Jonas Šarkanas

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Jonas Šarkanas
Jonas Šarkanas 1930-2000.png

Gimė 1930 m. vasario 2 d.
Biržų rajono Vaidiškių kaime
Mirė 2000 m. vasario 27 d. (70 m.)

Veikla
matematikos mokytojas

Išsilavinimas Biržų gimnazija
Alma mater Klaipėdos mokytojų institutas

Jonas Šarkanas (1930 m. vasario 2 d. Biržų rajono Vaidiškių kaime – 2000 m. vasario 27 d.) – matematikos mokytojas.

Gyvenimo kelias

Jonas Šarkanas gimė 1930 metų vasario 2 dieną Biržų rajono Vaidiškių kaime. Baigęs Biržų gimnaziją, 1948-1950 metais studijavo Klaipėdos mokytojų instituto Fizikos-matematikos skyriuje.

Mokytojavo Šilutes rajono Žemaičių Naumiesčio vidurinėje mokykloje ir tuo pat metu mokėsi Vilniaus pedagoginio instituto Fizikos-matematikos fakulteto neakivaizdiniame skyriuje. Šią aukštąją mokyklą baigė 1957 metais.

1959-1965 metais buvo matematikos mokytoju Biržų ir Pakruojo rajonų vidurinėse mokyklose. 1962-1964 m. dirbo Linkuvos vidurinėje mokykloje.

1969 metais Jonas Šarkanas atvyko į Vilnių ir dirbo metodininku Respublikiniame mokytojų tobulinimosi institute, dėstytoju 25-oje profesinėje technikos mokykloje, mokytoju Vilniaus 15-oje vidurinėje mokykloje.

Jono Šarkano, kaip pedagogo ir matematikos mokytojo, talentas ypač išryškėjo Vilniaus 40-ojoje vidurinėje mokykloje (dabar „Minties" gimnazija). Čia jis mokytojavo nuo pat jos įkūrimo ir nespėjo užbaigti 27-tųjų mokslo metų. Per 26 metus mokytojas į gyvenimą išleido šimtus auklėtinių. Ne vienas didžiuojasi, kad jam dėstė Mokytojas Jonas Šarkanas — puikus matematikas, nuoširdus, reiklus, teisingas ir taktiškas žmogus. Mokytoją mėgo ir mylėjo ir moksleiviai, ir bendradarbiai.

Mokytojas Jonas Šarkanas buvo sukaupęs didžiulę pedagoginę patirtį. Daug metą dirbdamas sustiprinto matematikos mokymo klasėse, pasiekė labai aukštų rezultatų, kasmet rengė mokinius jaunųjų matematikų olimpiadoms. „Minties" gimnazijoje mokytojas išugdė 25 respublikinių olimpiadų prizininkus, 5 iš jų tapo laureatais. Jo auklėtiniai sėkmingai įstodavo aukštąsias mokyklas.

Moksleiviams ir pedagogams Jonas Šarkanas buvo ir liks tikro Mokytojo pavyzdys, vertas didžiausios pagarbos.

Šaltiniai

Parengė: Vladas Vitkus.

Leidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: