Kaimo gyvenvietė

Straipsnis iš Enciklopedijos Lietuvai ir Pasauliui (ELIP).
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Kaimo gyvenvietė (rus. Сельское поселение) – vienas iš Rusijos municipalinių darinių, jungiantis bendroje kaimiškojoje teritorijoje esančias vieną ar kelias gyvenamąsias vietoves: gyvenvietes, kaimus, kišlakus, aulus ir kt.

Statusas

Kaimo gyvenvietės statusas numatytas 2003 m. įstatyme „Apie Rusijos Federacijos vietinės savivaldos bendruosius principus“ ir įvestas vykdant 2008 m. municipalinę reformą. Į kaimo gyvenvietę gali įeiti tik viena kaimo gyvenamoji vietovė su 1000 gyventojų; tankiai apgyvendintose teritorijose – su 3000 gyventojų, arba kelios gyvenamosios vietovės su mažiau kaip 1000 gyventojų; tankiai apgyvendintose teritorijose – su mažiau kaip 3000 gyventojų.

Kaimo gyvenvietė turi savo administracinį centrą, kuris parenkamas atsižvelgiant į vietos tradicijas ir susiklosčiusią socialinę infrastruktūrą. Be to, administracinis centras turi būti nutolęs ne daugiau, negu gali būti pasiekiamas pėsčiomis (su grįžimu atgal) per vieną darbo dieną. Kaimo gyvenvietės statusą suteikia Rusijos Federacijos subjektai.

Kaimo gyvenvietė įeina į municipalinio rajono sudėtį.

Kaimo gyvenvietės gyventojai vietos savivaldą įgyvendina tiesiogiai ar per renkamus vietinės valdžios organus.

2010 m. sausio 1 d. Rusijos Federacijoje buvo 19 591 kaimo gyvenvietės statusą turintis municipalinis darinys.


Leidėjai

Kitur naudojant ar cituojant šį straipsnį, būtina nurodyti jo leidėjus.

Leidėjai: