Austėja Makarevičiūtė

    Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
    Austėja Makarevičiūtė
    LG Austėja Makarevičiūtė 2017.jpg

    Gimė 2000 m. gegužės 27 d. (23 m.)
    Pakruojo rajone, Linkavičių kaime

    Veikla
    Linkuvos gimnazijos mokinių parlamento prezidentė

    Austėja Makarevičiūtė (g. 2000 m. gegužės 27 d.) – Linkuvos gimnazijos mokinių parlamento prezidentė.

    Gimė ir augo Pakruojo r., Linkavičių k. Linkuvos gimnaziją lanko nuo 1 klasės, 2007 metų.

    Rajoniniai, regioniniai, neformalios veiklos pasiekimai

    • 2016 m. II vietos diplomas Pakruojo r. IT konkurse. Nominacija „Metų gimnazistė“ Pakruojo r. „Jaunųjų žvaigždučių“ apdovanojimuose.
    • 2017 m. ir 2018 m. diplomas Lietuvos mokinių rašinių konkurse. III vietos diplomas Pakruojo r. mokinių matematikos olimpiadoje. Respublikiniame prancūziškų dainų festivalyje. Dalyvavimas projekte „Būk detektyvas“. II vietos diplomas Pakruojo r. mokinių matematikos olimpiadoje
    • 2018 m. III vietos diplomas Pakruojo r. mokinių biologijos olimpiadoje. Padėka už pranešimą mokinių konferencijoje „Laisvės kelias istorijos tėkmėje“. 2017– 2018 m. m. stipendija „Lietuvos Maximalistas“. Nominacija „Metų lyderiai“ Pakruojo r. „Jaunųjų žvaigždučių“ apdovanojimuose.
    • 2019 m. III vietos diplomas Pakruojo r. mokinių matematikus olimpiadoje. 2008 – 2019 m. m. narystė Linkuvos vaikų ir jaunimo užimtumo centre ir šokių kolektyve „Erdvė“. (Savanorystė, Erasmus+ projektų rašymas ir įgyvendinimas). 2016–2019 m. m. narystė Jaunimo Europos komandoje (bent 12 renginių per metus organizavimas, žinios apie ES skleidimas bendruomenėje). 2017 –2019 m. m. narystė Pakruojo jaunimo reikalų taryboje ir Pakruojo r. jaunimo organizacijų sąjungoje „Apskritasis Stalas“ (jaunimo balso atstovavimas, jaunimo politikos organizavimas). 2019 m. narystė Pakruojo r. jaunimo politikos kokybės vertinimo grupė (jaunimo politikos analizė ir vertinimas, rekomendacijų rengimas rajono mastu)

    Savarankiškas tobulinimasis

    • 2015 m., 2016 m. komandinio darbo mokymai patirtinio mokymosi centre Džiuginėnuose
    • 2017 m. mokymai „Antidiskriminacijos, tolerancijos ir pagarbos kitam ugdymas“ Biržuose.
    • 2017 m. „Europe Goes Local“ mokymai Pasvalyje ir Pakruojyje
    • 2018 m. Erasmus+ projektų rašymo mokymai Vilniuje
    • 2018 m. praktikos savaitė „Moksleiviai į Vyriausybę“ LR Vyriausybėje

    Tarptautinė patirtis

    • 2016 m. Erasmus+ jaunimo mainai „Mythbusters“ Tytuvėnuos
    • 2017 m. Erasmus+ jaunimo mainai „Disconnected“ Ispanijoje
    • 2017 m. diplomatinis vizitas Japonijoje su Pakruojo r. savivaldybės delegacija
    • 2018 m. Lietuvos atstovavimas Benjamin Franklin Transatlantic Fellows Summer Institute projekte Šiaurės Karolinoje JAV, Wake Forest universitete.
    • 2018 m. pažintinis vizitas po ES institucijas Briuselyje

    „Nuo mažo takelio į didįjį olimpinį kelią...“

    Taip vadinosi XII-asis Lietuvos mokinių rašinio konkursas surengtas Lietuvos tautinio olimpinio komiteto Kauno apskrities tarybos, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro, Lietuvos kūno kultūros mokytojų asociacijos ir Lietuvos sporto muziejaus.

    Rašinio konkurso tema suformuota norint atskleisti Lietuvos sportininkų asmenybes, savybes bei vertybes. Organizatoriai prašė rašinyje aprašyti savo pasirinkto asmens sportinį olimpinį kelią: nuo kelionės pradžios iki sporto viršūnės. Reikėjo aprašyti kuo pasirinktas asmuo sužavėjo, įkvėpė, suteikė vilties ar troškimų, su kokiais sunkumais susidūrė, kaip juos išsprendė, tuo pačiu išsiaiškinant kas tai yra „tikrasis“ olimpinis kelias, kokia yra olimpinio judėjimo esmė, prasmė ar siekiamybė.

    centre Austėja su mokytoja, kairėje su gitara Marija Kacilevičiūtė

    Džiugu, kad 2019 m. vasario 26 d. Lietuvos sporto muziejuje vykusioje praktinėje – mokslinėje konferencijoje laureate savo amžiaus grupėje paskelbta Linkuvos gimnazijos abiturientė Austėja Makarevičiūtė. Konkursiniame darbe savitu pavadinimu „64 JUODAI BALTI ŽINGSNIAI OLIMPINIO KELIO LINK“ Austėja rašė apie šachmatininkės Viktorijos Čmilytės- Nielsen ir savo panašius takelius, keliaujant savų olimpinių aukštumų link.

    Konferenciją, kurioje susirinko virš 140 dalyvių iš įvairiausių Lietuvos mokyklų, papuošė ir sužavėjo mūsų gimnazijos solistės Marijos Kacilevičiūtės dainos. Mergina prisistatydama priminė, kuo svarbi mūsų tautos praeitis ir kodėl reikia ją vertinti. O už parodytą pagarbą mūsų šalies iškiliems sportininkams Lietuvos sporto muziejaus direktorius Pranas Majauskas jaunimui palinkėjo gyventi ir mokytis taip, kad galėtų įsijungti į didį gyvenimo ratą, savo jėgas ir žinias paaukotų Tėvynei, o po daugelio gyvenimo ir kūrybos metų galėtų pasakyti „Gyvenau“. To linkiu Austėjai ir Marijai, nes ...“Niekas taip nepadeda kurti ateities, kaip drąsios svajonės“ (V.Hugo).

    Lina Alekseriūnienė, kūno kultūros mokytoja

    Lietuvos gimtadienio šventė Linkuvos gimnazijoje 2019

    Vasario 16 d., Lietuvos gimtadienio šventė, kurią švenčia visi. Jau tampa tradicija šią dieną paminėti kartu su Linkuvos miestelio seniūnija bei kultūros centru. Vasario 15 d. susirinkę miestelio aikštėje pakėlėme Lietuvos vėliavą, į orą pakilo trispalviai balionai, seniūnė pasveikino visus susirinkusius. Koncerto metu buvo dar kartą pakartojome sau ir kitiems, kad Lietuva mūsų gimtasis kraštas. Gimęs žmogus ne kažin kur tenueina. Iš gimtinės išėjęs į gimtinę sugrįžta... Renginio vedėjai klausė mūsų: kaip surasti Lietuvą? Šokėjai, dainininkai atskleidė lietuviško šokio grožį, lietuviškos dainos skambesį. Viena iš skaitovių teigė „aš sakau ir prašau, džiaukitės, šypsokitės, kurkite ir būkite laimingi šiandien, gyvendami savo Lietuvoje“. Lietuvos nereikia ieškoti svetur, reikia ją rasti savo širdyse. Tai padarę išmoksime mylėti, gerbti, tausoti ir saugoti.

    Lietuva ir Linkuvos gimnazijos veikla brangi savo tradicijomis. Šią dieną buvo apdovanoti mokiniai, laimėję olimpiadas, konkursus ir juos mokę mokytojai. Gimnazijos direktorius paskelbė dvidešimt ketvirtą Linkuvos gimnazijos Garbės gimnazistę. Ja tapo, mokytojų tarybos posėdžio metu išrinkta 4ga klasės mokinė, mokinių parlamento prezidentė, rajono aktyvistė Austėja Makarevičiūtė.

    Į gimnazijos istoriją bus įrašyti du E. M. Makarevičių šeimos vaikai, 2015-2016 m. m. jų sūnus Gytis tapo Garbės gimnazistu. Didžiuojamės savo gimnazijos mokiniais, kurie garsina mūsų kraštą.

    Austėjos pasiekimai

    Direktoriaus pavaduotoja ugdymui V. Gelažienė

    Apie išskirtinius mokymus ir Amerikoje gimusį projektą

    Linkuvos gimnazijos abiturientė Austėja Makarevičiūtė ne tik intensyviai ruošiasi brandos egzaminams, bet ir spėja dalyvauti įvairiose veiklose. Ne vienerius metus ji yra Jaunimo Europos komandos narė, vasaros pabaigoje dalyvavo „Moksleiviai į vyriausybę“ programoje ir iš arti stebėjo darbą Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje. Vis dėlto, iki šiol įspūdžiai neišblėsta iš liepos mėnesio kelionės – 4 savaites Austėja praleido Amerikoje, kur viename iš universitetų įgijo tarptautinės patirties ir buvo vienintelė lietuvė, atstovavusi mūsų šalį prestižinėje mainų programoje. Kaip pasakoja pati abiturientė, šią vasarą jai nusišypsojo sėkmė ir buvo suteikta galimybė dalyvauti Benjamin Franklin Transatlantic Fellows Summer Institute mainų programoje, finansuojamoje JAV valstybės departamento, Wake Forest universitete, Šiaurės Karolinoje. „Pirmą kartą apie šią programą sužinojau 2017 metais, kai ieškojau, kur galėčiau įgyti tarptautinės patirties“,- pasakoja, tačiau tais metais atrankos ji nepraėjo, pačios manymu, dėl to, kad neturėjo pakankamai stiprių anglų kalbos žinių. A. Makarevičiūtė nusprendė nepraleisti antro šanso – atsakingai pasiruošė ir bandė dar kartą šiais metais. Bandymas pavyko ir jau šį pavasarį sužinojo džiugią naujieną – minėtoje programoje jai suteikta galimybė atstovauti Lietuvą.

    „BFTF – tai mainų programa, kuri suteikia galimybę keistis savų šalių kultūra bei mokytis pilietiškumo, tarptautinių santykių, lyderystės, aplinkosaugos, migracijos bei debatų pagrindų iš universiteto dėstytojų bei kitų studentų“,- kokių įgūdžiu parsivežė namo, vardina mergina. Kartu su ja mokėsi dar 54 aktyvūs jaunuoliai iš Europos šalių ir kitų JAV valstijų.

    Moksleivės pasakojimu, laikas už Atlanto prabėgo itin greit, vien jau dėl to, kad turėjo gausybę užsiėmimų. „Pirmąją programos savaitę pratinomės prie gyvenimo universitetiniame miestelyje, dalyvavove skirtingose paskaitose, kurios neretai buvo grįstos neformalaus ugdymo metodais bei ieškojome temos baigiamajam projektui“,- pasakoja moksleivė. Jai labai įsiminė nuotaikingas JAV Nepriklausomybės minėjimas ir tarptautinis turgus. Šiame ji ir kiti atvykę jaunuoliai turėjo parengti stendus, pristatyti savo šalį ir jos kultūrą. Užsieniečius itin sužavėjo lietuviškas tautinis kostiumas, kuriuo Austėja buvo pasipuošusi, Baltijos kelio istorija ir, aišku, neregėta šakočio forma, kurią visi išvydo pirmąkart! Antrąją savaitę keliavo po Filadelfiją ir sostinę – Vašingtoną. Filadelfijoje programos dalyviai gilinosi į žmogaus, ypač nusipelniusio JAV, Bendžamino Franklino bei visos Amerikos bei jos politinės sistemos istoriją. Kelionės po Vašingtoną metu susitiko su šalies departamento darbuotojais, dalyvavo diplomatinėje simuliacijoje, aptarė savo regionų klausimus. „Taip pat aplankėme bene svarbiausią šalies pastatą – Kapitolijų, bei gyvai stebėjome Atstovų ir Kongreso rūmų darbą. Žinoma, laisvu metu nepraleidome progos sutikti saulę ant Linkolno memorialo laiptų, aplankyti daugelį muziejų“,- įspūdžiais iš kelionės vis dar gyvena Austėja. Kapitolijaus pastatas išsiskiria savo išoriniu grožiu, o jo viduje sprendžiami visos Amerikos piliečiams svarbūs klausimai, nes tai yra JAV federalinės įstatymų leidžiamosios valdžios, Jungtinių valstijų kongreso susirinkimų vieta.

    Austėja su tikruoju gyvenimu už Atlanto susipažino apsigyvenusi amerikiečių šeimoje, nes trečiąją mokslų savaitę visiems jaunuoliams suteikta ši galimybė. „Šeima, priėmusi mane viešnagei, buvo itin atvira – papasakojo apie realų gyvenimą Amerikoje, kurioje labai didelės mokslų kainos, yra sveikatos apsaugos spragų bei daugybė kitų problemų“,- kad ne viskas Amerikoje atrodo lyg svajonė, žino mergina. Kartu su amerikiečių šeima Austėja leidosi į kelias išvykas kalnuose, dviračių žygius, aplankė vietos zoologijos sodą.

    Kiekvienas mainų programos dalyvis turėjo paruoši savotišką baigiamąjį darbą – projektą, kuris atskleistų opią šių dienų problemą ir rasti būdus, kaip galima ją spręsti. Ilgai galvojusi, apie ką norėtų kalbėti, Austėja kartu su dalyviu iš Latvijos rado tai, kas buvo aktualu jiems abiems. „Nusprendėme dirbti savižudybių skaičiaus Baltijos regione mažinimo bei psichinės sveikatos gerinimo labui. Konferencijos dalyvius supažindinę su problema, jos ištakomis, pristatėme ir projekto strategiją“,- apie ką galvoja iki šiol, atskleidžia gimnazistė. Po pristatymo konferencijoje, moksleiviai gavo daug vertingų rekomendacijų kaip projektą galėtų tobulinti toliau. Austėja tikisi, kad Amerikoje gimęs projektas ne trumpalaikis, mat greitu metu jo aprašą ir paraišką finansavimui žada teikti JAV departamentui, jei pasiseks – jį bus galima realiai įgyvendinti!

    „Tas mėnuo man suteikė kaip niekada daug naudingos patirties tiek akademinėje srityje, tiek kaip jaunam žmogui. Nuoširdžiai tikiu, kad kiekviena išvyka ar tarptautinė patirtis duoda kažką naujo ir savai šaliai“,- mano mergina ir linki visiems, tik pasitaikius progai, ryžtis įveikti iššūkius ir leistis į tolimiausias keliones!

    Simona Lipskytė

    • „Apie išskirtinius mokymus ir Amerikoje gimusį projektą“//„Auksinė varpa“, 2018 m. spalio vasario 3 d.

    Pakruojyje įvyko protų mūšio „EUROPROTAI“ pirmasis etapas

    2017 m. spalio 25 d. 19 val. į Pakruojo atvirą jaunimo centrą sugužėjo jaunuoliai, norintys pamankštinti savo smegenis. Po dviejų metų pertraukos į 22 Lietuvos miestus, tarp jų ir į Pakruojį, grįžo Jaunimo Europos komandos iniciatyva – protmūšis „Europrotai“.

    Eurodebatuose tikiuosi išmokti drąsiai kalbėti...

    „Europrotai“ – tai įdomus ir linksmas būdas praleisti laisvalaikį smalsiems ir naujo sužinoti norintiems žmonėms. Tai komandinis žaidimas, paremtas protų kovų tipo viktorina, kuri vakarais į įvairias erdves pritraukia šimtus žinių ištroškusių ir jas pademonstruoti norinčių smalsuolių. Tai ne egzaminas – tai žaidimas! Norint dalyvauti „Europrotuose“ nereikia graužti knygų, skaityti dokumentų ar mokytis atmintinai – tereikia pasitelkti bendras žinias ir loginį mąstymą.

    „Europrotuose“ Pakruojyje dalyvauti panoro komandos ne tik iš Pakruojo rajono mokyklų – Pakruojo „Atžalyno“ gimnazijos, Linkuvos gimnazijos ir Pakruojo „Žemynos“ pagrindinės mokyklos, bet ir iš kaimyninio Pasvalio rajono – Joniškėlio Igno Karpio žemės ūkio ir paslaugų mokyklos. 7 dalyvavusias komandas pasveikino Pakruojo rajono savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorė Dijana Samuitytė ir Pakruojo atviro jaunimo centro prie Pakruojo Juozo Pakalnio muzikos mokyklos vadovas Vytautas Girdzijauskas.

    „Europrotų“ Pakruojyje organizatorė ir Jaunimo Europos komandos narė Austėja Makarevičiūtė pristatė žaidimo taisykles bei pagrindinį prizą – kelionę į Briuselį (Belgija) arba Strasbūrą (Prancūzija) ir komandos pradėjo protų turnyrą. Vienas žaidimo turnyras buvo sudarytas iš penkių teminių turų po 10 klausimų. Žaidimo vedėjas paskelbdavo turo temą ir garsiai perskaitydavo dešimt klausimų, kuriuos kiekviena komanda aptardavo, sugalvodavo tiksliausią ir logiškiausią atsakymą ir užrašydavo jį ant atsakymų lapelio. Turo pabaigoje komanda lapelį atnešdavo žaidimo vedėjui, kuris per trumpą pertraukėlę apibendrinęs atsakymus paskelbdavo rezultatus. Tai vyko penkis kartus, kol paaiškėjo turnyro nugalėtojai. Turnyro nugalėtojais tampo komanda, surinkusi daugiausiai taškų per visus penkis turus. Kiekvienas iš penkių per turnyrą vykusių turų buvo skirtingi: pirmasis ir penktasis – bendrųjų klausimų turai, antrojo turo metu skambėjo muzikinės mįslės – dainos, kūriniai, kalbos ir t.t., trečiasis – teminiai klausimai (spalio 24 diena – Jungtinių Tautų Organizacijos (JTO) diena, todėl klausimai buvo susiję su JTO), o ketvirtasis turas sudarytas iš vaizdų, nuotraukų, vėliavų, logotipų ir kitų vaizdinių.

    Austėja aktyviausia

    Turnyre žaidė komandos, kurias galėjo sudaryti nuo 4 iki 6 žaidėjų. Pirmojo turnyro nugalėtojais tapo komanda „Neįkertam“. Jos nariai Robertas Kurauskas, Žygintas Misiūnas ir Simonas Riebzda surinko daugiausiai taškų ir užėmė pirmąją vietą. Antrieji liko komanda „RSTL“ (Dovydas Levinskas, Lukas Svirplys, Julius Vareika, Mindaugas Jareckas, Deividas Zaleskis, Chaidi Bacevičiūtė), o trečiąją vietą iškovojo komanda „KameHame“ (Kamilė Augėnaitė, Justas Simanavičius, Kamilė Jozėnaitė, Erina Matickaitė, Povilas Rukas, Greta Zupkutė).

    Šiame „Europrotų“ sezone vyks dar 4 žaidimo turnyrai, kurie 2017 m. numatyti lapkričio 22 d., gruodžio 20 d. 2018 m. turnyrai numatyti sausio 24 d., vasario 21 d. dienomis, finalas kovo mėnesį Vilniuje.

    Jaunimo Europos komisijos narė, atstovaujanti Pakruojo rajoną Austėja Makarevičiūtė

    „Lietuvos Maximalistai“ 2017

    AUSTĖJOS GABUMAI ĮVERTINTI „MAXIMALISTĖS“ NOMINACIJA

    Linkuvos gimnazistė Austėja Makarevičiūtė tapo viena iš 60 visos šalies vaikų ir jaunuolių, kuriuos prekybos centras „Maxima“ kartu su Švietimo ir mokslo ministerija paskelbė „Lietuvos maximalistais“. Jau 15-ą kartą gabūs jaunuoliai iš visos Lietuvos vyko į sostinę atsiimti gražaus apdovanojimo ir skatinamosios stipendijos. Austėja įvertinta už pasiekimus visuomeniškumo srityje – mergina yra gimnazijos prezidentė, Jaunimo Europos komandos aktyvistė, įvairių konkursų ir veiklų laimėtoja.

    „Maximalistų“ programa skatinami pirmūnai, pasižymintys mokslo, muzikos, kūrybos ir meno, sporto, visuomeniškumo, ekologijos, inovacijų bei nuolatinio pažangumo srityse. Komisija, kurią sudaro Švietimo ir mokslo ministerijos, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto, M. K. Čiurlionio menų mokyklos ir kitų institucijų atstovai šiemet gavo nelengvą darbą – iš beveik 500 geriausiųjų anketų išrinkti pačius pačiausius, Austėja sako nors ir pati pildžiusi anketą, laimėti nesitikėjusi. „Sužinojusi, kad laimėjau, labai nudžiugau, juk tai yra kompetetingos komisijos įvertinimas, be to, laimėjusiems skiriamos stipendijos, taip pat visi buvo pakviesti į be galo turiningą apdovanojimų dieną“,- pasakoja moksleivė.

    Austėjai Makarevičiūtei padėką įteikė Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė

    Prieš porą savaičių sostinėje vykusi „Maximalistų“ apdovanojimų ceremonija tikrai buvo išskirtinė – moksleiviams buvo skirta visos dienos programa su garsiausiais Lietuvos žmonėmis. „Pirmą dienos dalį laukė įvairios veiklos – pažintinė ekskursija Jono Žemaičio karo akademijoje, spalvotų blynų kepimo pamoka su visuomenininke, tapytoja maistu Jolita Vaitkute ir susipažinimas su robotų konstravimu“,- apie naujas patirtis pasakoja Austėja. Vėliau visi buvo pakviesti į Valdovų rūmus, kur vyko pagrindinė ceremonija. Sveikinimus išsakė Lietuvos švietimo ministrė Jurgita Petrauskienė, Maximos generalinė direktorė Kristina Meidė, žurnalistas Andrius Tapinas, akordeonistas Martynas Levickis, aktorius Dominykas Vaitiekūnas bei verslininkas Ilja Laurs. „Iš tikrųjų, susitikimai su tokiais žmonėmis, jų istorijos įkvepia dar daugiau siekti, juk visa ateitis priklauso tik nuo paties darbo“,- sakė Austėja.

    Mergina pasakoja, kad gimnazijoje jai neblogai sekasi įvairūs dalykai, tad kuo toliau tuo labiau sunku apsispręsti, kur ji norės mokytis baigusi dvylika klasių. „Aktyvia būti turbūt nuo pat vaikystės mane skatino šeima, taip atvesdama į Linkuvos vaikų ir jaunimo užimtumo centrą, o ten jau vadovė Renata Dambrauskaitė-Pėželienė suteikė visas galimybes išreikšti save, taip pat mokyklos mokytojai visada motyvuodavo imtis kažko naujo ir palaikydavo kiekvieną mano idėją“,- apie palankią supančią aplinką pasakojo A. Makarevičiūtė.

    Aktyvi nuo mažų dienų, Austėja stengiasi kuo labiau garsinti savo rajoną – jos dėka jau keliskart vyko Eurodebatai, atvyko garsių svečių. Be visos išvardintos veiklos, Austėja taip pat priklauso rajono Jaunimo reikalų tarybai, „Apskritajam stalui“. Už aktyvią visuomeninę veiklą ji jau yra paskatinta „Jaunosios žvaigždutės“ apdovanojimu, taip pat kartu su savivaldybės delegacija vyko į Japoniją.

    „Tiesiog man labai pasisekė atsidurti mane ypatingai palaikančioje aplinkoje“,- visų nuopelnų sau netaiko mergina, kol kas daugiausia ji jau galvoja apie tolesnes studijas, vadindama tai didžiausiu galvos skausmu, nors yra aktyvi ir mokslai sekasi puikiai, sunku nuspręsti su kuo konkrečiai nori sieti savo gyvenimo kelią.

    Simona Lipskytė

    Maximos stipendija už pasiekimus visuomeniškumo srityje

    Šiais metais stipendiją gauti siekė beveik 500 vaikų iš visos Lietuvos nuo 1 iki 12 klasės, o stipendijų fondui buvo skirta net 50 tūkst. eurų. Mokslo, muzikos, kūrybos ir meno, sporto, visuomeniškumo, ekologijos, inovacijų ir nuolatinio pažangumo srityse moksleivius vertinusi komisija atsižvelgė ne tik į vaikų pažymius ir konkursų bei olimpiadų įvertinimus, bet ir jų pačių motyvacinius laiškus.

    Net 60 stipendijų laimėtojų gautus pinigus planuoja panaudoti skirtingiems, tačiau labai ambicingiems tikslams įgyvendinti. Mokslo srityje antrą kartą „Lietuvos Maximalistų“ stipendiją gavęs Gilbertas Umbražūnas gautus pinigus ketina investuoti į gamtos mokslų studijas viename geriausių pasaulyje – Kembridžo universitete. Sporto srityje premija apdovanotas dailiojo čiuožimo atstovas Deividas Kizala laimėjimą skirs savo ir partnerės pasiruošimui olimpinėms žaidynėms. O vienas iš jauniausių stipendijų laimėtojų – 12-metis akordeonistas Mantas Leonardo Lizzi svajoja diriguoti simfoniniam orkestrui. Nepaisant savo jauno amžiaus Mantas jau yra 40-ies tarptautinių muzikos konkursų Lietuvoje ir užsienyje nugalėtojas, koncertavęs daugelyje pasaulio šalių, ir grojęs su Martynu Levickiu. - MAXIMA

    Pavasarį pildžiau anketą, kurioje reikėjo aprašyti savo užklasines veiklas, akademinius pasiekimus, motyvaciją laimėti stipendijai ir atsakyti ir dar kelis klausimus. Visą tai atlikus po kiek laiko labai nudžiugau, nes mane pasiekė džiaugsmingas laiškas - sveikinimas, jog tapau „Lietuvos Maximaliste“ ir laimėjau Maximos skiriamą stipendiją 2017/18 mokslo metams už pasiekimus visuomeniškumo srityje. Tad, spalio 14 d. buvau pakviesta į apdovanojimų šventę Vilniuje. Pirmą dienos dalį Maximalistų laukė įvairios veiklos - pažintinė ekskursija Jono Žemaičio karo akademijoje, spalvotų blynų kepimo pamoka su visuomenininke Jolita Vaitkute ir susipažinimas su robotų konstravimu. Vėliau buvome pakvieti į iškilmingą apdovanojimų šventę valdovų rūmuose, kurioje mus sveikino ir savo kalbas dovanojo Lietuvos švietimo ministrė Jurgita Petrauskienė, Maximos generalinė direktorė Kristina Meidė, žurnalistas Andrius Tapinas, akordeonistas Martynas Levickis, aktorius Dominykas Vaitiekūnas bei verslininkas Ilja Laurs. Po šių iškilmių mūsų laukė šventinis Maximalistų tortas. Diena buvo kupina įspūdžių ir raginanti niekada nesustoti!

    Daugiau apie „Lietuvos Maximalistų“ apdovanojimus: https://www.maxima.lt/mums-rupi/lietuvos-maximalistai, https://www.maxima.lt/mums-rupi/maximalistai-2016/maximalistu-laimetojai-2017


    Respublikinis prancūziškų dainų festivalis Šeduvoje 2017 m.

    Balandžio pirmąjį penktadienį (7 dieną) Šeduvos gimnazijoje jau 9-tą kartą nuskambėjo prancūziškos dainos. Čia vyko respublikinis prancūziškos dainos festivalis-konkursas „L‘amour change le monde!“ („Meilė keičia pasaulį!“). Šiemet į festivalį atvyko atlikėjai iš 21 Lietuvos mokyklos. Šventėje dalyvavo mokiniai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Kėdainių, Šiaulių, Panevėžio, Pasvalio, Anykščių, Radviliškio, Alytaus, Pakruojo rajonų ir miestų.

    Mūsų gimnazijos merginų vokalinis ansamblis 9–12 klasių grupėje ansamblių kategorijoje laimėjo II vietą ir buvo apdovanotas Lietuvos Respublikos Švietimo ir Mokslo ministerijos II laipsnio Diplomu. Senjorų klubo „Šeduvos svajokliai“ atstovei patiko ansamblio atliekama daina „La Seine“ ir apranga, todėl merginos laimėjo šio klubo įsteigtą saldųjį prizą.

    Šiame festivalyje – konkurse dalyvavo Aurėja Dzevečkaitė, Eglė Mickeliūnaitė, Gabija Vitkauskaitė, Marija Kacilevičiūtė, Irmantė Samuitytė, Aurinta Žvirblytė, Austėja Makarevičiūtė, Emilija Pukevičiūtė, Rosita Vaškaitė, Ieva Ožiūnaitė. Dalyves konkursui ruošė mokytojos Daiva Kacilevičienė, Vaiva Klupšienė, Nijolė Mikalajūnienė, Rima Stapušaitienė.

    Prancūzų kalbos mokytoja Rima Stapušaitienė

    Linkuvos gimnazistėms - kelionė į Japoniją

    Tai Pakruojo rajono Rotary klubo dovana aktyviausioms ir daug kuo nusipelniusioms Linkuvos gimnazistėms - kelionė į Japoniją.

    Austėja yra Jaunimo Europos komandos narė, rengia daug su ES susijusių renginių mūsų rajone, savanoriauja, o Emilija aktyviai dalyvauja rajono veikloje, gimnazijos parlamento narė, veda rajono renginius, kuria eiles, dainas, rašo scenarijus ir stato spektaklius savo teatro trupei.


    Emilija - būsima Linkuvos ambasadorė Japonijoje

    Kelionė į Japoniją 2017-06-21-2017-06-26

    Tikriausiai ši vasara buvo pati įspūdingiausia iš visų, nes apkeliavau, galima sakyti pusę pasaulio... Mano pirmoji kelionė – į Japoniją – prasidėjo birželio 21 dieną. Šią neeilinę kelionę dovanojo Pakruojo rajono „Rotary“ klubas ir jo prezidentas Edikas Drupas.

    Japonija – iš tiesų visai kitas pasaulis. Visų pirma, kai Lietuvoje vidurnaktis, Japonijoje šešta valanda ryto ir visi keliasi į darbus. Toks laiko pokytis tikrai buvo gana neįprastas, ypač po ilgos kelionės, kurios metu visada buvo šviesu, nors skridome šešiolika valandų. Vos nuskridę turėjome susitikimą su japonų „Gifu“ prefektūra. Buvome svetingai priimti jų seniūnijoje. Kas labiausiai nustebino, tai mirtina tyla darbo vietoje, nors tuo metu ir buvo pietų pertrauka. Japonai labai ramūs ir tylūs žmonės, kas mums, lietuviams, kiek neįprasta.

    Prefektūroje labai įsiminė pietūs. Prieš kiekvieną mūsų stovėjo du dubenėliai vienas ant kito: vienas, pilnas ryžių, o kitas – įvairių, mums nepažįstamų gėrybių: skrudintas ančiuvis ant lazdelės, labai aštrus ridikas, įvairiai patiekta žuvis... o vienintelis gėrimas – japonų vertinama žalioji arbata – pats sveikiausias ir geriausias gėrimas.

    Jaunimas gyveno japonų šeimose. Aš ir mano draugė Austėja Makarevičiūtė gyvenome Gifu prefektūros prezidento šeimoje. Buvome priimtos labai svetingai. Mūsų atvykimo progai buvo paruošta iškilminga vakarienė, su tradiciškais japonų valgiais – misu sriuba, skrudinta vištiena, bulvių salotomis, įvairiais padažais... o viską reikėjo valgyti lazdelėmis! Šeima noriai bendravo, paveikslavosi, pasakojo savo šeimose istoriją, bet labiausiai įsiminė tai, kad mums buvo leista pasimatuoti tautinį japonų drabužį – kimono, einantį iš kartos į kartą ir kainuojantį išties nemažus pinigus... jais pasipuošėme kitą dieną vykusiame šeimų vakare. Buvome vienintelės taip pasipuošusios lietuvės, tad nenuostabu, kad tapome foto objektais... Niekada nepamiršiu ir galimybės pamušti japoniškais būgnais... turėjome būgnininkų koncertą, o po to buvome kviečiami patys pabandyti juos mušti. Buvo nuostabu ir visai nesunku...

    Aplankėme ir turistinius miestelius – Nakahama ir Takayama. Buvome seniausiose šventyklose, kuriose gidas pasakojo apie namų statymą ir jų įrengimą. Buvome ir prie Budos šventyklos. Pasirodo, Budos altorių namuose gali turėti tik vyriausias sūnus šeimoje...

    O didžiausią įspūdį paliko tvarka mokyklose. Visi mokiniai nešioja vienodas uniformas, pamokų metu mirtina tyla, kuri išsilaiko ir pertraukų metu. Japonai moksleiviai patys tvarko savo klases, plauna ir šluoja, patys gaminasi maistą, serviruoja stalą ir jį pavalgę susitvarko. Negalima palikti maisto – tai yra dovana ir japonas turi būti dėkingas už tai, kad turi valgyti. Man teko garbė japonams padainuoti lietuviškai ir kartu su Austėja Makarevičiūte pristatyti jiems Linkuvos gimnaziją bei jos veiklą.

    Taigi, kelionė išties įspūdinga. Į Japoniją keliavau už ilgametę aktyvią veiklą Pakruojo rajone: vedamus renginius, prizines vietas įvairiuose konkursuose, filmų naktį, kurios metu gvildename socialines problemas, teatro studiją, pačios įkurtą Linkuvos gimnazijoje... galėčiau vardint ir vardint... Japonija tikrai išliks mano atmintyje kaip kultūra ir istorija turtingas kraštas ir esu dėkinga už suteiktą galimybę tai pamatyti savo akimis Pakruojo rajono merui Sauliui Gegieckui, administracijos direktorei Erikai Kižienei ir Pakruojo rajono „Rotary“ klubo prezidentui Edikui Drupui.

    Emilija

    Nuotraukos

    Kaip išsaugoti kilnius santykius tarp trenerio ir auklėtinio? (2017 m.)

    Lietuvos mokinių rašinių konkurse, kurį tradiciškai rengia Lietuvos sporto muziejus, LTOK Kauno apskrities taryba, Lietuvos mokinių neformalaus ugdymo centras ir Lietuvos kūno kultūros mokytojų asociacija, aktyviai dalyvauja ir mūsų gimnazijos mokiniai, kurių rašiniai yra įvertinami, kaip vieni iš geriausių.

    Iš kairės į dešinę: Aurėja Dzevečkaitė (7b kl.), Miuncheno olimpinių žaidynių dalyvė Birutė Statkevičienė, Lina Alekseriūnienė (darbų vadovė, kūno kultūros mokytoja), Eglė Mickeliūnaitė (7b kl.) ir Austėja Makarevičiūtė (2 ga kl.).

    Šiais metais konkurso tikslas – papasakoti savo požiūrį į santykių tarp trenerio ir auklėtinio puoselėjimą, išsaugojimą, pateikti savo asmeninę patirtį ar istoriją pasakotą draugo ar girdėtą iš aplinkinių sudomino 7b klasės moki-nes Eglę Mickeliūnaitę, Aurėją Dzevečkaitę ir Austėją Makarevičiūtę iš 2ga klasės. Mergaitės savo rašiniuose dėstė mintis, kaip trenerio ir auklėtinio santykiai lemia rezultatus. Svarbiausia, kilnių santykių palaikymas, pagarba vienas kitam ir aplinkiniams. Mergaitės projektavo ir kūrė rašinių priedus – vaizdines pateiktis, nes už juos buvo skiriami aukštesni konkursiniai balai. Įdėtas darbas nenuvylė – konkurso vertinimo komisija palankiai įvertino rašinius ir pakvietė į iškilmingą apdovanojimų ceremoniją.

    Lietuvos sporto muziejuje vykusios mokslinės – praktinės konferencijos metu organizacinės komisijos pirmininkas, sporto muziejaus direktorius Pranas Majauskas pasveikino susirinkusiuosius ir pasidžiaugė aktyviu mokinių dalyvavimu ir savitų požiūrių išreiškimą į taip svarbų šiuolaikiniame sportiniame gyvenime reiškinį – auklėtinio ir trenerio kilnius santykius. Rašinių vertinimo komisijos nariai: Monrealio olimpinių žaidynių sidabro medalio laimėtojas Vytautas Butkus, Miuncheno olimpinių žaidynių dalyvė Birutė Statkevičienė, buvę Lietuvos ir daugelio Europos, pasaulio čempionatų dalyviai skaitė mokinių darbus ir vertino juos. Pagrindinį pranešimą perskaitė Lietuvos sporto universiteto docentė Elena Puišienė, pasisakė vertinimo komisijos nariai bei visų keturių amžiaus grupių nugalėtojai, tarp kurių ir Aurėja Dzevečkaitė, kurios rašinys ir vaizdinė pateiktis įvertinti I vieta.

    Kūno kultūros ir sporto departamento prie LRV skyriaus vedėja Rasa Kučinskienė įteikė padėkas Lietuvos mokykloms bei mokytojams, aktyviai dalyvavusiems šiuose konkursuose, kuris šįmet buvo vienuoliktasis. Visiems konkurso dalyviams, jiems talkinusiems mokytojams, mokyklų vadovams bei vertinimo komisijos nariams buvo ne tik padėkota, bet ir Organizacinės komisijos vardu įteiktos dovanėlės ir vardinės padėkos.

    Iš kairės į dešinę: Mokytoja Lina Alekseriūnienė, Aurėja Dzevečkaitė, Lietuvos sporto universiteto docentė Elena Puišienė, Lietuvos sporto muziejaus direktorius Pranas Majauskas, Kūno kultūros ir sporto departamento prie LRV skyriaus vedėja Rasa Kučinskienė, Eglė Mickeliūnaitė ir Austėja Makarevičiūtė.

    Nuoširdžiai dėkoju mergaitėms už dalyvavimą konkurse ir gražiai parašytus rašinius. Nuoširdus AČIŪ gimnazijos direktoriui Vaclovui už teigiamą požiūrį į kūno kultūrą ir sportą bei kasmetinio dalyvavimo apdovanojimų ceremonijose užtikrinimą. Ačiū visiems, prisidėjusiems filmuojant konkursinius priedus.

    Kūno kultūros mokytoja Lina Alekseriūnienė

    Galime didžiuotis aktyviais mokiniais 2016 m.

    Į Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje kvietimą prisijungti prie Jaunimo Europos komandos atsiliepė 65 jauni žmonės iš visos Lietuvos. Atrankos procesas buvo sudarytas iš dviejų etapų, kurių metu kandidatams reikėjo atsakyti į įvairius klausimus, pasiūlyti įvairių sprendimų alternatyvas, nufilmuoti trumpą video su įžanga į pamoką apie Europos Sąjungos galimybes jaunimui. Atstovybė kartu su JEK alumni nariais atrinko 13 kandidatų, kuriuos pakvietė rugsėjo 21–25 d. dalyvauti mokymuose kartu su esamais komandos nariais. Viena iš narių tapo mūsų gimnazijos parlamento narė 2ga klasės mokinė Austėja Makarevičiūtė. Jaunimo Europos komanda yra 16–29 metų amžiaus informacijos skleidėjų, pristatančių ES temas savo bendraamžiams, tinklas Lietuvoje. Šios komandos tikslas – padėti kitiems jauniems žmonėms suprasti, kaip veikia Europos Sąjunga ir kokią įtaką ji turi kiekvienam iš mūsų. Jaunimo Europos komanda ne tik domisi ES veikla, bet ir perteikia savo žinias kitiems.

    A.Makarevičiūtė, jaunimo Europos komandos narė, šiuo metu Pakruojo rajone koordinuos veiklą susijusią su Europos Sąjungos veikla.

    Pavaduotoja ugdymui Violeta Strazdaitė-Gelažienė

    Nuorodos, šaltiniai

    Sudarytojai, rašytojai ir redaktoriai

    Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo sumanytojus, sudarytojus, rašytojus ir redaktorius.
    • Emilija Stanevičienė – autorius ir redaktorius – 103% (+37785-1135=36650 wiki spaudos ženklai).
    • Vitas Povilaitis – redaktorius – 0% (+41-0=41 wiki spaudos ženklai).