Brazilijos vicekaralystė

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Brazilijos valstija
Estado do Brasil
1621 – 1815

Blank.png
 
Blank.png

Brazil states1572.png

Valstijos teritorija (geltona)

Valstybė: Brazilijos kolonija
Administracinis centras: Salvadoras (iki 1763)
Rio de Žaneiras (nuo 1763)
Kapitonijos: 7 ()

[[Kategorija:Šablonas:Country data Brazilijos kolonija istoriniai administraciniai vienetai]]

Brazilijos vicekaralystė (portug. Estado do Brasil) - Portugalijos valda, Brazilijos kolonijos administracinis vienetas dabartinės pietinės Brazilijos teritorijoje, egzistavusi 1621-1815 m. Ji buvo dabartinės Pietų, Centrinėje Vakarų ir Pietryčių Brazilijos teritorijose

Raida

Administracinis vienetas įkurtas 1621 m., siekiant apjungti senąsias kapitonijas į didesnius vienetus. Tokiu būdu Brazilijos kolonijoje sukurtos dvi valstijos: Brazilija (pietinė) ir Maranjanas (šiaurinė). Kiekviena jų turėjo tam tikrą kapitonijų skaičių: iš 15 kapitonijų Brazilijai priklausė 7 senųjų kapitonijų teritorijos. Didžiausia ir reikšmingiausia tarp jų buvo besiplečianti San Vinsentės kapitonija, kurios kolonistai ieškojo indėnų vergams, brangiųjų metalų ir brangakmenių.

Po 1640 m. Brazilijos valstijos valdytojai iš didikų ėmė vadinti save vicekaraliais. Brazilija oficialiai tapo vicekaralyste apie 1763 m., kai sostinė buvo perkelta iš Salvadoro į Rio de Žaneirą.

1775 m. visos portugalų valstijos P. Amerikoje - Brazilija, Maranjanas ir Gran Para - buvo sujungtos į Brazilijos vicekaralystę, kurios sostinė tapo Rio de Žaneiras, nes per šį miestą Brazilijoje išgaunamas auksas buvo siunčiamas į Braziliją.

1815 m. administracinis vienetas panaikintas, nes pereita prie smulkesnių valstijų sistemos.

Leidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: