Giulio Andreotti

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Giulio Andreotti
Andreotti.jpg

Gimė 1919 m. sausio 14 d. (100 m.)
Roma

Veikla
Italijos žurnalistas ir politikas, tris kartus šalies ministras pirmininkas - 1972-73, 1976-79 ir 1989-92. Taip pat jis yra dirbęs keliose ministerijose, o nuo 1991 m. tapo senatoriumi visam gyvenimui

Vikiteka Giulio AndreottiVikiteka

Giulio Andreotti (g. 1919 m. sausio 14 d. Romoje) – Italijos žurnalistas ir politikas, tris kartus šalies ministras pirmininkas1972-73, 1976-79 ir 1989-92. Taip pat jis yra dirbęs keliose ministerijose, o nuo 1991 m. tapo senatoriumi visam gyvenimui.

Kartais Andreotti vadinamas Divo Giulio (lot. Divus IuliusJulijaus Cezario epitetas). Taip jis vadinamas dėl savo autoriteto ir svarbos visoje Italijos politikoje. 2008 m. filmas Il Divo, kuris pasakoja apie politiko ryšius su mafija, laimėjo žiuri prizą Kanų filmų festivalyje.

Biografija

Andreotti studijavo teisę Romoje. Pirmuosius savo politikos karjeros metus jis glaudžiai bendravo su Kirkščionių demokratų partijos lyderiu Alcide de Gasperi. Dirbti parlamente Andreotti pradėjo 1946 m., kai jis buvo išrinktas į Konstitucinės asamblėjos narius. Nuo to laiko jis visuose rinkimuose būdavo išrenkamas į parlamento deputatų rūmus. 1991 m. Italijos prezidentas Francesco Cossiga paskyrė Giulio senatoriumi visam gyvenimui.

Andreotti buvo paskutinis krikščionių demokratų partijos ministras pirmininkas. Paskutinė jo kadencija, nuo 1989 iki 1992 m., buvo pažymėta korupcijos skandalais, kurie praktiškai sugriovė visą partiją. 1993 m. Andreotti buvo įtariamas ryšiais su mafija. Kitais metais partija, su kuria politikas pradėjo savo politinę karjerą, visiškai išnyko iš Italijos politikos.

Eidamas užsienio reikalų ministro pareigas 1986 m. balandžio 14 d. Andreotti atskleidė JAV planus bombarduoti Libiją šios šalies užsienio reikalų ministrui. Tokiu būdu JAV atsakė į neseniai įvykusį teroro aktą Berlyne, kurio kaltininkais buvo paskelbti nusikaltėliai iš Libijos. Dėka Andreotti Libija spėjo pasiruošti JAV atakoms.

Po politinė veikla

Nuo 2005 m. Andreotti nuolat rašo straipsnius dienraščiui Corriere della Sera, taip pat dalyvavo vienoje telekomunikacijos bendrovės 3 reklaminėje akcijoje.

2006 m. balandį jis sutiko su Silvio Berlusconi pasiūlymu dalyvauti Senato prezidento rinkimuose, tačiau pralaimėjo Franco Marini.

Italijoje Andreotti dažnai vadinamas Belzebubu (Belzebù) arba "Tamsos princu". Tokie pavadinimai dažniausiai siejami su Andreotti neaiškiais ryšiais su mafija.

2008 m. lapkričio 2 d. Andreotti dalyvavo Buona Domenica televizijos laidoje, kurioje kalbėjo apie filmą Il Divo. Vieną laidos akimirką Andreotti nekreipė dėmesio į laidos vedėjos klausimus, nors politiko akys buvo pramerktos. Laidos režisieriai įterpė reklaminį klipą, po kurio Giulio vėl buvo geros būklės. Niekas taip ir nesuprato, kas jam buvo atsitikę.

Leidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: