Beth Levine

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Beth Levine

Gimė 1914 m. gruodžio 31 d.
Niujorkas, JAV
Mirė 2006 m. rugsėjo 20 d.
Jungtinės Amerikos Valstijos

Veikla

Beth Levine (1914 m. gruodžio 31 d. – 2006 m. rugsėjo 20 d.) buvo lietuvių kilmės amerikiečių verslininkė, drabužių dizainerė[1]. Beth žinoma kaip viena iš kompanijos Herbert Levine savininkių ir buvo vadinama "Pirmoji Batų Dizaino Ledi" [2].

Biografija

Gimusi kaip Elizabeth Katz Niujorke, buvo trečioji iš penkių vaikų. Jos tėvai buvo Anna ir Israel Katz, Lietuvos žydai, kurie emigravo į Ameriką ir turėjo pieninė. 1930 m. ji persikėlė Manhatane, kur netrukus darbo kaip batų modelis. Po šio darbo ji gavo stilistės darbą, ir netrukus ji buvo vyriausioji I. Miller dizainerė. Per Antrąjį pasaulinį karą ji buvo Raudonojo Kryžiaus savanorė.

Beth Levine batai

1944 m. ji susitiko su Herbert Levine ir po trijų mėnesių. 1948 m. ji kartu su savo vyru įkūrė kompaniją Herbert Levine. Jos kuriami batai išpopuliarėjo visoje Amerikoje. Kai dainininkė Nancy Sinatra išleido savo pasaulinį hitą These Boots Are Made for Walkin' ir panaudojo Levine kurtus batus reklaminėse fotosesijose, batai išpopuliarėjo visoje Amerikoje. 1967 m. ji gavo prestižinį Coty Award apdovanojimą už inovatoriškumą.

2006 m. turėdama 91 metus ji mirė nuo plaučių vėžio.

Šaltiniai

Nuorodos


Leidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: