Horoskopas

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Horoskopas sudarytas 2000 metų sausio 1 d., 12:01:00 (ilguma: 074W00'23" - platuma: 40N42'51").

Horoskopas - schematinis dangaus sferos atvaizdas tam tikru laiko momentu, tam tikroje vietoje sudarytas pagal specialias taisykles. Horoskopais naudojasi pseudomokslo astrologijos atstovai, nusakyti žmogaus ateitį.

Horoskopo simboliai

Horoskopo geometrinė forma (simboliai) gali būti labai įvairūs. Istorijos eigoje jie buvo nekartą keičiami. Seniausi horoskopai buvo sudaromi kvadrato formos. Jie buvo 4, 8 astrologinių namų. Atsiradus 12 namų sistemai, grafinė horoskopo forma tapo sudėtingesnė. Horoskopo sudarymui naudojamos efemeridės ir namų lentelės. Efemeridėse surandamos planetų zodiakinės koordinatės ir pagal jas planetos surašomos į iš anksto pasigamintą šabloną. Šiais laikais, išplitus skaičiavimo technikai, yra parašyta daug kompiuterinių programų, kurių pagalba astrologai greitai ir tiksliai nustato planetų padėtį.

Horoskopas žmonių gyvenime

Astrologų teigimu horoskopas - dangaus skliauto žemėlapis arba diagrama, kurios dėka astrologai tariamai gali nustatyti žmogaus, gimusio tam tikru laiku ir tam tikroje Žemės vietoje, galimybės ir charakteristikos. Ši diagrama vadinama radiksu, gimimo arba nataliniu horoskopu. Tam, kad sudaryti tikslų horoskopą, teigiama, kad astrologas turi žinoti tikslų žmogaus gimimo laiką ir geografines koordinates. Geografinės koordinatės taip pat duoda laiko paklaidą, nes manoma, kad skaičiuojant horoskopą, vietinis laikas ir geografinės koordinatės, pervestos į laiko skaičiavimo sistemą, perskaičiuojamos į kosminį (žvaigždžių) laiką.

Astrologų teigimu horoskopas kartais yra priemonė, kuri išryškinanti žmogaus gyvenimą veikiančias sąsajas, leidžiančias geriau pažinti ir suprasti save ir būsimus polinkius, pastebėti aplinkos siunčiamus ženklus, perspėjimus. Astrologų teigimu jis parodo gaires, padedančias žmogui orientuotis bei būdą geriau suvokti ir suprasti save, kitus žmones ir patį gyvenimą.


Sudarytojai, rašytojai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo sumanytojus, sudarytojus, rašytojus ir redaktorius.
  • Vitas Povilaitis – autorius – 100% (+3235-0=3235 wiki spaudos ženklai).