Death metal

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
(Nukreipta iš puslapio Blackened death metal)
 *  Heavy metal muzikos stiliai  * 
 *  Black metal  * 
 *  Death metal  * 
 *  Doom metal  * 
 *  Folk metal  * 
 *  Gothic metal  * 
 *  Symphonic metal  * 
 *  Metalcore  * 
 *  Nu metal  * 
 *  Pop metal  * 
 *  Power metal  * 
 *  Progressive metal  * 
 *  Speed metal  * 
 *  Thrash metal  * 

Death metal – vienas iš šiurkščiausių, sunkiausių, ekstremaliausių, dažnai didelio meistriškumo reikalaujančių metalo muzikos žanrų, susiformavęs praėjusio amžiaus 9-ojo dešimtmečio viduryje. Išsivystė iš thrash metalo, davė pradžią grindcore žanrui.

Pavadinimo kilmė

Vaizdas:Chuck Schuldiner.jpg
Chuck Schuldiner iš grupės Death dažnai laikomas death metal tėvu.

Yra kelios pavadinimo „Death metal“ kilmės teorijos. Viena iš jų teigia, jog pavadinimas kilo 1984 metais grupės Possessed dėka, kai ji įrašė ir išleido demonstracinį albumą „Death Metal“, o kitais metais ir dainą tuo pačiu pavadinimu. Taip pat manoma, kad žanro pavadinimas galėjo kilti iš vienų šios krypties pionierių grupės Death pavadinimo. Taip pat teigiama, kad pavadinimas susiformavo natūraliai kaip šiurkštaus dainavimo ir liguistų, baisių dainų tekstų.

Žanro atšakos

Blackened Death Metal – death metalo muzikos žanro atšaka su black metal elementais. Dainų žodžių tematika dažniausiai asocijuojasi su blogiu, satanizmu, okultizmu. Žanro pradininkai yra Sarcófago, Blasphemy, Beherit ir Impaled Nazarene. XX a. dešimtajame dešimtmetyje susikūrė ir kitos šį žanrą garsinančios grupės, kaip Belphegor, Behemoth, Akercocke, Zyklon ir Sacramentum.

Melodic Death Metal – death metalo muzikos žanro atšaka, pasižyminti labai ryškiu melodingumu. Pradžia - 1990 metai, kai Geteborge susikūrė šio stiliaus pradininkai - At The Gates, In Flames, Dark Tranquillity.

Vikiteka


Sudarytojai, rašytojai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo sumanytojus, sudarytojus, rašytojus ir redaktorius.
  • Vitas Povilaitis – autorius – 100% (+31-0=31 wiki spaudos ženklai).