Darius Polikaitis

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Darius Polikaitis (1963 m. spalio 26 d. Čikagoje, IL), inžinierius, muzikos mokytojas, chorvedys.

Biografija

Mokydamasis gimnazijoje griežė orkestre, dainavo choruose ir jiems akompanavo. Muzikos mokėsi privačiai: muzikos teorijos ir harmonijos, dainavimo, dirigavimo, skambinti fortepijonu ir groti trimitu. Pirmieji jo mokytojai buvo F. Strolia, M. Memėnaitė, V. Gutauskas ir kt. 1987 magistro laipsniu baigė Illinojaus technologijos institutą. 19821992 buvo K. Donelaičio aukštesniosios lituanistinės mokyklos muzikos ir dainavimo mokytojas Čikagoje.

Nuo 1995 Palaimintojo Jurgio Matulaičio misijos vaikų choro vadovas Chicagos apylinkėse. Choras gieda bažnyčioje, dalyvauja koncertuose.

Nuo 1988 D. Polikaitis yra Čikagos Lietuvių meno ansamblio „Dainava“ (apie 60 dalyvių) meno vadovas ir dirigentas. Kolektyvas organizuoja koncertus ir muzikinius vaidinimus, dalyvauja dainų šventėse ir kituose tautiniuose renginiuose. 1995 „Dainava“ koncertu pažymėjo savo kūrybinės vaiklos 50-metį. 1998 m. sausio 18 d. religinės muzikos koncerte, be kitų kūrinių, ansamblis atliko anglų kompozitoriaus J. Rutterio „Requiem“. „Dainavos" ansamblis yra koncertavęs Washingtone, Clevelande, Detroite, Toronte, Grand Rapids, dalyvavo 1990 Lietuvos tautinėje dainų šventėje, 1994 I ir 1998 II Pasaulio lietuvių dainų šventėse Kaune ir Vilniuje.

D. Polikaitis buvo 1991 7-osios JAV ir Kanados Kanados lietuvių dainų šventės Čikagoje, 1992 9-osios išeivijos lietuvių tautinių šokių šventės Rosemont Horisone, IL, 1994 I ir 1998 II Pasaulio lietuvių dainų švenčių Kaune ir Vilniuje dirigentas. Yra Šiaurės Amerikos lietuvių muzikų sąjungos valdybos narys – vicepirmininkas ir Amerikos chorvedžių sąjungos narys. 19841989 kaip dainininkas koncertavo Čikagoje, Detroite, Clevelande, Niujorke, Toronte, Los Andžele, 1989 dalyvavo Roko marše Lietuvoje – koncertavo Kaune, Klaipėdoje, Mažeikiuose, Šiauliuose, Panevėžyje ir Vilniuje. Pasireiškia ir kaip kompozitorius. Kuria populiarias dainas, instrumentuoja liaudies šokius pučiamųjų orkestrui. Išleido keletą savo kūrinių plokštelių. 1993 dainavo savo dainą „Sveikas, Dievo Piligrime“ Lietuvos jaunimo susitikimo proga su popiežiumi Jonu Paulium II Kaune. Visa Polikaičių šeima muzikai: Audrius – akordeonistas, pedagogas, „Dainavos" ansamblio chormeisteris, Rimas – pianistas ir akordeonistas, Rima – fleitininke, mokytoja, Vida – dainininkė (sopranas).

Šaltinis

Boleslovas Zubrickas. Pasaulio lietuvių chorvedžiai: enciklopedinis žinynas. Vilnius, 1999. Informacijos publikavimui gautas žodinis autoriaus leidimas.

Leidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: