Jurgita Baltronaitė

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Jurgita Baltronaitė

Gimė 1973 m.
Anykščiai

Veikla
Bibliotekininkė bibliografė

Turinys

Jurgita Baltronaitė ( 1973 m., Anykščiai – ) – Bibliotekininkė bibliografė.

Biografija

19801992 m. mokėsi Anykščiuose. 19921998 m. studijavo Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultete, 1996 m. įgijo bibliotekininkės bakalauro, 1998 m. – knygotyros magistro išsilavinimą. 19951996 m. J. Baltronaitė buvo Martyno Mažvydo stipendininkė.

Studijuodama ji parašė knygotyrinių darbų apie senųjų knygų įrišimus ir bibliofilijos raidą Lietuvoje. J. Baltronaitė dalyvavo Šilutės rajono savivaldybės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos surengtoje istorijos-kraštotyros konferencijoje ir darbų konkurse, kuriame jos studijai "Petras Jakštas – spaudos darbuotojas ir bibliofilas" buvo paskirta pirmoji vieta (1995 m.).

J. Baltronaitė buvo antrojo studentų knygotyros mokslo darbų konkurso, įvykusio 1996 m., laureatė už diplominį darbą "Petras Jakštas – spaudos darbuotojas ir bibliofilas". 1997 m. Lietuvos Respublikos Seime jai buvo įteikta Martyno Mažvydo premija, skiriama už studentų mokslinius darbus knygotyros srityje.

Konferencijoje "Asmeninė biblioteka – tautos istorinės atminties dalis" ji parengė ir paskelbė pranešimą "Bibliofilo Petro Jakšto biblioteka ir jos likimas" (Panevėžys, 1998 m.).

J. Baltronaitė dirbo Atviros Lietuvos fondo švietimo studijų centro bibliotekoje bibliotekininke, šios bibliotekos vadove.

Ji paskelbė straipsnių specializuotuose leidiniuose apie XX a. Lietuvos bibliofilus, kartu su kitais autoriais parengė ir išleido mokomąją priemonę "Bibliotekos kompiuterizavimas" (1997 m.).

Šaltiniai


Autorius: Anykštėnų biografijos - Tautvydas Kontrimavičius

Autoriai ir redaktoriai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo autorius ir redaktorius.

Autoriai ir redaktoriai:
  • Vitas Povilaitis – autorius – 100% (+2306-0=2306 wiki spaudos ženklai).