Arkliavagio duktė

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Arkliavagio duktė
Arkliavagio duktė - filmas.JPG
Pavadinimas Arkliavagio duktė
Kilmės šalis TSRS
Režisierius Algimantas Puipa
Scenaristas (-ai) Petras Dirgėla
Rimantas Šavelis
Vaidina Nijolė Oželytė
Liubomiras Laucevičius
Mindaugas Capas
Vytautas Paukštė
Juozas Jaruševičius
Ona Knapkytė
Metai 1981
Žanras Drama
Trukmė 80 min.
Kalba lietuvių k.

Arkliavagio duktė“ – 1981 m. Lietuvos kino studijoje A. Vienuolio memuarinių apsakymų „Pavainikė“, „Arkliavagio duktė“ ir „Astronomas Šmukštaras“ motyvais sukurtas meninis filmas, vaizduojantis XIX a. pabaigos lietuvišką kaimą. Socialinė drama. Filmo trukmė – 80 min.

Turinys

Apie filmą

Ramaus psichologinio kino gerbėjams skirtas filmas, savo laiku jis buvo ir nemažai kritikuotas. Filmas lietuviškai vangus, kupinas kruopščiai atrinktos buities, pasakoja apie paprastus kaimo žmonių rūpesčius ir amžinus jų jausmus.[1]

Siužetas

DĖMESIO: Žemiau atskleidžiamos kūrinio detalės

Filme pasakojama liūdna lietuvių valstiečio Kazimiero šeimos istorija, tipiška caro laikų Lietuvos kaimui. Meilė, paprastučiai šeimyniniai džiausmai pradžioje ir dramatiškas finalas – toks pagrindinių herojų kelias. Filmo veiksmas sukasi apie nelaimingai susiklosčiusį Kazimiero ir Kamilės Pečiūrų gyvenimą. Kol Kazimieras tarnauja kariuomenėje, Kamilė suartėja su jo broliu Benedoku, jiems gimsta duktė. Ar sugebės iš kariuomenės grįžęs Kazimieras atleisti žmonai ir broliui? Ar priims pavainikę dukterį lyg savo?

Kūrybinė grupė

Vaidina

Apdovanojimai

  • 1982 – XV-ojo sąjunginio kino festivalio Taline prizas ir diplomas „už geriausią nacionalinės literatūros klasikinio kūrinio įkūnijimą ekrane“; diplomas aktorei N. Oželytei.

Šaltiniai

Nuorodos


Leidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: