Donalda Meiželytė Svilienė

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Donalda Meiželytė
Donalda meizelyte sviliene.JPG

Gimė 1975 m. rugpjūčio 7 d. (48 m.)
Šilutėje

Tėvas Tadas Jokūbas Meiželis
Motina Albina Meiželienė
Vaikai

Juta


Veikla
renginių, televizijos bei radijo laidų vedėja, dainininkė, muzikos atlikėja, aktorė ir Lietuvos Respublikos Seimo narė

Alma mater Vilniaus universitetas

Donalda Meiželytė (g. 1975 m. rugpjūčio 7 d. Šilutėje) – renginių, televizijos bei radijo laidų vedėja, dainininkė, muzikos atlikėja, aktorė ir Lietuvos Respublikos Seimo narė.

Biografija

Šeima

Gimė žurnalisto Tado Jokūbo Meiželio ir pedagogės Albinos Meiželienės šeimoje. Donalda yra vidurinioji dukra – ji turi vyresnę seserį Neilą Danutę Ramoškienę (g. 1969 m.) ir jaunesnę seserį Vasarę Matuzonienę (g. 1981 m.).

Mokslai

Kai Donaldai buvo septyneri metai, šeima persikėlė gyventi į Tauragę. Ten Donalda Meiželytė pradėjo lankyti Tauragės Šaltinio vidurinę mokyklą ir Tauragės muzikos mokyklą, kur lankė fortepijono klasę ir mokėsi dainavimo. Taip pat Donalda vaidino Tauragės liaudies teatre, kuriame buvo vienintelė moksleivė, lankė tapybos užsiėmimus pas profesionalų dailininką A. Remeikį. Su pagyrimu baigusi mokyklą, mergina išvažiavo gyventi į Vilnių, kur Vilniaus Universiteto Komunikacijos fakulteto Žurnalistikos institute pradėjo Žurnalistikos bakalauro studijas (19931997 m.) [1].

Santuoka

Dar studijuodama (1996 m.) ištekėjo, susilaukė dukrelės Jutos Svilaitės (g. 1997 m.). Išsiskyrė 2000 m.

Darbas

Baigusi žurnalistikos studijas, Donalda dirbo Lietuvos AIDS centre, žurnalo „Saugok sveikatą“ žurnaliste, kur rašė šviečiamuosius straipsnius, Lietuvos vaikų ir jaunimo centre ketverius metus dirbo įvaizdžio formavimo vadybininke, taip pat radijo stotyje „Radiocentras“ vedė laidą vaikams, atlikdama sukurto meškučio Dakučio vaidmenį.

Donaldos Meiželytės-Svilienės televizinė karjera prasidėjo Lietuvos televizijoje, kur kartu su profesoriumi Knysliu (Raimondas Paškevičius) ir Gustavu (Audrius Rakauskas) vedė laidas vaikams „Labas rytas suraitytas“ bei „Buvo rytas suraitytas“. Vėliau Donaldai Daina Bilevičiūtė pasiūlė būti viena iš Moterų klubo „6666“ įkūrėjų. Kartu su Asta Baukute, Nijole Oželyte ir Daina Bilevičiūte Donalda rengdavo susitikimus su moterimis įvairiausiuose miestuose, linksmindavosi su jomis ir kalbėdavo moterims aktualiomis temomis [2]. Vėliau Donaldą dirbti LNK televizijoje pasikvietė Arūnas Valinskas, ji laidoje “Dviračio žynios” buvo vaidmenų, dainų, kupletų atlikėja.

2007 m. kartu su verslininku Mečislovu Subeliu – Tigru Donalda Meiželytė dalyvavo LNK televizijos muzikiniame projekte „Žvaigždžių duetai, kuriame užėmė ketvirtąją vietą [3].

Lietuvos Respublikos Seimo narė

2008 m. spalio 12 d. daugiamandatėje apygardoje pagal Tautos prisikėlimo partijos sąrašą, kuriame buvo įrašyta 40 numeriu (po reitingavimo pateko 10 nr.), Donalda Meiželytė išrinkta į Lietuvos Respublikos Seimą, 2008-2012 m. kadencijai (kandidatavo Tauragės rinkimų apygardoje Nr. 34)[4][5].

Seimo narė priklauso Audito komitetui (nuo 2008-11-18), Narkomanijos ir alkoholizmo prevencijos komisijai (nuo 2008-12-02) ir Krikščionių partijos frakcijai (seniūno pavaduotoja) [6].

Taip pat ji yra narė šių parlamentinių grupių:

Nuo 2011 m. bando legalizuoti alkoholio reklamą.

Kūrybinė veikla

Donalda Meiželytė-Svilienė jaunystėje rašė straipsnius jaunimo temomis Tauragės laikraščiui „Tauragiškių balsas“ [7]. Taip pat ji yra išleidusi muzikinius diskus:

  • „Labas rytas suraitytas“;
  • „Žadintuvė“;
  • „Naktinis trio“;
  • „Linksmas gyvenimas“.

Apdovanojimai

  • Dešimtoje klasėje buvo Respublikinio jaunųjų filologų konkurso finalinio turo laureatė publicistikos srityje už darbą „Antri namai?“;
  • Tauragės Šaltinio vidurinės mokyklos moksleiviai Donaldą Meiželytę-Svilienę išrinko garsiausiu šią mokyklą baigusiu žmogumi[8].4;
  • Laimėjo Lietuvos televizijos režisuotą realybės šou „Klasė“, kuriame laimėjo kelionę į Kubą [9].

Įvairūs interviu su Donalda Meiželyte-Sviliene

Nuorodos

Šaltiniai


Sudarytojai, rašytojai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo sumanytojus, sudarytojus, rašytojus ir redaktorius.
  • Vitas Povilaitis – autorius ir redaktorius – 101% (+9584-109=9475 wiki spaudos ženklai).