Brazilijos Pietryčių regionas

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Pietų rajonas
portug. Região Sudeste do Brasil
Brazil Region Sudeste.svg
Valstybė: Vėliava Brazilija

Brazilijos Pietryčių regionas - vienas iš 6 Brazilijos regionų. Jame gyvena 72,3 mln. gyv. (42,7 %) šalies gyventojų. Plotas 927 286 km² (12 %). Sudaro šios valstijos: Espiritu Santas, Minas Žeraisas, Rio de Žaneiras, San Paulas. Pietryčių regionas turi didžiausią įtaką Brazilijos ekonomikai: jame pagaminama 58 % Brazilijos BVP (~320 mlrd. JAV dolerių). Jis taip pat turi daugiausiai gyventojų, kadangi jame įsikūrę du didžiausi šalies metropoliai, San Paulas ir Rio de Žaneiras, bei trys kiti didmiesčiai: Belo Horizontė, Kampinasas ir Santosas.

Gamta

Klimatas tropinis; šiaurės vakaruose (šilta, sąlyginai sausa žiemą ir drėgna vasarą), pusdykumės - šiaurėje, subtropinis - pietuose. Auga daugiausia tropiniai mišrieji miškai, šiaurėje pusdykumės beveik be augalijos, vakaruose ir šiaurės vakaruose savanos tipo augmenija. Išlikusi labai nedidelė vietinės augmenijos dalis (~2 %, daugiausia parkuose).

Ekonomika

Mašinų ir elektronikos gamyba, automobilių ir aviacijos pramonė, kava, cukranendrės, turizmas, naftos perdirbimo pramonė (benzinas, dyzelinas ir kt.), tekstilė, energijos gamyba. Tai ekonominis ir verslo Brazilijos centras, kuriame savo būstines turi dauguma didžiųjų Brazilijos ir užsienio bendrovių.

Regione daug greitkelių ir nemažai geležinkelių. Geležinkeliai ir upių transportas daugausia naudojami krovinių gabenimui. Didžiuosius miestus jungia vietiniai, regioniniai ir tarptautiniai oro keliai.

Didžiausi miestai


Leidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai:
  • VP-bot – Vitas Povilaitis - suteikia leidimą kiekvienam ELIP leidėjui pildyti straipsnį.
  • KS – KS