James Hetfield

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
James Hetfield
James Hetfield
James Hetfield
Biografija
Pilnas vardas James Alan Hetfield
Dar žinomas Het, Jaymz.
Gimė 1963 m. rugpjūčio 3 d. (56 m.)
Kilmė Flag of the United States.svg JAV
Žanras Thrash metal, speed metal, heavy metal, hard rock
Užsiėmimas Muzikantas
Instrumentai gitara, vokalas, būgnai.
Kūrinių kalba(-os) anglų
Aktyvumo metai 1981-
Įrašų kompanija Warner Bros., Elektra, Megaforce
Susijusi
veikla
Metallica, Spastik Children
Svetainė Oficialus Metallica puslapis

James Hetfield (g. 1963 m. rugpjūčio 3 d. Downey’je, Kalifornija.) – geriausiai yra žinomas kaip thrash metal grupės Metallica vokalistas ir gitaristas.

Turinys

Biografija

James Hetfield, gimė skyrybų išardytoje, griežtoje šeimoje. Kai James’ui buvo 16 metų, jo motina mirė nuo vėžio. Jamesas buvo uždara asmenybė, dėl to būdavo atitolęs nuo bendraamžių.


Muzika James gyvenime

Iš pradžių, būdamas 9 metų, Jamesas pradėjo lankyti pianino pamokas, po to jis susidomėjo savo brolio David būgnais, ir galiausiai, būdamas 14 metų, pradėjo groti gitara. Vaikystėje Jamesas dar pabūvojo keletoje grupių: Leather Charm ir Obsession.

Metallica

1981 m. Jamesas susipažino su dabartiniu Metallica būgnininku Lars Ulrich. Pastarasis laikraščio skelbimuose ieškojo muzikantų. Taigi Jamesas su Larsu susirado dar porą muzikantų: Dave Mustaine ir Ron McGoverney, ir įkūrė milžiniško populiarumo susilaukusią ir iki šiol tebegyvuojančią grupę Metallica. 1992 metais, Jamesas, koncerto metu pateko į pirotechnikos nelaimę, ir smarkiai apdegė, taigi, kol jis reabilitavosi, vietoj jo gitara grupėj grojo Jameso draugas John Marshall, o dainuoti Jamesas galėjo. 2001 Jamesas gydėsi priklausomybę alkoholiui.

Asmeninis gyvenimas

1997, rugpjūčio 17 diena, Jamesas vedė Francesca Tomasi, su kuria vėliau susilaukė 3 vaikų: Cali (Birželio 13, 1998), Castor (Kovo 18, 2000) ir Marcella (Sausio 17, 2002). Jamesas domisi medžiokle, riedlentėmis, automobiliais. 2009 metais, Jamesas kartu su Grupe Metallica, pateko į Rokenrolo šlovės muziejų. Metallica Rokenrolo Šlovės Muziejuje, 2009 m.


Leidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: