Capitol Records

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Capitol Records
CapitolRecords Logo.gif
Pagrindinė bendrovė EMI
Įkurta 1942 m.
Įkūrėjas Johnny Mercer
Žanras Įvairūs
Kilmės šalis Jungtinės Amerikos Valstijos
Vieta Niujorkas
Tinklalapis Capitol Records

Capitol Records yra stambi Jungtinių Amerikos Valstijų įrašų kompanija kurią įkūrė Johnny Mercer, 1942. Capitol priklauso EMI, ir pagrindinės Capitol būstinės yra Holivude, Los Andželas, ir Niujorke.

Istorija

Pradžia

Capitol Records kompaniją įkūrė dainų autorius Johnny Mercer 1942, su filmų prodiuserio Buddy DeSylva, ir verslininko Glenn Wallichs (1910-1971), financine pagalba. Johnny Mercer pirmą kartą viešai pareiškė mintį sukurti įrašų kompaniją tuo metu, kai jis žaidė golfą su Harold Arlen ir Bobby Sherwood. Johnny kilo ši idėja, nes tuo metu jam nepatiko kaip buvo vertinami dainininkai, ir dainos. Iki 1941, Mercer buvo ne tik profesionalus dainų autorius, bet ir garsus daininikas. Pirmiausiai Johnny pasiūlė kartu statyti įrašų Glenn Wallichs kai Mercer lankė Wallichs' įrašų parduotuvę. Wallichs netrukus sutiko. Glenn turėjo valdyti finansus, o Mercer turėjo būti kompanijos "galva", ir suieškoti naujus atlikėjus.

1942 metų vasario 2, jie susitiko Buddy DeSylva viename Holivudo restorane, ir jie paklausė jo ar Paramount Pictures investuotų į naują įrašų kompaniją. DeSylva pasakė ne, tačiau jis pats galėtų, ir jis davė jiems $15,000 vertės čekį. Kovo 27 trys vyrai patvirtino patvirtinimą pas notarą, kad jie įkūrė įrašų kompaniją Liberty Records. Gegužės mėnesį, jie pervadino kompaniją į Capitol Records.

1942 metų balandžio 6, Johnny Mercer prižiūrėjo pirmąją įrašų sesiją Capitols Records studijoje, tada Martha Tilton įrašė savo dainą 'Moon Beams". Gegužės 5, Bobby Sherwood ir jo orkestras įrašė dvi dainas. O gegužės 21, Freddie Slack ir jo orkestras įrašė tris dainas Capitol studijoje.

Birželio 4-ąją, Capitol Records atidarė pirmą savo biurą, viename name, antro aukšto kambaryje, į pietus nuo Sunset Boulevard. Tą pačią dieną, Wallichs pristatė pirmą laisvą įrašą Los Andželo DJ, vardu Peter Potter. Po to, Wallichs, nuspendė duoti laisvus įrašus kitiems DJ, ir tapo pirmuoju įrašų kompanijos versle, kad padarytų taip.

Birželio 5, Paul Whiteman ir jo Orkestras įrašė keturias dainas Capitol studijoje. Birželio 12, orkestras įrašė dar penkias dainas, ir viena iš jų buvo kartu su Billie Holiday. Birželio 11, Tex Ritter įrašė dainas “(I Got Spurs That) Jingle Jangle Jingle” ir „Goodbye My Little Cherokee“ Capitol Records studijoje.

Liepos 1 Capitol Records išleido pirmousius devynis įrašus:

  • 101—"I Found a New Baby"/"The General Jumped at Dawn"—Paul Whiteman ir Jo Orkestras
  • 102—"Cow Cow Boogie" su Ella Mae Morse ir Freddy Slack ir Jo Orkestras/ "Here You Are"– Freddy Slack ir Jo Orkestras
  • 103—"Strip Polka"/"Air–Minded Executive"– Johnny Mercer
  • 104—"Johnny Doughboy Found A Rose In Ireland"/ "Phil, The Fluters Ball" - Dennis Day
  • 105—"The Angels Cried" – vocal Martha Tilton and The Mellowaires/I'll Remember April" - vokalas Martha Tilton su Gordon Jenkins ir Jo Orkestras
  • 106—"He Wears A Pair Of Silver Wings" - vokalas Connie Haines/"I’m Always Chasing Rainbows" - Gordon Jenkins ir Jo Orkestras
  • 107—"Elk's Parade"/"I Don't Know Why" - Bobby Sherwood ir Jo Orkestras
  • 108—"Serenade In Blue" - Martha Tilton su Paul Whiteman and ir Jo Orkestras/"(I've Got a Gal In) Kalamazoo" - The Mellowaires si Paul Whiteman ir Jo Orkestras
  • 109—"Windmill Under The Stars"/"Conchita Lopez" - Johnnie Johnston

Liepos 25 "Cow Cow Boogie" pasiekė #1 vietą tope.[1]

Ankstyviausi įrašai įrašyti Capitol studijoje buvo Johnny Mercer, Margaret Whiting, Jo Stafford, Paul Whiteman, Martha Tilton, Ella Mae Morse, Pied Pipers, ir Paul Weston ir Jo Orkestras. Capitol pirmas auksinis įrašas buvo singlas Morse "Cow Cow Boogie" 1942. Capitol pirmas muzikinis albumas buvo "Capitol Presents Songs By Johnny Mercer". Kiti daininkai bendradarbiavę su Capitols 1940 buvo Les Baxter, Les Paul, Peggy Lee, Stan Kenton, Les Brown, Tex Williams, Benny Goodman, ir Nat King Cole.

Capitol buvo pirma Vakarų pakrantės įrašų kompanija, konkuruojanti su RCA-Victor, Columbia ir Decca, nes visi buvo įkūrę Niujorke.

Iki 1946, Capitol buvo pardavusi daugiau nei 42 milijonų įrašų kopijų, ir buvo pripažinta viena iš šešių didžiųjų įrašų kompanijų.

Atlikėjai

Pagrindinis straipsnis – Sąrašas:Capitol Records atlikėjai.

Šaltiniai


Nuorodos


Sudarytojai, rašytojai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo sumanytojus, sudarytojus, rašytojus ir redaktorius.
  • Vitas Povilaitis – autorius – 100% (+6991-0=6991 wiki spaudos ženklai).