Dangirūta Kalinauskaitė-Šimkūnienė

    Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
    Dangirūta Kalinauskaitė-Šimkūnienė
    Mergautinė pavardė Kalinauskaitė
    Dangirūta Kalinauskaitė - Šimkūnienė 1983.jpg

    Gimė 1965 m. kovo 5 d.
    Voronėlių kaime.

    Vyras
    Duktė
    Sūnus
    Duktė

    Veikla

    Dangirūta Kalinauskaitė-Šimkūnienė (g. 1965 m. kovo 5 d. Voronėlių kaime.) – Linkuvos gimnazijos mokytoja.

    Gyvenimo kelias

    Gimė 1965 m. kovo 5 dieną Voronėlių kaime. Šeimoje buvo dešimtas vaikas. Mokėsi Linkuvos vidurinėje mokykloje, baigė 1983 m. 59 laidą.


    Dangirūta ir Arūnas Šimkūnai su vaikais
    Dangirūta (kairėje) tęsia savo mokytojos ir pirmosios vadovės Stanislavos Lovčikaitės pradėtą darbą
    Ansamblis nuo pat pradžių jungė kelias Linkuvos apylinkių kartas. Dangirūta — ketvirta iš dešinės.

    Pedagoginio darbo pradžia buvo Triškonių aštuonmetėje mokykloje. Čia ir suprato, kad darbą norėtų sieti su vaikais, todėl baigė Šiaulių universitetą pradinių klasių ugdymo specialybę. Tačiau, sukūrus šeimą ir auginant tris vaikus, aštuoniolikai metų liko dirbti Triškonių bibliotekoje.

    Atsiradus laisvai darbo vietai Linkuvos kultūros namuose, buvo 2003-2013 m. pakviesta vadovauti etnografiniam ansambliui „Linkava“. Čia dirbo beveik dešimt metų.

    Likimas dovanojo galimybę porą metų dirbti Linkuvos gimnazijoje pradinių klasių mokytoja.

    Dangirūta kolektyvui „Linkava“ vadovavo 2003-2013 m.


    Cquote2.png

    Dangirūtos Šimkūnienės giminės šaknys – Linkuvos miestelyje. Tėvo seneliai statėsi namą Parko g. (buv.Filipavičių sodyba). Senelis buvo šaulys, aktyvus Lietuvos valdžios rėmėjas. Vedęs persikėlė gyventi į Dūčių kaimą. Dangirūtos tėvas, vedęs Juozėnaitę, apsigyveno Voronėlių kaime. Mirus žmonai, liko našlys su penkiais vaikais. Po kiek laiko susituokė su Dangirūtos motina, kuri turėjo tris vaikus iš pirmosios santuokos. Naujoje šeimoje gimė sūnus Antanas ir duktė Dangirūta. Todėl Dangirūtos Šimkūnienės gimimo vieta yra Voronėlių kaimas. Dangirūta Šimkūnienė-Kalinauskaitė gimė 1965 m. Mokydamasi Linkuvos vidurinėje mokykloje, pasižymėjo stropumu ir visuomeniškumu. Ji – viena iš pirmųjų moksleivių, tapusių „Linkavos“ etnografinio ansamblio dalyve. 1983 m. baigusi Linkuvos vidurinę mokyklą, studijavo (neakivaizdžiai) Šiaulių universitete pradinių klasių pedagogiką. Ketverius metus padirbėjusi Triškonių aštuonmetėje mokykloje, perėjo dirbti į Triškonių biblioteką, kur praleido 18 metų. Nuo 2003 m. D.Šimkūnienė pradėjo dirbti Linkuvos kultūros namuose etnografe, domėjosi savojo krašto žodiniu paveldu, subūrė jaunųjų šokėjų grupę „Ratinėls“. Jos vadovaujamas ansamblis bendrauja su kitais Lietuvos folkloro kolektyvais, nuolat atnaujina programas, šokėjai yra buvę ne vienų folkloro varžytuvių dalyviais ir prizininkais. Sukūrusi šeima, pasiliko gyventi Triškoniuose. Vyras, Arūnas Šimkūnas, dirba švedų firmoje „Alfa Agro prekyba“ direktoriumi. Šeima išaugino tris vaikus. Duktė Deimantė baigė Šiaulių universitetą ir įgijo ekonomistės specialybę. Sūnus Valdas gyvena Vilniuje, dirba Vilniaus oro uoste aviacijos mechaniku. Dukra Nida mokosi Linkuvos gimnazijoje.


    Cquote1.png


    „Čia palikta dalelė širdies“

    Mokykla man giliai pasiliko atmintyje. tai buvo pirmoji mano darbovietė. Čia sutiko šilti pedagogų žvilgsniai, nuoširdžiai ištartas patarimo žodis. Klasėje manęs laukė smalsios pirmokėlių ir jau ūgtelėjusių trečiokų akys.

    Jaučiau, kad dažnai trūko žinių, sumanumo dirbant su mažaisiais. Padrąsinta kolektyvo, aš dirbau su dideliu džiaugsmu ir meile mokiniams. Nelikau nepastebėta ir vyresniųjų mokinių. Tai rodo, kad buvau pravardžiuojama „Plekšne“ arba „Kulverstuku“.

    Šioje mokykloje prasidėjo pačios pirmosios mano gyvenimo pamokos. Čia palikta mano dalelė širdies.

    1986-1987 mokslo metai.

    Šaltiniai

    Sudarytojai, rašytojai ir redaktoriai

    Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo sumanytojus, sudarytojus, rašytojus ir redaktorius.
    • Emilija Stanevičienė – autorius – 67% (+4106-0=4106 wiki spaudos ženklai).
    • Vitas Povilaitis – autorius – 33% (+2067-0=2067 wiki spaudos ženklai).