Edvinas Busarovas

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
 Broom icon.svg  Šio puslapio ar jo dalies stilius neatitinka Vikipedijos kalbos standartų.
Jei galite, pakoreguokite stilių (kiek įmanoma - moksliniu stiliumi). Tik tada bus galima ištrinti šį pranešimą.
Priežastys, dėl kurių šis puslapis gali būti laikomas stilistiškai netinkamu, minimos Vikipedijos straipsnyje „Enciklopedinis stilius“.

Edvinas Busarovas (g. 1973 m. spalio 16 d. Kaunas) – menininkas, kuriantis mažosios plastikos skulptūras iš aukso, sidabro, stiklo emalio ir brangiųjų metalų. Fotografas, audiovizualinių menų specialistas, dailininkas, muzikas (bosinė gitara). Apdovanojimą pelnęs menininkas, 4 vieta – 3 Dimensijų Kategorija, 8-oje kasmetinėje Vaizduojamojo Meno Parodoje, Light Space & Time Online Galerija, Florida.

Edvinas Busarovas

Gimė 1973 m. spalio 16 d.
Kaunas

Tautybė Lietuvis

Veikla
Menininkas

Išsilavinimas Meninių baldų restauravimas

Biografija

Edvinas Busarovas gimė Kaune 1973 metais. Būdamas dar vaikas laimėjo vaikų piešinių konkursą. Vaikystėje piešti mokėsi perpiešdamas senovės Graikijos skulptūrų fotografijas. Istorija domisi nuo mažens, didelis įkvėpėjas senelis, nors jo ir nepažinojo, nes jis buvo ištremtas į Sibirą. Tačiau paliko gilų įspaudą, jis buvo partizanas, 1942 m. Vokiečių įkalintas IX forte iš kurio pabėgo. Buvo pristatytas vyriausybiniam apdovanojimui, tačiau dėl politikos 1947 m. ištremtas į Magadaną. Todėl Edvinas visą laiką savaip vertina laisvę, saviraišką, tai atsispinti ir jo darbuose. Užsispyrusiai siekia tobulumo, bei gina savo vertybes. Pagrindinė menininko specialybė – Meninių baldų restauravimas. Jis yra atrestauravęs nemažai kultūros paveldo objektų, vienas žymiausių Utenos Kristaus Žengimo į dangų bažnyčios trimituojančio arkangelo Mykolo skulptūra, kuri yra Utenos miesto simbolis.

Dirbdamas medžio restauratoriumi yra aptikęs daug pradininkų palikimo – monetų, raštelių, maldų ir kito. Dirbdamas susipažino su toje įmonėje dirbančiais metalo meistrais, kurie ir atskleidė nemažai metalo valdymo paslapčių. Tuo metu, 1998 metais, Edvinas ir nusprendė užsiimti mažąja metalo plastika. Po kurio laiko pamėgino savo darbuose pritaikyti stiklo emalį, kadangi tai yra labai sudėtinga technologija ypač sunku ją panaudoti dengiant miniatiūrines skulptūrėles, menininkui teko pasinerti į ilgus eksperimentus. Jam padėjo Lietuvos auksakalių gildijos narė, juvelyrė Marytė Dominaitė. Su jos pagalba ir jo užsispyrimu padaryti tobulai, menininkui pavyko atrasti unikalų, savo sugalvotą dengimo principą, kuris artimas juvelyro Peter Carl Fabergé kiaušinių emalio padengimo technologijai.

Edvinas Busarovas 2015 metais ėmėsi tobulintis tapybos meno. Paveikslų dėl laiko stokos nutapyti daug neturi galimybės, tačiau esami susilaukė nemažai palankių atsiliepimų iš menotyrininkų ir meno ekspertų. Pradinis tapybos stilius savo sudėtingumo, jausmingumo, simetriškumo ir dramatiškumo bruožais artimas Renesanso dailininkams Jan Vermeer ir Rembrandt van Rijn. Visą gyvenimą menininką lydi muzika, jo giminaitis gerai žinomas kompozitorius, pianistas, profesorius Stasys Vainiūnas. Edvinas būdamas jaunas grojo grupėje gitara (bosu), dalyvavo daugybėje festivalių Lietuvoje ir Užsienyje. Yra laimėjęs jaunų grupių festivalyje „Sparnai“ geriausio instrumentalisto vardą. Grupės gyvavimo laikais buvo daug nuotykių, pavyzdžiui važiuojant koncertuoti į Baltarusiją, vadybininkas norėjo pritraukti daugiau žmonių ir pasakė, kad grupė atvykusi iš Švedijos, o vidury koncerto grupės vokalistas netyčia prakalbo lietuviškai. Vėliau Edvinas nusprendė pats kurti muziką, keturis jo kūrinius grojo radijo stotis „LRT Opus“ ir „Rock FM“. Vienas kūrinių pateko į geriausių „LRT Opus“ stoties kūrinių rinktinį CD.

Menininkas išgyvenęs Tarybų Sąjungos priespaudos ir laisvės varžymo laikus didelį dėmesį skiria socialiniams klausimams, tai perteikia fotografuodamas analoginiu fotoaparatu Zenit ET juodai balta juostele. Dalyvaudamas savanoriškoje misijoje projekte „Plant Your Future“ Palestinoje, dirbo su studentais kaip audiovizualinių menų specialistas, bei įamžino fotografijom Palestinos gyvenimą karo konflikto zonoje. Šios nuotraukos buvo atrinktos į konkursą-parodą „Pasaulis Tavo Akimis“ ir publikuotos tokiuose žurnaluose kaip „Naujasis Židinys“ ir „Kelionės ir Pramogos“, bei dalyvavo analoginės fotografijos projekte „Camera Obscura #3”.

Menininkas visą gyvenimą siekia tobulumo, todėl nebuvo pasiruošęs rodyti savo darbų viešumoje iki kol bus pats užtikrintas, kad darbai verti visuomenės dėmesio ir kritikos. Po dvidešimties metų savo mažosios metalo plastikos stiliaus paieškų, menininkas nusprendė pradėti lįsti į viešumą ir per trumpą laiką sudalyvavo Tarptautinėse parodose Belgijoje ir Italijoje, bei Lietuvoje Septintojoje Emalio Meno Bienalėje; Pelnė apdovanojimą 3 Dimensijų Kategorijoje, 8-oje kasmetinėje Vaizduojamojo Meno Parodoje, Light Space & Time Online Galerijoje, Florida (JAV).

Florencijos Bienalės direktorius Pasquale Celona paskelbė, kad Florencijos Bienalės Tarptautinis Atrankos Komitetas pakvietė menininką Edviną Busarovą, dalyvauti XII Florencijos Bienalėje, kuri įvyks istoriniame pastate "Fortezza da Basso" Florencijoje, Italijoje, spalio 18-27 dienomis, 2019 m.

Portfolio

  • Festivalyje „Sparnai” (LT) pažymėtas kaip geriausias instrumentinės muzikos kūrėjas. (1996)
  • Kūrinys „La pluie en couleurs” buvo įtrauktas į „LRT Opus” (LT) radijo stoties alternatyvių kūrinių rinkinį. (2010)
  • Savanoriavo Palestinoje (PS) vykusiame tarptautiniame projekte „Jaunimo pilietiškumo stiprinimas neformaliuoju ugdymu”, kaip audiovizualinio meno specialistas. Projektas vykdytas kartu su „Plant Your Future” organizacija. (2013)
  • Menininko fotografija spausdinta žurnale „Naujasis Židinys“ (LT), Živilės Kropaitės straipsnyje „Palestinos dienoraštis“. (2014 Nr. 1)
  • Menininko fotografija spausdinta žurnale „Kelionės ir Pramogos“ (LT). (2014)
  • Dalyvavo fotografijos parodoje „Pasaulis Tavo Akimis“, NNVBO, Vilnius (LT). (2015.10)
  • Skulptūros ir paveikslai pristatyti parodoje „Meno Degustacijos Ciklas“, AP Galerija, Vilnius (LT). (2017.01)
  • Paveikslų paroda „Modus Vivendi“, Vilniaus Rotušė (LT). (2017.03)
  • Skulptūros pristatytos parodoje Expo touring EGOS XIV “Geniuses Leonardo da Vinci & Picasso to Contemporary Artists” Briugėje (BE), Mocarto Salėje, Oud Sint-Jan Muziejuje. (2017.10)
  • Mažosios plastikos skulptūros apdovanotos rėmėjų „Baltaxia“ prizu, VII Tarptautinėje Emalio Meno Bienalėje, Vilnius (LT), Galerija Meno Niša. (2017.10-11)
  • Skulptūros pristatytos parodoje Expo touring EGOS XIV “Geniuses Leonardo da Vinci & Picasso to Contemporary Artists” Romoje (IT), Arte Borgo Galerijoje. (2017.12)
  • Skulptūros atrinktos spausdinti “Average Art” žurnale (UK), 2017 Gruodžio leidinyje.
  • Skulptūros atrinktos spausdinti “A5” žurnale (UK), 2017 Gruodžio leidinyje
  • Skulptūros atrinktos spausdinti “Wotisart” žurnale (UK), 2018 Sausio leidinyje
  • Skulptūros atrinktos spausdinti “Average Art” žurnale (UK), 2018 Sausio leidinyje
  • Dalyvavo „Amber Trip“ Juvelyrikos meno konkurse 2018, „Nothing to Declare“, Vilnius (LT). (2018.03)
  • Dalyvavo Analoginės fotografijos projekte ,,CAMERA OBSCURA # 3”, Galerija POST, Kaunas (LT). (2018.03-04)
  • Apdovanojimą pelnęs menininkas, 4 vieta – 3 Dimensijų Kategorija, 8-oji kasmetinė Vaizduojamojo Meno Paroda, Light Space & Time Online Galerija, Florida (JAV). (2018.04)
  • Skulptūros pristatytos parodoje „Nothing but Art“ 2018, Palazzo Velli, Rome (IT), organizatoriai Arte Borgo Gallery ir M.F. Eventi. (2018.05)

Nuorodos


Sudarytojai, rašytojai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo sumanytojus, sudarytojus, rašytojus ir redaktorius.
  • Vitas Povilaitis – autorius – 100% (+8523-0=8523 wiki spaudos ženklai).