Imperatorius Otonas II

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Imperatorius Otonas II
Šventosios Romos imperijos imperatorius
Die deutschen Kaiser Otto II.jpg
Otonas II
Armoiries Saxe.svg
Liudolfingų dinastija

Gimė 955 m.
Mirė 983 m. gruodžio 7 d.
Romoje

Tėvas Imperatorius Otonas I
Motina Adelaidė Burgundė
Sutuoktinis(-ė) Imperatorė Teofana (Theophanu)
Vaikai

Adelheid, Sophia, Mathilde, Imperatorius Otonas III.

Holy Roman Empire crown dsc02909.jpg
Šventosios Romos imperijos imperatorius
Valdė 961 m. - 983 m. (~22 m.)
Pirmtakas Imperatorius Otonas I
Įpėdinis Imperatorius Otonas III
Corona ferrea.png
Italijos karalius
Valdė 973 m. - 983 m. (~10 m.)
Pirmtakas Imperatorius Otonas I
Įpėdinis Imperatorius Otonas III
Kiti titulai
Corona ferrea.png
Italijos karalius

Vikiteka Imperatorius Otonas IIVikiteka

Otonas II (vok. Otto II), (955 m. − 983 m. gruodžio 7 d.) − Vokietijos karalius (nuo 961 m.), Šventosios Romos imperijos imperatorius (nuo 967 m.), Italijos karalius (nuo 973 m.).

Otonas II kovojo su hercogais (tą kovą pradėjo dar jo tėvas Otonas I). 981 m. Otonas II įsiveržė į pietų Italiją, kur jam pasipriešino Bizantija ir arabai. 982 m. Otonas II pralaimėjo kovą arabams.

Biografija

Otonas II buvo iš Saksų dinastijos. Valdyti valstybę Otonas II pradėjo 18 metų, nors imperatoriumi jis jau buvo nuo 13 metų. To laiko metraštininkai jį apibūdino kaip neaukštą, bet labai vikrų ir tvirtą vyrą. Gana trumpas valdymas (973 − 983) leido Otonui II įrodyti savo galią ir tvirtybę.

974 m. jaunasis imperatorius atliko karo žygį į Daniją. Didysis mūšis įvyko prie Daneverko tvirtovės. Tvirtovė buvo užimta ir Danijos karalius Haraldas I Mėlyndantis pasidavė. Tuoj po to Otono II galybę pripažino ir Čekijos kunigaikštis Boleslavas. Tačiau vėliau įvyko sukilimas Bavarijoje, kur sukilėlių vadais buvo trys Henrikai. Sukilimas buvo numalšintas, o vadai ištremti.

980 m. rudenį Otonas II nužygiavo į Italiją, kur padėjo grįžti į sostą ištremtam popiežiui. Po metų imperatorius susikovė su arabais pietų Italijoje ir juos nugalėjo. Tačiau grįžtant atgal jis buvo iš pasalų užpultas ir priverstas bėgti. Grįžęs į Vokietiją, Otonas II sušaukė didelį susirinkimą, kuriame buvo nuspręsta galutinai išvaduoti Italiją nuo arabų. Bet jam nebuvo lemta to padaryti, nes sunkiai susirgęs Otonas II mirė 983 m. gruodžio 7 d.

NuorodosLeidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: