Janina Jagminienė

    Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
    Jagminienė Janina
    Janina Jagminienė.JPG

    Gimė 1933 m. vasario 16 d. (91 m.)
    Biržuose

    Sutuoktinis(-ė) Jagminas Vytautas
    Vaikai

    duktė Daiva


    Veikla
    Tytuvėnų gimnazijos matematikos mokytoja.

    Išsilavinimas 1951 m. Biržų „Saulės“ gimnazija
    Alma mater 1955 m. Vilniaus valstybinis pedagoginis institutas

    Jagminienė Janina (g. 1933 m. vasario 16 d. Biržuose) – Tytuvėnų gimnazijos matematikos mokytoja.

    Autobiografija

    Gimiau 1933 metų vasario 16 dieną Biržų mieste prie gražios Apaščios upės. Tuo laiku ji buvo giloka ir srauni. Mokiausi Biržų pradinėje mokykloje, po to – „Saulės“ gimnazijoje. Ją baigiau 1951 metais. Prisimenu gerai savo mokytojus-eruditus, paskatinusius rinktis mokytojo profesiją. Jie tiek daug žinojo, buvo tokie griežti ir nuoširdūs.

    Specialybę rinkausi daugiau pagal draugę, kurios sesuo jau mokėsi Vilniaus Pedagoginiame. Pasiunčiau pareiškimą į šios mokyklos fizikos-matematikos fakultetą. Įstojau. Studentų fakultete buvo apie 100 (vėliau sumažėjo). Fizikai daugiau vyrai, matematikai – ir vyrų, ir merginų. Gražūs prisiminimuose studijų metai, nors ir skurdoki. Karas nuskurdino tėvus, bet atėjo šioks toks pagerėjimas. Visi buvom panašūs.

    Baigiau mokslus 1955 metais. Paskirta į Tytuvėnus. Tuo laiku tai buvo Tytuvėnų rajonas. Jam priklausė Šiluva, Lyduvėnai. Atvykom į rajoną nemaža baigusių mokslus komanda. Susipažinom per pirmąją rugsėjo mokytojų konferenciją. Daugiau draugavom su lituaniste Irena, nes buvom iš vieno instituto. Teko ieškotis gyvenamos vietos. Kambarėlis atsirado su „buržuika“. Vėliau su Irena susiradom kambarį ir dar virtuvę. Buvo gerai, juk jaunos buvom. Pirmos dienos mokykloje buvo nelabai jaukios. Tuo laiku mokytojų su aukštuoju išsilavinimu beveik ir nebuvo. Kai kas žiūrėjo su pašaipa. Bet atsirado ir tokių, kurie noriai teikė patarimus, mokė gyventi. Menu mokytoją Špukienę – vokiečių kalbą dėstė. Ji patardavo visais atvejais, mokė gyvenimą pažinti ir kariauti su negerumais.

    Dirbau dieninėje ir vakarinėje mokykloje. Krūviai buvo labai dideli (net 42 pamokos). Vakarinėj mokėsi suaugę žmonės, net kai kurie valdžios „šulai“. Teko dirbti ir individualiai, ir grupelėmis po pamokų. Reikėjo rezultatų.

    Sumanymų buvo daug. Teko mokytis ir iš mokinių, ir iš gyvenimo aplink. Tuo laiku daug dirbom su auklėjamosiomis klasėmis: valandėlė kiekvieną savaitę, išvykos, turistiniai žygiai, sveikatingumo dienos. Visur auklėtojas dirbo, grojo pirmuoju smuiku.

    Buvo prie Vilniaus universiteto įsteigta jaunųjų matematikų neakivaizdinė mokykla. Daug metų dirbau su vyresniųjų klasių grupelėmis. Gaudavome užduotis, aptardavome, spręsdavome, siųsdavome. Paskui važiuodavome atsiimti baigimo pažymėjimų. Nemažai laidų baigė.

    Išleidau šešias laidas. Dabartiniai susitikimai po 50, 40, 30 ir t.t. metų rodo, kad mūsų mokykla jiems tikrai buvo antrieji namai, mokytojai – pagalbininkai, rėmėjai. Tai gyvenimo pradmenų mokykla. O vėliau gyvenimas patvirtino arba kai ką atmetė.

    2018 rugsėjis

    Sudarytojai, rašytojai ir redaktoriai

    Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo sumanytojus, sudarytojus, rašytojus ir redaktorius.
    • Bronislava Buchienė – autorius ir redaktorius – 107% (+3808-298=3510 wiki spaudos ženklai).
    • Vitas Povilaitis – redaktorius – 1% (+36-0=36 wiki spaudos ženklai).
    • Emilija Stanevičienė – redaktorius – 0% (+4-5=-1 wiki spaudos ženklai).