Grigiškės (bendrovė)

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Įmonės emblema
Grigiškių popieriaus fabrikas

ABGrigiškės“ - tai vienas didžiausių sanitarinio - buitinio popieriaus gamintojų Baltijos šalyse. AB „Grigiškės“ specializuojasi tualetinio popieriaus, popierinių rankšluosčių ir servetėlių, gofruotojo kartono ir jo gaminių, dažytų ir nedažytų kietųjų medienos plaušų plokščių gamyboje.

Įmonėje dirba apie 800 darbuotojų. AB „Grigiškės“ metinė apyvarta sieka apie 32 mln. eurų. AB „Grigiškės“ yra asociacijos „Lietuvos mediena“ narė, Europos medienos plaušų plokščių gamintojų federacijos FEROPA narė. Tai pirmoji popieriaus gamybos įmonė Lietuvoje, gavusi kokybės sistemos EN ISO 9001 sertifikatą.

Istorija

Grigiškių popieriaus fabrikas įkurtas 1823 metais. Grigiškių popieriaus fabriko statybas Neries ir Vokės upių santakoje pradėjo gabus mechanikas, hidrotechnikas, verslininkas Grigas Kurecas. 1925 m. fabrikas pradėjo savo veiklą.

1936 m. pradėjo gaminti baltąjį kartoną, kartonines dėžutes, vyniojamąjį popierių. Prieš karą fabrike dirbo 300 žmonių. 1944 m. liepos 12 d. traukiantis vokiečių kariuomenei, fabrikas sugriautas ir sudegintas. Atstatymui prireikė daugiau nei metų. 1980–1985 m. Grigiškių fabrikas buvo didžiausia Lietuvos celiuliozės ir popieriaus pramonės įmonė. Joje dirbo beveik 3000 darbuotojų. Grigiškių įmonė valdė Pabradės ir Naujųjų Verkių fabrikus.

1991 m. įsteigta akcinė bendrovė „Grigiškės”. 2003 m. spalį AB „Grigiškės” prisijungė AB „Naujieji Verkiai”. 2003 m. naujos lentpjūvės steigimo projektui įgyvendinti buvo įsteigta UAB „Baltwood”, kuri veikia Grigiškėse.

Nuorodos


Leidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: