Gabriel Rosenstock

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Gabrielis Rozenstokas (Gabriel Rosenstock; g. 1949 m. rugsėjo 29 d.) – airių poetas ir haiku rašytojas. Kuria airių kalba.

Gimė Kilfainane (air. Cill Fhíonáin), Limeriko grafystėje (air. Contae Luimnich). Šiuo metu gyvena Dubline (air. Baile Átha Cliath).

Rozenstoko tėvas buvo gydytojas ir rašytojas iš Šlėzvigo-Holšteino (Vokietija), o motina – seselė iš Golvėjaus grafystės (air. Contae na Gaillimhe). Gabrielis Rozenstokas buvo trečiasis iš šešių šeimos atžalų ir pirmasis gimęs Airijoje. Jis studijavo Korko Nacionaliniame Airijos universitete (air. Coláiste na hOllseoile Corcaigh), Korke (air. Coraigh).

Rozenstokas vienu metu dirbo „Airijos Radijo ir televizijos“ (RTÉ) laidoje „Anois is Arís“ (liet. Viskas taip dažnai) ir savaitraštyje airių kalbaAnois“ (liet. Dabar). Šiuo metu Rozenstokas daugiausia dirba su organizacija „Foras na Gaeilge“, „Šiaurės – Pietų kalbos organizacijos“ (An Foras Teanga) atšaka, užsiimančia užsiima airių kalbos gelbėjimu.

Nors G. Rozenstokas dirbo su proza, drama ir vertimu, daugiausiai jis žinomas kaip poetas. Gabrielis Rozestokas yra Airijos menininkų draugijos „Aosdána“ narys. Jo kelionių knyga Ólann mo mhiúilas as an NGainséis (2003) teikia supratimo apie autoriaus įsitikinimus, inteligentišką gyvenimą ir filosofiją.

Gabrielio Rozenstoko sūnus Tristanas Rozenstokas (Tristan Rosenstock) yra tradicinės airių muzikos kvinteto „Téada“ narys.

Leidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: