Gediminas Čekauskas

    Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
    Gediminas Čekauskas
    Gediminas čekauskas.png


    Veikla
    krovinių posto pamainos viršininkas

    Išsilavinimas 1976 m. Linkuvos gimnazijos LII laida
    Alma mater Vilniaus Gedimino technikos universitetas

    Gediminas Čekauskas krovinių posto pamainos viršininkas

    1976 m. baigė Linkuvos gimnazijos LII laidą. Vėliau mokėsi Vilniaus Gedimino technikos universitete. Baigė Mechaninės technologijos fakulteto Automobiliai ir autoūkis grupę.

    Dirba krovinių posto pamainos viršininku.

    Prisiminimai

    Cquote2.png

    Daug metų prabėgo, bet prisiminimai liko. Apie mūsų mokyklą išliko tik geriausi prisiminimai, o tas laikas praleistas repeticijose (rodos kasdien) tikrai buvo nuostabus. Nors dabar tas mūsų anų dienų muzikavimas atrodo gana prastai, bet mes buvome savamoksliai. Tais laikais labai trūko muzikinio išprusimo, nebuvo daug galimybių susipažinti su pasaulio populiaria muzika, nebuvo youtube, nebuvo interneto, tokių TV muzikinių projektų. Netgi muzikos mokytojai Linkuvos mokykloje dažnai keitėsi, o pusmetį atrodo visai nebuvo muzikos pamokų. Reikėjo remtis tik savo entuziazmu ir dideliu noru. Vėjavaikių repertuare daugiausia buvo grojamos tuo metu populiarios lietuvių ansamblių dainos ir tik viena kita buvo kitokios.

    Prisimenu, kad kai susinešdavome aparatūrą iš „kazarmės“ į salę, viską sujungdavom, paaiškėdavo, kad neveikia garso kolonėlės, vėl koks laidas nutrūko, tekdavo lituoti. Mūsų ansamblio solistės Agota ir Vaiva tuo metu mokydavosi pamokas. Taip ne kartą ateidavo ir vėlus vakaras.

    Vieną vakarą, jau kai aparatūrą sutvarkėme ir ėmėme repetuoti, gerai pavyko susigroti, buvo labai smagu, kad net nepajutom kaip prabėgo laikas, jau buvo pusė dvylikos. Greitai viską išjungėm ir ėmėme nešti aparatūrą į "kazarmę", žiūrim tarpdury pasirodo mokyklos direktorius a. a. Jonas Klikūnas su apatiniais ir su lazda. Jau galvojom tvos su ta lazda, arba apšauks, bet jis tik pakraipė galvą ir pasakė kad per ilgai užsibuvom ir mums jau laikas namo.

    Turbūt šis mano laiškas jau pavėluotas ir jau nelabai pagelbės toms mergaitėms, bet dar noriu prisiminti ir kitus mokyklinius ansamblius.

    Kai mokiausi IX klasėje mane ir Rimantą pakvietė groti Vitalijus Kacilevičius ir Gediminas Čekauskas. Tada repetuodavome Guostagalyje, kultūros namuose, aš grojau būgnais, Rimantas bosine gitara, Vitalijus (vadovas) soline, o G. Čekauskas elektriniais vargonais.

    Kitais mokslo metais, kai mokiausi X klasėje groti neteko. Tais metais grojo Vitalijus, Rimantas, Gediminas ir Virgis Krivickas (būgnais). Jie jau bandė groti savos kūrybos dainas, Virgis dainavo „angliškai“ Creedence Clearwater Revival ir Cream dainas.

    XI klasėje jau buvo „Vėjavaikiai“. Pavadinimą pasiūlė labai kūrybinga ir talentinga mokytoja a. a. Irena Liutkevičiūtė, kuri ir pavadinimą meniškai užrašė ant būgno. Ansamblį suburti sekėsi sunkiai, labai padėjo mūsų fizikos mokytojas, a.a. Henrikas Juodeika. Reikėjo išprašyti iš mokyklos direktoriaus pinigų instrumentams, aparatūrai. Gerai, kad Direktorius (parašiau iš didžiosios raidės su didele pagarba jam) buvo labai aktyvus, energingas ir suprato jaunimą, jų norus, užsidegimą, mėgo ir propagavo sportą, saviveiklą. Ir iš viso daug darė ir stengėsi dėl mūsų mokyklos.

    Kai gavom pažadą, kad bus skirti pinigai (aišku ne tokie dideli), teko ieškoti nusipirkti instrumentų, aparatūros. Pamenu su mokytoju Juodeika motociklu važiavom į Panevėžį į muzikos instrumentų parduotuvę. Nuvažiavom, o parduotuvė nedirba (gal pirmadienis buvo), teko tuščiomis grįžti atgal. Bet po to instrumentus ir dalį aparatūros nusipirkom, kolonėles dar pasiskolinom iš Alberto Builio. Taip ir bandėm muzikuoti.

    Iš pradžių ansamblyje grojo: Voldemaras Švėgžda, Rimantas Kilčiauskas, Kęstutis Juknis. Po to sudėtis pasikeitė, prisijungė Rimantas Pėželis, kuris grojo gitara ir dainavo bei turėjo labai gerą Beag firmos mikrofoną, ir vietoj Rimanto, kuris nebenorėjo su mumis kartu groti, pakvietėme bosine gitara grot a. a. Joną Krivicką. Mūsų ansamblio išskirtinumas - pagrindinės solistės buvo merginos: Agutė ir Vaiva. Manau, iki „Vėjavaikių“ niekada mokykliniuose estradiniuose ansambliuose merginos nedainavo. Taip pat dainavo dar viena mergaitė Sandra Žalkauskaitė (rodos toks jos vardas). Kiek atsimenu, kadangi ji buvo dar labai jauna, dainavo krokodilo Genos dainą apie gimtadienį.

    Tai tiek tų prisiminimų...


    Voldemaras

    Vaizdas:Cquote1.png

    Sudarytojai, rašytojai ir redaktoriai

    Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo sumanytojus, sudarytojus, rašytojus ir redaktorius.
    • Emilija Stanevičienė – autorius – 102% (+5556-0=5556 wiki spaudos ženklai).
    • Vitas Povilaitis – redaktorius – 0% (+0-108=-108 wiki spaudos ženklai).