Enciklopedija:Atspindžiai žiniasklaidoje

Puslapis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Atspindžiai žiniasklaidoje – straipsnių žiniasklaidoje apie Enciklopediją Lietuvai ir pasauliui (ELIP) bei jos kūrėjus sąrašas.

  • 2016 m. spalio 21 d. Optinio ryšio 18-mečio ir interneto 25-mečio Lietuvoje proga Penki.lt pakalbino Vladą Palubinską, kuris atsakinėdamas tarp kitko paragino tautą išnaudoti enciklopediją Lietuvai.lt ne tik kasdienei žinių paieškai, bet vėliau ir papildyti ją savo sukauptomis ir gyvenime patikrintomis žiniomis, nuotraukomis, dokumentais.
Kokias interneto svetaines rekomenduotumėte kasdien atsiversti kiekvienam žmogui?
Bendru atveju kasdien tiktų pasinaudoti Online.lt rodykle, atsiversti enciklopediją Lietuvai.lt parūpusiu klausimu. Vėliau savo sukauptomis ir gyvenime patikrintomis žiniomis dera pačiam papildyti enciklopediją, iliustruoti ją savo nuotraukomis, dokumentais. O bent kartą per savaitę svarbiais gyvenimo klausimais užeiti ir „Savon Lietuvon“.
Į internetą keliasi ir knygos. Kaip manote, ar popierinės knygos turi ateitį, ar pasmerktos visai išnykti?
Popierinės knygos visai neišnyks. Aukštos kokybės popierinis leidinys gali būti gera dovana, iškilmingas dokumentas. Gali ir atvirkščiai, prireikus praversti pigus laikinas tiražas. Nors apskritai popierinė leidyba ligi šiol aiškiai pervertinama, saugant kartais ir svarbų turinį nuo jo pasirodymo internete. Šiuo metu visos popierinės knygos surenkamos kompiuteriu, tad dalykinę knygą išspausdinus tos skaitmeninės medžiagos išmetimas – nusikaltimas. Net jei knyga skirta parduoti, uždirbti pinigų, vis tiek prekybos metu jos pristatymas, ištraukų ir atsiliepimų skelbimas internete tik skatina pardavimą – augina, o ne sekina pajamas.
Apie kraštotyros veiklos perspektyvas kalbėjęs Draugijos valdybos pirmininkas Tautvydas Kontrimavičius pristatė naujas galimybes skelbti Anykščių kraštotyrininkų sukauptas žinias sparčiai augančioje Enciklopedijoje Lietuvai ir pasauliui (www.lietuvai.lt). Sukurta ir nemokamai siūloma techninė bazė skaitmeninei informacijai saugoti ir skelbti skatina kraštotyrininkus traukti savo rinkinius iš stalčių ir juos publikuoti plačiajam vartotojui bet kur pasaulyje pasiekiamais būdais.
2013 02 15 Seimininke4.jpg 2013 02 15 Seimininke5.jpg


Statistikos puslapiai

Nuorodos į ELIP