KK230

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką
KK230
Mauručiai-Puskelniai
Tabliczka DW230.svg
230 kelias.png
Valstybės Lietuva Lietuva
Ilgis 30,04 km
Pradžia Mauručiai
Pabaiga Puskelniai
Apskritys Kauno, Marijampolės
Kelias KK230.JPG
Krašto kelias 230 ties Ąžuolų Būda

KK230krašto kelias, jungiantis Mauručius ir Puskelnius. Kelio ilgis - 30,04 kilometro. Šiame krašto kelyje yra keturios „juodosios dėmės“.

Kelias prasideda Mauručiuose, kai atsišakoja nuo magistralinio A5 kelio („Via Baltica“ dalies). Kelias nutiestas Prienų rajone ir Marijampolės bei Kazlų Rūdos savivaldybėse. Prie kelio yra šios gyvenvietės: Veiveriai, Skriaudžiai, Didžioji Zariškė, Ąžuolų Būda, Sasnava. Baigiasi Kantališkių kaime, kai kelias viaduku įsilieja į tą pačią magistralę. Kelias kertasi su KK189, KK183 ir KK136 krašto keliais.

Istorija

Tai senasis kelias, jungęs Kauną ir Marijampolę, dar vadintas Suvalkijos plentu. XIX a. pirmoje pusėje tai buvo Sankt PeterburgoVaršuvos pašto kelio dalis. XX a. pabaigoje buvo greta nutiestas naujas kelias (per kurį dabar eina „Via Baltica“ magistralė), aplenkiantis gyvenamąsias vietoves, per kurias ėjo senasis kelias. Tai padėjo nukreipti vis didėjančius transporto srautus nuo šių gyvenviečių. Šis kelias neteko savo tranzitinės reikšmės ir tapo krašto keliu.


Leidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: