Balys Vaitkus

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Balys Vaitkus (g. 1963 m. liepos 28 d. Rietave) – lietuvių vargonininkas, pianistas, klavesinininkas.

Biografija

1985 m. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje su pagyrimu baigė fortepijono (prof. M. Azizbekovos klasė) ir vargonų (prof. L. Digrio klasė) specialybes. 19881989 m. stažavosi Prahos menų akademijoje (Čekija), 1992 m. baigė vargonų meno aspirantūrą Liubeko aukštojoje muzikos mokykloje (prof. M. Haselböck klasė). 20072008 m. B. Vaitkus studijavo barokinį klavesiną G. Lukšaitės-Mrázkovos klasėje Prahoje.

B. Vaitkus sėkmingai dalyvavo keliuose tarptautiniuose pianistų ir vargonininkų konkursuose. 1984 m. jis laimėjo 2-ąją premiją tarptautiniame pianistų konkurse Rygoje (Latvija), 1989 m. – specialų prizą už geriausią čekų muzikos atlikimą tarptautiniame konkurse „Prahos pavasaris“ (Čekija), 1993 m. – 3-iąją premiją ir publikos simpatijų prizą Gelsenkircheno tarptautiniame vargonininkų konkurse (Vokietija), 1995 m. – 2-ąją premiją ir specialų prizą už geriausią lietuviškos muzikos atlikimą M. K. Čiurlionio tarptautiniame vargonininkų konkurse.

B. Vaitkus koncertuoja Lietuvoje ir Europos šalyse, dalyvauja festivaliuose. Grojo su Lietuvos nacionalinės filharmonijos simfoniniu ir Valstybiniu simfoniniu orkestrais, Lietuvos kameriniu orkestru, kamerinės muzikos ansambliu Musica humana ir kt. Jo įrašai skamba keliose kompaktinėse plokštelėse.

Nuo 1989 m. B. Vaitkus dirba Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Nuo 2002 m. jis yra tarptautinio festivalio „Vargonų vasara“, tarptautinių meistriškumo kursų „Vargonų vasaros akademija“, koncertų ciklo „Gaudžia istoriniai vargonai“ ir respublikinio J. Žuko jaunųjų vargonininkų konkurso iniciatorius ir meno vadovas. Nuo 2011 m. B. Vaitkus dirba Lietuvos nacionalinės filharmonijos ansamblio Musica humana klavesinininku ir vargonininku.

Leidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: