Julijonas Buožis

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Julijonas Buožis
Julijonas Buožis.png

Gimė 1893 m.
Linkaičių k., Joniškio valsčius, Šiaulių apskritis
Mirė 1936 m. gegužės 18 d. (~43 m.)
Linkuva

Veikla
Linkuvos gimnazijos inspektorius

Išsilavinimas Mintaujos gimnazija

Julijonas Buožis (1893 m., Linkaičių k., Joniškio valsčius, Šiaulių apskritis – 1936 m. gegužės 18 d., Linkuva) – Linkuvos gimnazijos inspektorius.

Biografija

Julijonas Buožis gimė 1893 m. Šiaulių apskrities Joniškio valsčiaus Linkaičių kaime.

Baigęs Mintaujos realinę gimnaziją, mokėsi kunigų seminarijoje ir Rygos politechnikume. Nuo 1918 m. dirbo Ukmergės gimnazijoje ir 1922 m. persikėlė į Linkuvos gimnaziją, kurioje dirbo iki mirties 1936 m. gegužės 18 d.

Buožis – Linkuvos gimnazijos vicedirektorius-inspektorius (1922–1936), matematikos mokytojas iki mirties. Gimnazijos bibliotekos vedėjas, daugeliui mokinių padėjęs pasirinkti lektūrą.


Jo vyresnioji duktė Konstancija Buožytė – Brundzienė, baigusi Linkuvos gimnaziją 1938 m. (XIV laida) ir Dotnuvos žemės ūkio akademijoje namų ūkio agronomiją, dirbo pedagoginį darbą aukštosiose mokyklose ir parašė 4 knygas namų ūkio tematika. „Viskas iš obuolių“ autorė yra išspausdinusi apie 200 straipsnių įvairiuose žurnaluose ir laikraščiuose.

Antroji, jaunesnioji duktė Liuda Buožytė – Prokopčiukienė – farmacininkė. Visą laiką dirbo prestižinėje Kauno vaistinėje.

Palaidotas Linkuvos miesto kapinėse.

Prisiminimai

Cquote2.png

Linkuvos gimnazijoje mokytojavo nuo 1922 m. iki mirties. Dėstė matematiką ir geometriją. nebuvo griežtas mokytojas, ypač kai arčiau jo stalo sėdintieji mokiniai sugebėdavo jį užimti pokalbiais įvairiomis temomis. Prieš pat J.Buožio mirtį netikėtai sutikau jį Šiauliuose, kur kartu pietavome ir dalinomės žiniomis apie vienas kito darbus ir planus.


Bronius Povilaitis

Cquote1.png


  • Iš knygos Bronius Povilaitis „Apie įvykius, žmones ir save“, Torontas-Kaunas, 2007, 33 p.Šaltiniai

Parengė: Emilija Stanevičienė.

Leidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: