Enciklopedija:Nacionalinis projektas

Puslapis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Forumai
Iniciatyvos
Nacionalinis projektas

Turinys

Nacionalinis projektas

Nacionalinio projekto vardo suteikimo prašymas

Globaliame pasaulyje pirmaeilis uždavinys Lietuvai yra jos kalbos išsaugojimas. Tam tikslui jaunimui yra reikalinga kokybiška ir greitai surandama internetinė informacija - pirmiausia enciklopedija.

Nedidelei tautai turėti tokią informaciją įmanoma tik visuotinomis pastangomis ir pasitelkus visuomeniškumą (ką įrodė Wikipedia).

Į tokią veiklą turėtų įsitraukti mokymo įstaigos su savo mokiniais ir mokytojais, kultūros įstaigos su savo darbuotojais, mokslinės įstaigos su visa moksline bendruomene ir inteligentija su savo turima informacija.

Šiandieninei Lietuvai vienu metu tenka prisitaikyti prie dviejų didžiausių paskeitimų - politinės santvarkos ir skaitmeninės revoliucijos. Todėl ypač svarbu yra dabar panaudoti vyresnės kartos žmones istorinės informacijos apie praėjusį šimtmetį pasidalinimui. Mokslinės benduomenės narių šiuolaikiniam lietuviškų terminų ir sąvokų apibrėžimui ir patikslinimui.

Kad mūsų kultūroje, bendravime, visuomeninėje veikloje atsirastų dalinimosi informacija visuotinis požiūris reikalingas valstybės institucijų palaikymas kompiuterininkų sąjungos pradėtam visuomeniniam projektui "Enciklopedija Lietuvai ir pasauliui" (ELIP), kurioje šiuo metu jau yra virš 16 milijonų straipsnių. Kaip ir Wikipedia jos aptarnavimui pasirinkta (priimta) atviro kodo MediaWiki programinė įranga su jos priedais.

ELIP saugojimas sutvarkytas Lietuvos universitetų serveriuose ir yra Lietuvos nuosavybė. Visa ELIP esanti asmenų, vietovių, organizacijų, istorijos, geografijos, gamtos, technikos, mokslo, meno ir t. t. informacija yra tarpusavyje susaistyta nuorodomis.

Prašome atskiras organizacijas ir Vyriausybę įvertinti Enciklopedijos Lietuvai ir pasauliui reikšmę ir pripažinti jį Nacionaliniu projektu.

Jei laikote, kad Enciklopedija Lietuvai ir pasauliui turi būti suteiktas de jure Nacionalinio projekto statusas, jį galite paremti ir informuokite leidėjų tarybą, kad norite pasirašyti kurios nors organizacijos vardu prašymą vyriausybei.

Šiuo metu šiame puslapyje nėra žinučių.