Daft Punk

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Daft Punk
Daft Punk Wireless festivalyje Anglijoje, 2007 m.
Daft Punk Wireless festivalyje Anglijoje, 2007 m.
Biografija
Kilmė Prancūzija Prancūzija
Žanras House
Aktyvumo metai Nuo 1993 m.
Svetainė Oficiali svetainė
Nariai
Thomas Bangalter, Guy-Manuel de Homem-Christo

Daft Punk yra elektroninės muzikos („House“) duetas iš Paryžiaus. Nariai – Guy-Manuel de Homem-Christo ir Thomas Bangalter. Grupė laikoma vienu sėkmingiausių elektroninės muzikos projektų tiek pagal kritikų atsiliepimus, tiek pagal parduotų albumų skaičių. Grupę išgarsino kūriniai: „Around the world“, „Digital Love“, „One More Time“ ir „Aerodynamic“. Išleidusi albumą „Discovery“ grupė susilaukė didelio pasisekimo.

Videoklipus šiai grupei kūrė režisieriai: Michel Gondry (dainai Around the world), Roman Coppola ir Spike Jonze.

Turinys

Istorija

Pradžia (19871993 m.)

Vaikinai susipažino mokykloje, kartu pradėjo lankyti techno muzikos klubus bei diskotekas. Pirmieji būsimo dueto žingsneliai muzikinės karjeros link žengti roko grupėje Darlin, kurią sudarė mokyklos draugai. Grupė įrašė kelias dainas, vieną jų net pasisekė išleisti kaip singlą grupės Stereolab firmoje „Duophonic”, tačiau viskas tuo ir baigėsi. Vienas kritikas Darlin muzikos stilių tada pavadino „Daft Punk“.

Taigi, dviem buvusiems grupės Darlin muzikantams – 21-erių metų Tomui Bangalterui ir 22-iejų metų Gajui Manueliui – pavadinimo naujai grupei ilgai ieškoti nereikėjo – jį vyrukai „pasigrobė” iš tos recenzijos ir 1993 m. pabaigoje įkūrė grupę „Daft Punk“. Pirmosios kompozicijos buvo įrašytos Thomaso miegamajame. Joms iš pradžių pakako įprastų sintezatorių, muzikos kompiuterio ir 8-ių takelių magnetofono.

Homework era (19931999 m.)

Egzistuoja labai nedaug nuotraukų, kuriose būtų matomi tikrieji atlikėjų veidai

Pirmąjį „Daft Punk“ singlą „New Wave/Alive” išleido pogrindinė Glazgo firma „Soma Records”. Debiuto plokštelė nesulaukė kritikų bei klausytojų dėmesio. Atrodė, kad panašus likimas laukia ir antrojo grupės singlo „Da Funk/Musique”, išleisto gana ribotu, tik 2 tūkst. vienetų, tiražu. Tačiau plokštele susidomėjo anglų duetas „The Chemical Brothers“, jo nariai paprašė, kad „Daft Punk“ padarytų šio dueto kompozicijos „Life Is Sweet” „remiksą”. Būtent po to vis daugiau didžėjų savo vakarėliuose ėmė sukti „Da Funk”. Ši kompozicija tapo vienu praėjusio šokių muzikos sezono himnu. Kai singlas buvo išleistas dar kartą, vien išankstiniai užsakymai jo tiražą padidino iki 30 tūkst., o vėliau gana greit peršokta ir 70 tūkst. riba. Debiutinis jų albumas „Homework” savotiškai įvardino viską, ką jie padarė per pastaruosius trejus ketverius metus, didžioji dalis jo repertuaro buvo įrašyta dar iki sutarties su „Virgin” pasirašymo. Simboliškas ir albumo pavadinimas – angl. Namų darbai – lyg tai būtų mokinukų ataskaita už savarankiškai atliktas namų užduotis; tai liudija ir vienos albumo kompozicijų pavadinimas „Teachers” (angl. Mokytojai).

„Discovery“ era (19992004 m.)

1999 m. grupės nariai dirbo prie savo antrojo albumo. 2001 m. jam išėjus į prekybą jis susilaukė nemažai dėmesio. Dauguma šio albumo kūrinių buvo paremta 8 ir 9 dešimtmečių kūriniais. Singlas „One More Time“ iš šio albumo pasiekė antrąją vietą Didžiosios Britanijos rinkos pardavimuose ir tapo vienu didžiausių klubinių hitų. Taip pat ir kiti singlai iš šio albumo – „Digital Love“, „Harder, Better, Faster, Stronger“ buvo labai populiarūs, tiek Didžiojoje Britanijoje, tiek JAV. Nepaisant nedidelio išleidimo tiražo singlas „Face to Face“ buvo perkamiausias JAV.

2003 m. Daft Punk kartu su Leiji Matsumoto sukūrė animacinį filmą „Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem“. Šiam filmui reklamuoti buvo išleistas ir albumas „Daft Club“.

„Human After All“ era (nuo 2004 iki 2008)

Nuo 2004 m. rugsėjo 13 iki lapkričio 9 dienos grupės nariai intensyviai dirbo prie naujojo darbo, o 2005 m. kovo mėnesį jie išleido naująjį albumą „Human After All“. Šio albumo singlai buvo šie: „Robot Rock“, „Technologic“, „Human After All“ ir „The Prime Time of Your Life“.

2006 m. grupė išleido savo CD/DVD albumą „Musique Vol. 1 1993–2005“, kuriame buvo iki tol nematyti grupės vaizdo klipai.

2007 m. grupė debiutavo kaip režisieriai, kai pristatė savo kūrybos filmą „Daft Punk’s Electroma“, kuriame, tiesa, neskambėjo jų pačių muzika. Tais pačiais metais prekyboje pasirodė ir naujas albumas „Alive 2007“, kuriame buvo akimirkos iš jų pasirodymų įvairių turų metu. Iš šio albumo pasirodė ir singlas „Harder, Better, Faster, Stronger (Alive 2007)“.

Šiuo metu grupė dirba prie savo naujų įrašų.[1]. Tačiau kaip paaiškėjo vėliau, grupė naujo albumo neišleido.

Naujausieji projektai

Grupė 2008 Dj Magazine rinkimuose užėmė 38 vietą. 2009 m grupė gavo pirmąjį Grammy apdovanojimą už singlą „Harder, Better, Faster, Stronger“ bei kitą Grammy už albumą Alive 2007. Grupė išleido 11 dainų miksą, kartu įtraukdami naujas savo dainų versijas kompiuteriniui žaidimui Dj Hero, kuriame kaip žaidimo personažai pasirodo ir patys grupės nariai. 2009 m. buvo patvirtinta, kad grupė kurs garso takelį filmui Tron:Legacy, kurį turėjo sukurti Disney. Internete, dar prieš išleidžiant garso takelį, pasirodė kelios dainos, kurios buvo manoma galėjo būti sukurtos Daft Punk, tačiau tiek Disney, tiek Daft Punk atmetė tas kalbas. Kita vertus, žiniasklaidoje atsirado pranešimų, kuriuose teigiama, kad Daft Punk nesutarė su Disney dėl keletos kūrinių, kurių Disney nenorėjo įtraukti į filmo garso takelį, todėl grupės nariai, prisidengdami vieno iš nario sūnėnų įkurta grupė, išplatino internete kūrinius, atmestus Disney. Ta grupė, kuri vadinasi The Third Twin išleidžia tuos kūrinius, tik Daft Punk nenori, kad šie kūriniai būtų minimi kaip jų. Dėlto internete gausu diskusijų dėl šios grupės The Third Twin. Kol kas dar neaišku, ar The Third Twin savarankiška grupė, ar tik įrankis, kuriuo Daft Punk platina savo muziką.


Grammy apdovanojimai

Daft Punk kelis kartus buvo nominuota Grammy apdovanojimams.

Metai Kūrinys Nominacija Rezultatas
1998 „Da Funk“ Geriausias šokių įrašas nominuotas
1999 „Around the World“ Geriausias šokių įrašas nominuotas
2002 „One More Time“ Geriausias šokių įrašas nominuotas
„Short Circuit“ Geriausias pop instrumentinės muzikos pasirodymas nominuotas
2006 Human After All Geriausias elektronikos, šokių albumas nominuotas
2009 Alive 2007 Geriausias elektronikos, šokių albumas nugalėtojas
2009 Harder Better Faster Stronger 2007 Geriausias elektronikos, šokių įrašas nugalėtojas

Diskografija

Studijiniai albumai
 • Homework – 1997
 • Discovery – 2001
 • Human After All – 2005
 • Tron: Legacy – 2010
Kiti albumai
 • Alive 1997 – 2001
 • Daft Club – 2003
 • Human After All: Remixes – 2006
 • Musique Vol. 1 1993–2005- 2006
 • Alive 2007 – 2007
Filmai
 • D.A.F.T. – A Story About Dogs, Androids, Firemen and Tomatoes – 1999
 • Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem – 2003
 • Daft Punk’s Electroma – 2006
 • Tron : Legacy – 2010

Nuorodos

Commons-logo.svg.png Vikiteka: Daft Punk – vaizdinė ir garsinė medžiaga
Vikiteka

Išnašos

 1. music.lt: naujas Daft Punk albumas


Leidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: