Brit Award

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką

BRIT Awards, arba geriau žinomi kaip The BRITs, yra British Phonographic Industry (Britų Fonografijos Industrijos) rengiami kasmetiniai pop muzikos apdovanojimai.

Turinys

Istorija

Apdovanojimai prasidėjo 1977 metais, kai juos pradėjo globoti BPI (Britų Fonografijos Industrija). Ir jie iš pradžių vadinosi „BPI Awards“ (BPI Apdovanojimai) Paskutinis BPI Apdovanojimų renginys įvyko Albert Hall, ir buvo žiūrimiausia televizijoje laida. 1989 apdovanojimai buvo per vardinti Britannia Awards, arba BRIT Awards. MasterCard yra ilgametis renginio rėmėjas.

BRIT Awards ankščiau visuomet buvo transliuojami gyvai iki 1989, kai Samantha Fox ir Mick Fleetwood vedė apdovanojimų renginį, ir kuris buvo tragiškas. Po to apdovanojimų renginiai būdavo įrašyti iš anksto, ir pasirodydavo eteryje kitą dieną.

Nuo 2007 BRIT Awards, šou buvo veinintelį kartą transliotas gyvai, 2007 vasario 14. Jį vedė komikas Russell Brand. Ir trys apdovanojimai buvo išmesti tai - Best British Rock Act, Best British Urban Act and Best Pop Act.[1]

Apdovanojimai

Pagrindinis straipsnis – BRIT Awards apdovanojimai.

Kiekvienų metų svarbiausi laimėtojai

Kiekvienais metų apdovanojimuose muzikos atlikėjas, ar muzikinė grupė, laimi daugiausiai apdovanojimų tais metais:

Sėkmingiausi atlikėjai

Britų apdovanojimuose yra keletas atlikėjų ir muzikos grupių, kurie yra laimėję daugiau nei vieną „Brit Award“ statulėlę. Čia pateikiami atlikėjai, ar muzikos grupės, kurios yra laimėjusios daugiau nei keturis kartus.

Atlikėjas Apdovanojimų skaičius
Robbie Williams 11
Annie Lennox 8
U2 7
Take That 7
Coldplay 6
Prince 6
Arctic Monkeys 5
Michael Jackson 5
Oasis 5
Blur 4
Spice Girls 4
Dido 4
Manic Street Preachers 4

Šaltiniai

  1. "2007 Brits to be broadcast live", BBC News, 2006-08-21. Nuoroda tikrinta 2008-02-23.

Nuorodos


Leidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: