Danutė Lukoševičiūtė-Vareikienė

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Danutė Ona Vareikienė

(Lukoševičiūtė)

Mokyt. Danutė Vareikienė.jpg

Gimė 1939 m. balandžio 16 d.
Prienų r. Balbieriškyje
Mirė 1997 m. rugsėjo 19 d. (58 m.)
Linkuvoje

Sutuoktinis(-ė) Antanas
Vaikai

Audrius, Remigijus ir Dainius


Veikla

Išsilavinimas 1960 m. O. Žemaitytės – Sukackienės vardo Kapsuko pedagoginė mokykla


Danutė Ona Lukoševičiūtė-Vareikienė (1939 m. balandžio 16 d. Prienų r. Balbieriškyje1997 m. rugsėjo 19 d. Linkuvoje) – Ūdekų pagrindinės mokyklos mokytoja

Gyvenimo kelias

Danutė Vareikienė gimė 1939 metais Prienų rajone, vaizdingame Balbieriškio miestelyje ant Nemuno kranto. Baigusi vidurinę, 1957 m. įstojo į tuometinę O. Žemaitytės – Sukackienės vardo Kapsuko pedagoginę mokyklą.

1960 m. gavusi pradinių klasių mokytojos diplomą, buvo paskirta į Pakruojo rajoną. Lygumų vidurinėje mokykloje padirbėjusi pionierių vadove, jau kitais metais buvo pakviesta dirbti pagal įgytą pradinių klasių mokytojos specialybę Gataučių septynmetėje mokykloje.

1971 m. perkėlė į naują pastatą kaime, Ūdekų pagrindinę mokyklą, čia dirbo iki pat paskutinio, 59-ojo savo Rugsėjo. 1997 m. rugsėjo 19 dieną prigulė pailsėti ir nebepakilo, suteikdama artimiesiems didelį sielvartą, o visiems kitiems tarsi primindama, koks mažas tarpas tėra tarp mūsų būties ir nebūties. Taip išėjo žmogus, kurio pašaukimas buvo mokyti vaikus.

Mokytoja Danutė stengėsi kiekvienam vaikui nutiesti kelią į žinių pasaulį. Iš jos trykšte tryško vidinė šiluma ir troškimas padėti kiekvienam reikalingam paramos. Ji rodė begalinio darbštumo pavyzdį, nesigailėdama dalinosi sukaupta patirtimi, džiaugėsi kitų sėkme.

Kartu su vyru Antanu užaugino tris sūnus – Audrių, Remigijų ir Dainių. Palaidota Linkuvos visuomeninėse kapinėse.


Leidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: