, Jasmine Trias, Atban Klann
Svetainė www.apldeap.com

Allan Pineda Lindo (geriau žinomas savo sceniniu slapyvardžiu apl. de. ap, g. 1974 m. rugsėjo 28 d.) yra Filipinų- Jungtinių Amerikos Valstijų hiphopo atlikėjas, prodiuseris. Jis yra vienas iš įkūrėjų grupės The Black Eyed Peas.

Turinys

Biografija

Vaikystė

Allan gimė Anchelese, Pampanga, Filipinuose. Jo mama buvo filipinė, o tėvas juodaodis amerikietis karininkas. Netrukus po jo gimimo, tėvas paliko šeimą, ir jo motina Cristina Pineda užaugino Apl ir šešis jaunesnius vaikus viena. Apl jaunesnis brolis Arnel nusižudė, o jo jauniausias brolis Joven Pineda Deala, buvo nužudytas 2009 m. kovo 2 d. Pampanga [1].

Kai Apl buvo vaikas, jam reikėdavo važiuoti vieną valandą iki artimiausios mokyklos. Taip pat norėdamas pagelbėti šeimai, jis užsiiminėjo ūkininkyste. Pearl S. Buck Labdaros organizacija, parūpino jam rėmėją vardu Joe Ben Hudgens. Būdamos 11-kos metų Apl išskrido į JAV, gydyti nistagmos (reguliarūs, pasikartojantys nevalingi akių judesiai). Būdamas Disneyland, apl išreiškė norą pasilikti Jungtinėse Amerikos Valstijose. Po trejų metų, būdamas keturiolikos Apl buvo įsivaikintas, ir persikėlė į Ameriką, gyventi kartu su Hudgens.

Los Andžele jis lankė "John Marshall Vidurinę Mokyklą" kur ir susitiko will.i.am, Will taip pat buvo Hudgens kambarioko sūnėnas. Po to jis praleido 2 metus Čikagoje, kur mokėsi "Curie Vidurinėje Mokykloje", čia apsak jo jis susidomėjo muzika.

Apl ankstyvieji dainininkai, kurie įtakojo jo muziką buvo Stevie Wonder, The Eagles, The Beatles, A Tribe Called Quest, De La Soul, Leaders of the New School ir populiari Filipinų roko/liaudies muzikos grupė Asin. Apl susipažinos su hiphopu per breiko šokį.

Karjera

Atban Klann

Pagrindinis straipsnis – Atban Klann.

Apl ir will. i.am sukūrė breiko grupę pavadinimu Tribal Nation ir dažnai apsirodydavo Pietų Kalifornijos vakarėliuose ar koncertuose. Nuo 1992 m. iki 1995 m., breiko grupė persiorientavo į muzikos grupę pavadinimu Atban Klann ("A Tribe Beyond a Nation"), be Apl ir will. i.am rupėje buvo MC Mookie Mook, Dante Santiago ir prodiuseris DJ Motiv8. Atban Klann buvo pasirašiusi kontraktą su įrašų kompanija Ruthless Records, debiutavo atlikėjo Eazy-E EP'e 5150: Home 4 tha Sick dainoje Merry Muthaphuckkin' Xmas. Netrukus grupė įrašė, ir turėjo išleisti 1992 m. spalio 6 d. savo debiutinį studijinį albumą Grass Roots. Po 2 metų, grupė išleido pirmąjį singlą iš albumo – "Puddles Of H20"[2]. Dainos vėliau, iš albumo buvo "nutekintos", o viršelis padarytas iš Apl. de. ap ir Will 1X Bridging The Gap foto sesijų. Tačiau, dėl nežinomų priežasčių, albumas buvo neišleistas ir 1995 m. po Eazy-E’s mirties, įrašų kompanija nutraukė sutartį su grupe. Will 1X pakeitė savo vardą į will.i.am, ir prie Atban Klann dueto prisidėjo Taboo, ir susikūrė nauja grupė Black Eyed Peas. 1998 m. birželio 30 d. išėjo pirmasis BEP albumas Behind the Front [3], ir dauguma dainų buvo demo dainos skirtos Grass Roots albumui.

The Black Eyed Peas

Pagrindinis straipsnis – The Black Eyed Peas.
The Black Eyed Peas 2001 m.

Grupė pasirašiusi kontraktą su įrašų kompanija Interscope Records, 1998 m. išleido debiutinį albumą Behind the Front. Albumas susilaukė kritikų labai gerų atsiliepimų. Kai 2003 m. prie grupės prisijungė vokalistė Fergie, netrukus grupė išgarsėjo pasaulyje. Apl įnešė Filipinų kultūrą į Black Eyed Peas albumus. Per 2004 m. Black Eyed Peas' koncertą Azijoje, grupės nario apl. de. ap gyvenimo istoriją televizojos draminiame laidoje pavadinimu Maalaala Mo Kaya ("Ar prisimintum"). Per šią laidą buvo papasakota apie jo skurdžią vaikystę Filipinuose. "The Apl Song", paskutinis singlas iš albumo, atliekamas Tagalų kalba, taip pat pasakoja apie jo gyvenimą. Vaizdo klipas singlo, yra skirtas Filipinams, kurie kovėsi Antrajame pasauliniame kare. Ši daina pasiekė #1 vietą Filipinuose.

"Bebot" (kuris iš Filipinų kalbos reiškia "graži moteris") yra dar viena Tagalų kalba parašyta daina 2005 m. BEP albume Monkey Business. 2006 m. birželį buvo nufilmuotas vaido klipas singlui "Bebot", Los Andžele, klipe pasirodo daug filipinų bei kitų aziejiečių guvenančių Los Andžele.[4][5]. Šis singlas nebuvo išleistas JAV, bet buvo išleistas Filipinuose, ir kitose Azijos šalyse.

2009 m. Black Eyed Peas albume Apl. de. ap įrašė dar vieną tagalogų dainą pavadinimu "Mare".

Solo karjera

Nuo 2007 m. Apl. de. ap dirba prie savo solo albumu. Debiutiniame albume, Apl nori daugiau Filipinų kultūros, bei tradicinių Filipinų instrumentų. Jis norėtų kartu su Chad HugoThe Neptunes bei su IllmindG-Unit įrašyti dainas, dėl to kad jie yra irgi Filipinų kilmės.[6]. Keletą Apl dainų galima išgirsti jo oficialiame MySpace puslapyje. 2009 m. sausio 3 d., Apl pristatė savo pirmąjį singlą You Can Dream kartu su Billy Crawford, Filipinų televizijos laidoje Wowowee.

Apl. de. ap yra įkūręs Apl Labdaros Organizaciją. Ši organizacija padeda Filipinų bei kitų Azijos šalių vaikams. Jis taip pat yra įkūręs savo nuosavą muzikos kompaniją pavadinimu "Jeepney Music, Inc". Joje dirba tokie didžėjai kaip Free School, DJ Rockyrock, DJ MIA, ir PoetNameLife.

Diskografija

Pagrindinis straipsnis – Black Eyed Peas diskografija.
Apl.de.ap 2005 m. su naująją Black Eyed Peas nare Fergie.

Studijiniai albumai

Rinkiniai

DVD

Turai

Apdovanojimai

Šaltiniai

Nuorodos


Leidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: