Gravel

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Gravel

Kilmė Vilnius, Lietuva
Šalis {{{šalis}}}
Aktyvumo metai 2003-2008
Žanras(-ai) Indie rock, Alternative rock, Rock, Britpop
Įrašų kompanija(-os) Prior Records
Nariai {{{dabartiniai_nariai}}}
Buvę nariai Tomaš Sinicki
Miroslav Sinicki
Vladislav Gaiževski
Erik Ševčuvianec
Svetainė {{{svetainė}}}

Gravel – lietuvių indie/alternatyviojo roko grupė, išgarsėjusi sėkmingu dalyvavimu 2006 m. lietuviškoje „Eurovizijos“ atrankoje. Joje Gravel pateko į finalą, kuriame iškovojo 4 vietą.

Turinys

Muzikinė biografija

Gravel formaliai susikūrė 2003 m., o ją nuo pradžių sudaro 4 muzikantai: du broliai Sinickiai – vokalistas ir gitaristas Tomas, gitaristas Miroslavas, bosistas Vladas ir būgnininkas Erikas, kurie jau bendravo nuo vaikystės.

2005 m. Gravel pirmą kartą bandė sėkmę lietuviškoje „Eurovizijos“ atrankoje, tačiau laurų nenuskynė. Kur kas sėkmingesnis buvo 2006 m. bandymas, kuriame Gravel pasiekė 4 vietą finale.

2006 m. buvo išleistas pirmasis studijinis albumas „Pockets Full of Fun“.

2007 m. alternatyviosios muzikos apdovanojimuose A.Lt Gravel buvo pripažinta geriausia roko grupe. „Pravda“ apdovanojimai pripažino juos geriausiu metu debiutu. Tokio paties pripažinimo sulaukė ir „Bravo“ apdovanojimuose.

Tais pačiais metais už 20 tūkst. litų Gravel sukūrė pirmąjį vaizdo klipą dainai „Easter Song“, kurį režisavo Emilis Vėlyvis[1]. Klipas transliuojamas lietuviškame MTV kanale. Gegužės 31 d. Gravel apšildė roko grupę iš Anglijos – Placebo.

Viename interviu[2] T. Sinickis atskleidė, kad jau pradedamas ruošti ir antrasis albumas, kurio įrašų darbai prasideda gegužės mėn.

Žurnalo „MES“ interviu, Sinickis atskleidė, kad ateinantis albumas vadinsis „Dirty Beauty“, kurio reikšmė – pusė albumo bus apie purvą, kita dalis – apie grožį. Taip pat Gravel lyderis prasitarė, kad po šio albumo išleidimo, grupė ketina išsiskirstyti[3]. 2008 m. Balandžio 1 d. albumas „Dirty Beauty” buvo nemokamai išplatintas internetu. Tai pirmas toks atvejis Lietuvos muzikos istorijoje[4].

Diskografija

Albumai

Videografija

Šaltiniai


Leidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: