Evangeliškasis Villigst studijų fondas

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).

Evangeliškasis Villigst studijų fondas, vok. Das Evangelische Studienwerk e. V. Villigst - vienas iš 11 Vokietijos paramos fondų, remiančių jaunuosiu talentus (studentus, doktorantus). Fondas stipendijas studijoms skiria iš viešųjų lėšų pagal griežtus kriterijus. Remia talentingų ir socialiai angažuotus visų disciplinų studentus. Šiuo metu yra apie 800 studentų ir apie 200 doktorantų stipendininkų. Stipendijos skiriamos vasaros ir žiemos semestrų pradžioje. Villigst fondo būstinė - Schwerte mieste, Villigst rūmuose (Haus Villigst).

Programos

  • Parama pagrindinėms studijoms (vok. Grundförderung): parama galima nuo pirmo semestro (kandidatavimas - ne vėliau kaip 5-tame semestre)
  • Stipendijos doktorantūrai: trukmė - iki 36 mėn. (stipendijos dydis - 1150 eurų per mėnesį)
  • Europos stipendija (vok. Europastipendium): stipendijos ES valstybių narių piliečių studijoms (kurių trukmė - bent 3 semestrai). Pareiškėjams dėl Europos stipendijų būtina įrodyti labai geras vokiečių kalbos žinias. Kasmėnesinė stipendija gali siekti iki 665 eurų. Ji mokama per visą studijų laikotarpį. Be to gali būti padengiamos studijų bei praktikos (pvz., užsienyje) išlaidos.

Į Europos stipendijos bei doktorantūros rėmimo programas gali pretenduoti ir Europos Sąjungos valstybių narių (taigi, ir Lietuvos) piliečiai (atitinkamai abiturientai, studentai arba absolventai).

Paraiškų teikimas ir atranka

Paraiškas pirmosios pakopos studijų stipendijoms teikti gali moksleiviai prieš pat studijų pradžią (t. y. abiturientai) ir ne aukštesnio kaip 5 semestro studentai Vokietijos aukštųjų mokyklų (studijų specializuotoje aukštojoje mokykloje, Fachhochschule atveju - ne aukštesnio kaip 4 semestro studentai). Išimtiniais atvejais - būtinas atskiras pagrindimas.

Fondui gavus užpildytą paraišką (motyvacinį laišką, gyvenimo aprašymą taip pat įvairias rekomendacijas, kurias teikia mokytojai, dėstytojai), atrinkti kandidatai kviečiami į pirminį pokalbį su fondo atstovais. Po šio pokalbio dalis atrinktų kandidatų kviečiami į vad. Pagrindinės atrankos savaitgalį Villigst namuose Vokietijoje, kur vyksta grupinės diskusijos, individualūs interviu. Po to sprendžiama dėl priėmimo. Į stipendijų programą priimama visam studijų laikotarpiui be išbandomojo termino.

Doktorantai remiami tik tada, jei studijos baigtos laiku bei labai gerai. Pateikiamas ypač išsamus doktorantūros projekto aprašymas. Pakvietus vyksta asmeninis pokalbis.

Stipendininkai

Evangeliškasis Villigst studijų fondas remia ne tik VFR, bet ir ES piliečius. Tarp stipendininkų jau yra ir abiturientų (studentų) iš Lietuvos.

Tarp labiausiai žinomų buvusių stipendininkų vokiečių yra:

  • Kurt Biedenkopf, buvęs Saksonijos ministras pirmininkas,
  • Otto von Camphausen, buvęs Evangelikų EKD bažnytinės tarnybos prezidentas,
  • Edzard Hüneke, dainininkas, a cappella grupės Wise Guys narys,
  • Margot Käßmann, evangelikų liuteronų Hanoverio Landeskirche vyskupas,
  • Paul Alfred Kleinert, rašytojas,
  • Henning Scherf, buvęs Brėmeno meras
  • Bernhard Schlink, teisės profesorius ir rašytojas,
  • Roger Willemsen, žurnalistas ir televizijos laidų vedėjas,
  • Sumaya Farhat-Naser, Palestinos taikos tarpininkas Vakarų Krante.

Nuorodos


Sudarytojai, rašytojai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo sumanytojus, sudarytojus, rašytojus ir redaktorius.
  • Vitas Povilaitis – autorius – 100% (+4046-0=4046 wiki spaudos ženklai).