David Gahan

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
David Gahan
Dave Gahan, 2010
Dave Gahan, 2010
Biografija
Pilnas vardas David Gahan
Dar žinomas Dave Gahan
Gimė 1962 m. gegužės 9 d. (57 m.)
Kilmė Jungtinė Karalystė Didžioji Britanija
Žanras synth pop, alternative rock
Užsiėmimas Dainininkas, dainų kūrėjas
Instrumentai vokalas
Aktyvumo metai 1980-dabar
Įrašų kompanija Mute Records

David Gahan (dar žinomas kaip Dave Gahan, g. 1962 gegužės 9 d. Epping, Jungtinė Karalystė) – britų dainininkas (ne operinis baritonas), grupės Depeche Mode narys ir jos pagrindinis vokalistas; nuo 2003 m. – ir solo atlikėjas.

Turinys

Biografija

Davidas gimė Sylvios ir Leno šeimoje, kuri augino dar tris vaikus – du berniukus ir mergaitę. Motina netrukus išsiskyrė su vyru ir susituokė su antru vyru Jacku, kurį Davidas, nežinodamas tiesos, laikė savo biologiniu tėvu. Būdamas paauglys, Davidas buvo nenuorama ir nuolat įsiveldavo į bėdas: iki 14-os metų net tris kartus buvo patekęs nepilnamečių teismo akiratin, vogė mašinas, paišė graffiti ant sienų ir pan. Vėliau Davidas baigė menų universitetą – tapyba iki šiol yra vienas maloniausių užsiėmimų.

Davidas šiuo metu gyvena Niujorke kartu su savo trečiąja žmona Jennifer ir kartu augina dukrą Stella Rose bei Jennifer sūnų (ir Davido įsūnį) Jimmy. Su savo pirmąja žmona Joanne taip pat turi sūnų Jacką.

Depeche Mode

Prie Depeche Mode Davidas prisijungė 1981 m. ir tapo pagrindiniu grupės vokalistu. 2005 m., kuriant paskutinį grupės albumą, jis prisidėjo prie Martino ir sukūrė tris dainas: „Suffer Well“, „I Want It All“ ir „Nothing's Impossible“. Pirmoji buvo išleista kaip singlas.

Paskutiniojo XX-ojo amžiaus dešimtmečio pirmojoje pusėje ir antrosios pusės pradžioje Davidas turėjo didelių asmeninių problemų, kuomet buvo priklausomas nuo narkotikų ir du kartus bandė nusižudyti. Iškilusią krizę pavyko išspręsti, ir po reabilitacijos Davidas kartu su Depeche Mode 1997-aisiais įrašė albumą Ultra.

Solo karjera

2003 m. Davidas išleido savo pirmąjį solinį albumą „Paper Monsters“. Jame prie žodžių ir muzikos kūrimo prisidėjo draugas Knoxas Chandleris. Po jo išleidimo buvo surengtas koncertinis turas, o jį įamžino live albumas „Live Monsters“, išleistas DVD formatu.

2007 m. spalio 22 d. buvo išleistas 2-asis D. Gahano solinis albumas „Hourglass“, o pirmasis singlas "Kingdom" pasirodė dvejomis savaitėmis anksčiau [1] [2].

Diskografija

D.Gahan kocerto metu

Žiūrėti: David Gahan diskografija ir Depeche Mode diskografija.

Albumai

Live albumai

Singlai

  • 2003 "Dirty Sticky Floors"
  • 2003 "I Need You"
  • 2003 "Bottle Living / Hold On"

Nuorodos

Šaltiniai:

Vikiteka


Leidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: