Italijos vėliava

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
FIAV 111010.svg Nacionalinė Italijos vėliava. 2:3

Italijos vėliava (Itališkai dažnai vadinama Il Tricolore) yra trispalvė vėliava sudaryta iš trijų vienodo dydžio žalios, baltos ir raudonos spalvos vertikalių juostų.

Spalvų reikšmės

Pirmą kartą panašaus dizaino vėliava buvo naudojama m. 1796 Cispadanės Respublikoje po Napoleono armijos žygių per Italiją. Tuo metu buvo įkurta daugybė smulkių respublikų remiantis Jakobinų valdymo modeliu ir beveik visos savo vėliavoms naudojo Prancūzijos trispalvės dizainą derinant skirtingus spalvų variantus. Kispadanės respublika pasirinko raudoną ir baltą spalvas (Milano vėliavos spalvos) bei žalią, kuri buvo Lombardijos legiono spalva.[1]

Dažniausiai vėliavos spalvų reikšmės aiškinamos taip: žalia simbolizuoja lygumas ir kalnus, balta simbolizuoja snieguotąsias Alpes, o raudona reiškia kraują pralietą Italijos nepriklausomybės karų metu. Egzistuoja dar viena labiau religinė interpretacija, kuri teigia, kad žalia simbolizuoja viltį, balta tikėjimą ir raudona dosnumą.

Panašumai į kitas vėliavas

Dėl savo kilimo iš Prancūzijos vėliavos, italų trispalvė yra panaši į daugumą vėliavų, kurios turi tas pačias kilimo šaknis. Pažymėtinas vėliavos panašumas į Airijos vėliavą, kuri yra žalia, balta ir oranžinė, bei į Dramblio Kaulo Kranto vėliavą, kurios spalvos išdėstytos atvirkščiai: oranžinė, balta ir žalia.

Italijos vėliava yra identiška Meksikos vėliavos pagrindui.

Nuorodos

Commons-logo.svg.png Vikiteka: Italijos vėliava – vaizdinė ir garsinė medžiaga
VikitekaCitavimo klaida puslapyje egzistuoja žyma <ref>, tačiau žymos <references/> nėra rasta

Leidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: