Didier Marouani

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Didier Marouani
Didier Marouani.jpg
Biografija
Pilnas vardas Didier Marouani
Gimė Prancūzija 1953 m. liepos 14 d. (70 m.)
Marselis, Prancūzija
Žanras Elektroninė muzika
Užsiėmimas Muzikantas, kompozitorius
Aktyvumo metai 1970 -
Susijusi
veikla
„Space“

Didier Marouani (g. 1953 m. liepos 14 d.) – „Space“ grupės įkūrėjas, kompozitorius.

Biografija

Didier būdamas penkiolikos metų įstojo į Paryžiaus konservatoriją. Įkurdamas „Space“, Marouani turėjo dvejų metų profesionalaus muzikanto patirtį – jis akomponavo žymiems Prancūzijos atlikėjams – Johny Hallyday bei Joe Dassin.

1977 metais prancūzų muzikinėje scenoje pasirodė grupė „Space“, kurią įkūrė klavišininkas, kompozitorius bei aranžuotojas Didier Marouani. Jau pirmasis grupės albumas „Magic Fly“ sulaukė pasisekimo – užkariavo pirmąsias vietas įvairių pasaulio šalių hit-paraduose. Ritmiškai artima disko, ši muzika turėjo stiprų nuokrypį į „grynąją elektroniką“, kuriai tuo metu jau buvo atsidavęs Jean Michel Jarre.

Išleidus trečiąjį „Space“ albumą „Just Blue“ bendras grupės įrašų tiražas perkopė 10 milijonų egzempliorių. Prancūzijos prekybos su užsieniu ministras Marouani muziką paskelbė vienu iš svarbiausių muzikos pasiekimų per visą Prancūzijos istoriją.

1980 metais, nepatenkintas, kad grupės muzika perdaug nukrypo link disko ir kartu nutolo nuo grynojo elektroninio skambesio, Didier Marouani paliko „Space“. 1983 m. pradėjo naują projektą – „Paris France Transit“. Jau pirmasis albumas pademonstravo tam tikrą Marouani muzikinių orientyrų evoliuciją – disko ritmus pakeitė elektroninio roko bei taip vadinamos „naujos bangos“ („new wave“) deriniai. Be to, naujos grupės muzikoje vietos atsirado ir gitaros solo partijoms, artimoms Pink Floyd dvasiai. Tais pačiais 1983 metais buvo išleistas grupės koncertinis albumas, po kurio Marouani muzikinėje veikloje prasidėjo ilga pertrauka. Tik 1987 metų vasarą kompozitorius pristatė savo naują solinį projektą „Space Opera“. Be paties maestro, grojusio visais instrumentais, įrašymuose kartu dalyvavo Harvardo universiteto choras bei Tarybų Armijos dainų ir šokių ansamblis. Albumas pasiekė ne tik aukščiausias Europos hit-paradų pozicijas, bet išskrido ir į patį kosmosą, papildęs negausią fonoteką orbitinėje stotyje „Mir“.

Europos Kosminės Agentūros pakvietimu, 1990 metų sausį Marouani koncertavo Prancūzijos Gvianoje, pritraukdamas apie 40 tūkstančių žiūrovų. Akomponavę muzikantai tarsi tarp kitko buvo pavadinti „Space“. Pasvarstęs, kad teisės į šį pavadinimą priklauso tik jam, o jokių kitų pavadinimų publika įsiminti kažkodėl nenori, Didier pradėjo naudoti šį „prekinį ženklą“, dažniausiai koncertų metu.

Nuo 90-ųjų pradžios Marouani koncertavo daugiausia Rusijoje bei Prancūzijoje. Naujai elektroninės šokių muzikos bangai, vadinamajai „techno“, Didier liko abejingas.

Diskografija

  • "Magic Fly" (1977)
  • "Deliverance" (1977)
  • "Just Blue" (1978)
  • "Deeper Zone" (1980)
  • "Paris France" (1983)
  • "Paris France Transit Live" (1983)
  • "Space Opera" (1987)
  • "Space Magic Concert" (1996)
  • "Space Best Of" (1998)
  • "Symphonic Space Dream" (2002)

Svetainės


Sudarytojai, rašytojai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo sumanytojus, sudarytojus, rašytojus ir redaktorius.
  • Vitas Povilaitis – autorius ir redaktorius – 102% (+4109-76=4033 wiki spaudos ženklai).