2020 m. sausio 17-20 d. Vyks Enciklopedijos Lietuvai ir pasauliui perkėlimas į naujus serverius. Atsiprašome už galimus sutrikimus.

Eitminiškių pagrindinė mokykla

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Vilniaus rajono
Eitminiškių pagrindinė mokykla
Gyvenvietė: Eitminiškės
Adresas: Misionierių g. 10
Mokinių skaičius 61 (2013 m.)
Mokytojų skaičius 12 (2013 m.)
Mokyklos direktorė(-ius) Regina Kutyš

Žiūrėti didesniame žemėlapyje

Vilniaus rajono Eitminiškių pagrindinė mokykla – dieninė, savarankiško mokymosi bendrojo lavinimo mokykla Vilniaus raj., Eitminiškėse, vykdanti priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio ir papildomo ugdymo programas lenkų kalba. Įstaigos kodas 291314870. Steigėjas Vilniaus rajono savivaldybės taryba.

Istorija

Pirmosios mūsų mokyklos šaknys aptinkamos Sobolių kaime. Pradinė mokykla buvo įkurta pas ūkininką Ilevič, vėliau perkelta į Puodžiūnų kaimą pas kitą ūkininką Krasodomskį. Mokymas buvo mokamas, tad keturias klases, kurios buvo mokykloje, galėjo baigti tik turtingų valstiečių vaikai. Jau tuomet mokykloje buvo dėstoma lenkų kalba.

1937 m. mokykla vėl buvo perkelta į Jotainiškių kaimą, kuris dabar pakeitęs pavadinimą į Eitminiškės. Deja, fašistų okupacijos metu mokykla buvo uždaryta, tačiau po karo vėl pradėjo veikti tame pačiame pastate.

1953 m. mokyklai buvo suteiktas septynmetės mokyklos statusas. Direktoriumi buvo paskirtas A. Radzevič. Tuomet mokyklą lankė jau 130 mokinių.

Dar po 4 metų Jotainiškių septynmetė mokykla tapo vidurine, o mokyklą lankė didžiausias mokinių skaičius per visą mokyklos istoriją – 370.

1992 m. Eitminiškių vidurinė mokykla buvo reorganizuota į pagrindinę, nes stipriai sumažėjo mokinių skaičius. 1999 m. mokykla atidarė dešimtą klasę ir 2000 m. jau išleista pirmoji dešimtokų laida.

DirektoriaiLeidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: