Italijos sportas

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Italijos sportas turi labai gilias tradicijas. Beveik visose sporto šakose (tiek komandinėse, tiek individualiose) Italija turi tarptautinių atstovų ir didelių pasiekimų.

Turinys

Futbolas

Futbolas (italų klb. calcio) yra pati populiariausia sporto šaka šalyje. Italijos nacionalinė rinktinė laimėjo pasaulio čempionų titulą keturis kartus (1934, 1938, 1982 ir 2006), taip pat 1968 m. laimėjo Europos čempionų titulą ir aukso medalį Olimpinėse žaidynėse 1936 m. Dauguma Italijos futbolo klubų nuolat dalyvauja aukščiausiuose Europos čempionatuose. Šalies aukščiausia futbolo lyga Serie A laikoma viena stipriausių pasaulyje.

Automobilių sportas

Žymiausia Italijos autosporto dalyvė Ferrari komanda

Automobilių sportas taip pat labai populiarus Italijoje. Šalis turi savo legendinę komandą Formulės 1 lenktynėse - Scuderia Ferrari, kuri yra laimėjusi daugiausia asmeninių ir komandinių čempionų titulų, daugiausia pergalių ir kt. Taip pat kiti šalies gamintojai - Maserati, Lamborghini, Alfa Romeo, De Tomaso, Dallara, Lancia ir kiti dalyvavo ar dalyvauja įvairiose lenktynėse.

Motociklų sportas

Motociklų sportas susilaukia nemažai dėmesio Italijoje. Prie televizorių šios lenktynės sulaukia apie 8 milijonus žiūrovų. Šioje šalyje įsikūrusios žymiausios motociklų gamintojos - Benelli, Ducati, Aprilia ir kiti.

Italas Giacomo Agostini yra visų laikų sėkmingiausias motociklų sportininkas, laimėjęs 122 motociklų čempionato lenktynes, taip pat daugelio ekspertų laikomas geriausiu motociklų lenktynininku. Taip pat rekordininkas yra kitas italas Valentino Rossi, laimėjęs net 9 pasaulio motociklų čempiono titulus. Pagal bendrų pergalių skaičių jis yra antras po Giacomo Agostini.

Regbis

Šalies regbio komandos dalyvauja savo nacionaliniame čempionate (Super 10), taip pat Europos Heineken regbio turnyre, Pasaulio regbio taurėje ir Šešių nacijų čempionate. Nacionalinė šalies regbio lyga įkurta 1950 m.

Krepšinis

Krepšinis (italų klb. pallacanestro) šalyje po truputį populiarėja, nors lyga jau egzistuoja nuo 1950-ųjų. Šalies aukščiausia lyga vadinama Serie A ir dažnai vadinama trečia stipriausia lyga pasaulyje po JAV NBA ir Ispanijos ACB.

Tinklinis

Italijos (italų klb. pallavolo) tinklinio komandos (moterų ir vyrų) dažnai įvardijamos vienos iš geriausių pasaulio reitinguose.

Dviračių sportas

Dviračių sportas stipriai reklamuoja šalį pasaulyje. Italija laimėjo daugiausiai Pasaulio dviračių lenktynių čempionatų pasaulyje po Belgijos. Giro d'Italia puikiai žinomos ilgų distancijų lenktynės, kurios vyksta šalyje kiekvieną gegužę ir yra viena iš Grand Tours lenktynių kartu su Tour de France ir Wuelta a España.

Kitos populiarios sporto šakos

  • Tenisas
  • Golfas
  • Atletika
  • Riedučių riedulys (Kvodas)
  • Vandens sportas
  • Žiemos sportas
  • Kovos sportas
  • Beisbolas
  • Amerikietiškas futbolas
  • Kriketas

Taip pat skaitykite

Nuorodos


Leidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: