Beržynėlis

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Koordinatės:55°54′39.89″N 23°15′23.31″E / 55.9110806°N 23.256475°E / 55.9110806; 23.256475

Beržynėlio vaikų parkas Šiauliuose
Beržynėlis žiemą

Beržynėlis – vaikų parkas Šiauliuose, tarp Dainų ir Gytarių mikrorajonų. Plotas 5,3 ha.

Istorija

Pradėtas kurti 2004 m. pelkėtoje vietoje greta BMX dviračių trasos. Parko steigimo iniciatoriai Šiaulių miesto savivaldybės meras Vytautas Juškus ir savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Justinas Sartauskas, panašius vaikų parkus pamatę su Šiauliais susibroliavusiuose miestuose Ohus (Danija) ir Eten-Leuras (Nyderlandai).

Parkas buvo kuriamas ne savivaldybės biudžeto lėšomis, dažniausiai talkų būdu, medžiagomis padedant miesto komunalinio ūkio įmonėms. Pradėjus darbus aktyviai dalyvavo ir Šiaulių pietinių gyvenamųjų rajonų vaikai bei jaunimas.

Įranga

Parke įrengtos vaikų žaidimų aikštelės, riedlenčių trasa, veikia mini zoologijos sodas, iš medžio suręstos erdvinės gyvūnų skulptūros „Karvė“, „Arklys“, „Kiaulė“, kurių viena panaudojama kaip scena koncertų metu. Specialioje aikštelėje galima išsinuomoti ir pažaisti didžiuliais šachmatais, šaškėmis. Vasarą veikia labirintas, žiemą – čiuožykla. Parke ir vaikai, ir suaugusieji gali išsinuomoti standartinius ir netradicinius dviračius. Šunų mylėtojams įrengta šunų dresavimo aikštelė.

Šventės

Jau tradicinėmis tapo Naujametinė eglutė, Paukščių sutikimo šventė, Pasaulinės žemės dienos minėjimas. Vasarą kiekvieną savaitę organizuojamos dviračių varžybos. Nuo 2006 m. veikia vasaros vaikų stovykla.


Leidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: